Pirobox (7.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Path
fa: مسیر

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Node
fa: محتوا

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Term name
fa: نام واژه

en: Media
fa: رسانه

en: Node title
fa: عنوان گره

en: Caption
fa: عنوان

en: White
fa: سفید

en: Style
fa: سبک

en: Animation speed
fa: سرعت انیمیشن

en: Black
fa: سیاه

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)
