Pirobox (7.x-1.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Settings
fi: Asetukset

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Default
fi: Oletus

en: Path
fi: Polku

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Style
fi: Tyyli

en: Animation speed
fi: Animaation nopeus

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Black
fi: Musta

en: Per page gallery
fi: Sivugalleriakohtaisesti

en: Per post gallery
fi: Lähetyskohtainen galleria

en: No gallery
fi: Ei galleriaa

en: of
fi: /

en: Image alt text
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti (alt)

en: close
fi: sulje

en: Slideshow settings
fi: Diaesityksen asetukset

en: An automatic slideshow to a content group / gallery.
fi: Automaattinen diaesitys sisältöryhmälle / gallerialle.

en: Production (Minified)
fi: Tuotanto (Minified)

en: Development (Uncompressed Code)
fi: Kehitys (pakkaamaton koodi)

en: Slideshow speed
fi: Diaesityksen nopeus

en: Styles and options
fi: Tyylit ja vaihtoehdot

en: Overlay close
fi: Sulje overlay

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: At least @a
fi: Vähintään @a

en: stop slideshow
fi: pysäytä kuvaesitys

en: Entity title
fi: Entiteetin otsikko

en: Caption shortening
fi: Kappaleen lyhennys

en: Hide (do not display image)
fi: Piilota (älä näytä kuvaa)

en: Per field in post gallery
fi: Lähetyksen kenttäkohtainen galleria

en: Per field in page gallery
fi: Sivukenttäkohtainen galleria

en: Gallery (image grouping)
fi: Galleria (kuvien ryhmittely)

en: Custom gallery
fi: Kustomoitu galleria

en: The custom gallery field must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Kustomoitu galleria kenttä saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Automatic will use the first none empty value of the title, the alt text and the node title.
fi: Automaattinen käyttää ensimmäistä ei-tyhjää otsikon arvoa, alt-tekstiä ja solmun otsikkoa.
