Piecemaker (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Time
it: Data e ora

en: Text
it: Testo

en: Default Settings
it: Impostazioni predefinite

en: Options
it: Opzioni

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Order
it: Ordina

en: Key
it: Chiave

en: Configure block
it: Configura blocco

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Profiles
it: Profili

en: Configure Block
it: Configura Blocco

en: Effect
it: Effetto

en: Ensure that each block description is unique.
it: Assicurati che la descrizione di ogni blocco sia unica.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
it: Una breve descrizione del tuo blocco. Usata nella <a href="@overview">pagina di amministrazione Blocchi</a>.

en: Transitions
it: Transizioni
