Pirobox (7.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Settings
ja: 設定

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Node
ja: ノード

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Term name
ja: タームの名称

en: Media
ja: メディア

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Caption
ja: キャプション

en: White
ja: 白

en: Style
ja: スタイル

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Automatic
ja: 自動

en: Overlay color
ja: オーバーレイ用カラー

en: Overlay opacity
ja: オーバーレイの不透明度

en: Black
ja: ブラック

en: Per page gallery
ja: ページ毎のギャラリー

en: Per post gallery
ja: 投稿毎のギャラリー

en: No gallery
ja: ギャラリー無し

en: of
ja: の

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）
