Piecemaker (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: File
ja: ファイル

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Time
ja: 時間

en: Text
ja: テキスト

en: Default Settings
ja: デフォルト設定

en: Options
ja: オプション

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Order
ja: オーダー

en: Key
ja: キー

en: Delay
ja: 遅延

en: Configure block
ja: ブロックの設定

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: The block has been created.
ja: ブロックが作成されました。

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Profiles
ja: プロフィール

en: Configure Block
ja: ブロックの構成

en: Profile Name
ja: プロフィール名

en: Effect
ja: 効果

en: Ensure that each block description is unique.
ja: ブロックに関する説明が他と重複していないことを確認してください。

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ja: このブロックに関する簡単な説明です。<a href="@overview">ブロック管理ページ</a>で使われます。

en: Transitions
ja: 推移

en: Image Style
ja: イメージスタイル
