Pirobox (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: Settings
cs: Nastavení

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Default
cs: Výchozí

en: Path
cs: Cesta

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Node
cs: Uzly

en: Off
cs: Vypnuto

en: Custom
cs: Vlastní

en: Comment
cs: Komentář

en: Term name
cs: Název termínu

en: Media
cs: Média

en: Caption
cs: Popisek

en: White
cs: Bílá

en: Style
cs: Styl

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: Automatic
cs: Automatické

en: Black
cs: Černý

en: of
cs: z

en: close
cs: zavřít

en: Slideshow settings
cs: Nastavení slideshow

en: Slideshow speed
cs: Rychlost slideshow

en: Styles and options
cs: Styly a možnosti

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Module settings
cs: Nastavení modulu

en: At least @a
cs: Alespoň @a

en: Caption shortening
cs: Zkracování popisku

en: Hide (do not display image)
cs: Skrýt (nezobrazovat obrázek)

en: Gallery (image grouping)
cs: Galerie (seskupení obrázků)

en: Custom gallery
cs: Vlastní galerie
