Piwik Web Analytics (7.x-2.6) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Downloads
ru: Загрузки

en: Piwik site ID
ru: ID сайта

en: A valid Piwik site ID is an integer only.
ru: Правильный ID сайта может быть только целым.

en: Not restricted
ru: Без ограничений

en: Not customizable
ru: Не настраиваемый

en: Restricted to certain pages
ru: Ограничено для определённых страниц

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
ru: Разделённый запятой список названий ролей пользователя.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
ru: Разделенный запятой список идентификаторов ролей пользователя

en: User role names
ru: Названия ролей пользователя

en: User role ids
ru: Идентификаторы ролей пользователя

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
ru: Настройка отслеживания посетителей для понимания трафика сайта и эффективности маркетинга.

en: On by default with opt out
ru: По умолчанию включено, с отказом

en: Off by default with opt in
ru: По умолчанию выключено, с согласием

en: Not tracked
ru: Не отслеживается

en: One domain with multiple subdomains
ru: Один домен с несколькими субдоменами

en: All pages with exceptions
ru: Все страницы с исключениями

en: Excepted: @roles
ru: Исключены: @roles

en: A single domain
ru: Один домен

en: Universal web tracking opt-out
ru: Универсальный отказ от веб-отслеживания

en: No privacy
ru: Нет конфиденциальности

en: @items enabled
ru: @items включены

en: Outbound links
ru: Исходящие ссылки
