Piecemaker (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: File
fa: فایل

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Time
fa: زمان

en: Text
fa: متن

en: Default Settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Order
fa: سفارش

en: Key
fa: کلید

en: Configure block
fa: پیکربندی بلوک

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: The block has been created.
fa: بلوک ایجاد شد.

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Effect
fa: اثر

en: Ensure that each block description is unique.
fa: مطمئن شوید که توصیف هر بلوک منحصر به فرد است.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fa: خلاصه‌ای از توصیف بلوک. که در <a href="@overview">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> استفاده می‌شود.
