Kaje™ Picture Passwords (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: blocked
hi: बंद

en: active
hi: उपलब्ध

en: Advanced
hi: विकसित

en: cURL
hi: कर्ल
