Pirobox (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Settings
nl: Instellingen

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Default
nl: Standaard

en: Path
nl: Pad

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Off
nl: Uit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Term name
nl: Termnaam

en: Node title
nl: Node-titel

en: Caption
nl: Onderschrift

en: White
nl: Wit

en: Style
nl: Stijl

en: Animation speed
nl: Animatiesnelheid

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Black
nl: Zwart

en: Per page gallery
nl: Per pagina-album

en: Per post gallery
nl: Per inzending-album

en: No gallery
nl: Geen album

en: of
nl: van

en: Image alt text
nl: Afbeelding alt-tekst

en: close
nl: sluiten

en: Slideshow settings
nl: Slideshow-instellingen

en: An automatic slideshow to a content group / gallery.
nl: Een automatisch slideshow voor een inhoudsgroep, -gallerij.

en: Production (Minified)
nl: Productie (gecomprimeerd)

en: Development (Uncompressed Code)
nl: Ontwikkeling (niet gecomprimeerd)

en: Slideshow speed
nl: Slideshow-snelheid

en: Styles and options
nl: Stijlen en opties

en: Overlay close
nl: Overlay sluiten

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Module settings
nl: Module-instellingen

en: At least @a
nl: Tenminste @a

en: stop slideshow
nl: stop de slideshow

en: Hide (do not display image)
nl: Verbergen (geen afbeelding weergeven)

en: Gallery (image grouping)
nl: Album (afbeeldingen groeperen)

en: Custom gallery
nl: Aangepast album
