Piwik Web Analytics (7.x-2.6) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: Piwik site ID
ja: PiwikサイトID

en: A valid Piwik site ID is an integer only.
ja: 有効なPiwikサイトIDは整数のみです。

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: Not customizable
ja: カスタマイズ不可

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: User role names
ja: ユーザー役割名

en: User role ids
ja: ユーザー役割 id

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
ja: ウェブサイトのトラフィックについてのインサイトとマーケティング効率を得るためにトラッキングの挙動について設定を行います。
