Piecemaker (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: File
tr: Dosya

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Time
tr: Zaman

en: Text
tr: Metin

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Order
tr: Sıralama

en: Key
tr: Anahtar

en: Delay
tr: Gecikme

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: The block has been created.
tr: Blok oluşturuldu.

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Profiles
tr: Profiller

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Configure Block
tr: Bloğu Yapılandır

en: Effect
tr: Etki

en: Ensure that each block description is unique.
tr: Her blok açıklamasının özgün olduğunu sağlayın.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
tr: Blok için kısa bir açıklama. <a href="@overview">Blok yönetim sayfasında</a> kullanılır.

en: Transitions
tr: Geçişler
