Pirobox (7.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Settings
pt: Configurações

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Comment
pt: Comentário

en: Term name
pt: Nome do termo

en: Media
pt: Mídia

en: Node title
pt: Título do node

en: Caption
pt: Legenda

en: White
pt: Branco

en: Style
pt: Estilo

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Automatic
pt: Automático

en: Black
pt: Preto

en: Per page gallery
pt: Galeria por página

en: Per post gallery
pt: Galeria por post

en: No gallery
pt: Sem galeria

en: of
pt: de

en: Image alt text
pt: Texto alternativo da imagem

en: close
pt: fechar

en: Slideshow settings
pt: Configurações do slideshow

en: Production (Minified)
pt: Produção (Minificado)

en: Development (Uncompressed Code)
pt: Desenvolvimento (Código Descomprimido)

en: Slideshow speed
pt: Velocidade do slideshow

en: Styles and options
pt: Estilos e opções

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Module settings
pt: Configurações do módulo

en: At least @a
pt: Pelo menos @a
