Piwik Web Analytics (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Search
ro: Căutare

en: General settings
ro: Setări generale

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Roles
ro: Roluri

en: Users
ro: Utilizatori

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ro: Dacă a fost ales modul PHP, introdu cod PHP intre %php. Reţine că executarea de cod PHP incorect poate duce la năruirea întregului sit Drupal.

en: Depends on: !dependencies
ro: Depinde de: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ro: @module (<span class="admin-disabled">dezactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ro: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ro: Pagini în care acest cod PHP returnează <code>TRUE</code> (numai pentru experţi)

en: Pages or PHP code
ro: Pagini sau cod PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ro: Dacă este selectată opţiunea PHP, se introduce codul PHP între %php. Trebuie avut în vedere că executarea de cod PHP incorect poate face ca situl să devină inutilizabil.

en: Not customizable
ro: Nu se poate personaliza

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini
