Pirobox (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Path
tr: Yol

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Node
tr: Düğüm

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Term name
tr: Terim adı

en: Media
tr: Medya

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Caption
tr: Başlık

en: White
tr: Beyaz

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Black
tr: Siyah

en: No gallery
tr: Galeri yok

en: of
tr: /

en: close
tr: kapat

en: Styles and options
tr: Stiller ve seçenekler

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: At least @a
tr: En azından @a

en: stop slideshow
tr: slayt gösterisini durdur

en: Hide (do not display image)
tr: Gizle (resmi görüntüleme)

en: Content image style
tr: İçerik resim stili

en: Image style to use in the content.
tr: İçerikte kullanılacak resim stili.
