Piecemaker (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Time
id: Waktu

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Order
id: Urutan

en: Key
id: Kunci

en: Configure block
id: Konfigurasi blok

en: Block description
id: Keterangan blok

en: The block has been created.
id: Blok sudah dibuat.

en: Profiles
id: Profil

en: Configure Block
id: Konfigurasi Blok

en: Effect
id: Efek

en: Ensure that each block description is unique.
id: Pastikan bahwa setiap deskripsi blok adalah unik.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
id: Suatu deskripsi singkat dari blok Anda. Digunakan pada <ahref="@overview">Halaman administrasi blok</a>.

en: Transitions
id: Transisi
