Picture (7.x-2.9) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: File
tr: Dosya

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Picture
tr: Görsel

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: create
tr: oluştur

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Caption
tr: Başlık

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Title text
tr: Başlık metni

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: No gallery
tr: Galeri yok

en: Uses
tr: Kullanım

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Image style
tr: Resim stili

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Fallback image style
tr: Yedek görsel stili

en: Breakpoint group
tr: Kesme noktası grubu

en: Select an image style for this breakpoint.
tr: Bu kesme noktası için bir görsel stili seçin.
