Piecemaker (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: File
uk: Файл

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Time
uk: Час

en: Text
uk: Текст

en: Default Settings
uk: Базові налаштування

en: Options
uk: Опції

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Order
uk: Послідовність

en: Profile Title
uk: Заголовок профілю

en: Key
uk: Ключ

en: Delay
uk: Затримка

en: Configure block
uk: Налаштувати блок

en: Block description
uk: Опис блоку

en: The block has been created.
uk: Блок було успішно створено.

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Profiles
uk: Профілі

en: Hyperlink
uk: Гіперпосилання

en: Custom CSS
uk: Власні CSS

en: Configure Block
uk: Налаштувати блок

en: Profile Name
uk: Назва профілю

en: Effect
uk: Ефект

en: Edit Profile
uk: Редагувати профіль

en: Delete Profile
uk: Видалення профілю

en: Image Width
uk: Ширина зображення

en: Image Height
uk: Висота зображення

en: Video Height
uk: Висота відео

en: Video Width
uk: Ширина відео

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
uk: Короткий опис блоку. Буде показаний на адміністративній сторінці <a href="@overview">Блоки</a>.

en: Transitions
uk: Переміщення

en: Flash Settings
uk: Параметри спалаху

en: Save Profile
uk: Зберегти профіль

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Video Options
uk: Параметри відео
