Piecemaker (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Time
hi: समय

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Order
hi: क्रम

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या

en: The block has been created.
hi: ब्लॉक का सृजन हो चुका है।

en: Transitions
hi: बदलाव
