Piecemaker (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: File
hu: Fájl

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Time
hu: Idő

en: Text
hu: Szöveg

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Order
hu: Rendelés

en: Profile Title
hu: Profilcím

en: Key
hu: Kulcs

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Profiles
hu: Profilok

en: Custom CSS
hu: Egyéni CSS

en: Configure Block
hu: Blokk beállítása

en: Profile Name
hu: Profilnév

en: Effect
hu: Hatás

en: Image Width
hu: Kép szélesség

en: Ensure that each block description is unique.
hu: Biztosítani kell, hogy minden blokk leírása egyedi legyen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">Blokkok adminisztrációs oldalán</a> kerül felhasználásra.

en: Transitions
hu: Átmenetek

en: Save Profile
hu: Profil mentése

en: Image Style
hu: Képstílus

en: Pieces
hu: Darabok
