Picture (7.x-2.9) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: File
nl: Bestand

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: create
nl: aanmaken

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Content title
nl: Inhoudstitel

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Title text
nl: Titeltekst

en: Sizes
nl: Afmetingen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Per page gallery
nl: Per pagina-album

en: Per post gallery
nl: Per inzending-album

en: No gallery
nl: Geen album

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Image type
nl: Afbeeldingsoort

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: Import code
nl: Code importeren

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Link image to
nl: Link de afbeelding naar

en: Colorbox settings
nl: Colorbox-instellingen

en: Nothing
nl: Niets

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Gallery (image grouping)
nl: Album (afbeeldingen groeperen)

en: How Colorbox should group the image galleries.
nl: Hoe Colorbox de afbeeldingsgalerijen moet groeperen.

en: Custom gallery
nl: Aangepast album

en: Fallback image style
nl: Alternatieve afbeeldingsstijl

en: Administer Pictures
nl: Afbeeldingen beheren

en: Fallback Image style: @style
nl: Alternatieve afbeeldingsstijl: @style

en: Automatic fallback
nl: Automatische fallback

en: Alt attribute
nl: Alt-attribuut

en: Title attribute
nl: Titel-attribuut

en: Breakpoint group
nl: Breakpoint-groep

en: Select an image style for this breakpoint.
nl: Een afbeeldingsstijl voor dit breakpoint selecteren.

en: Clone of !label
nl: Kopie van !label
