Piwik Reports (7.x-3.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Actions
ja: アクション

en: Overview
ja: 概観

en: Settings
ja: 設定

en: Times
ja: 時間

en: Keywords
ja: キーワード

en: Last month
ja: 先月

en: Statistics
ja: 統計

en: Filter
ja: フィルター

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Search engines
ja: 検索エンジン

en: Referers
ja: リファラ

en: Reports
ja: レポート

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Last year
ja: ここ1年

en: Websites
ja: ウェブサイト

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Configure the settings used to generate your Piwik tracking code.
ja: Piwikトラッキングコードを生成するための設定を行います。

en: Browser families
ja: ブラウザーファミリー

en: You do not have any reports.
ja: レポートはありません。

en: Filter time period
ja: 期間の絞り込み

en: Piwik authentication string
ja: Piwik認証文字列

en: Piwik reports
ja: Piwikレポート

en: Reports on your website visitors, your popular pages, the search engines keywords they used... and so much more.
ja: サイト訪問者に関すること（人気のあるページ、使用した検索エンジンのキーワード、等々）をレポートします。

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Locations provider
ja: 位置とプロバイダー

en: Outlinks
ja: 外部リンク

en: Evolution
ja: 変遷

en: Search engines & keywords
ja: 検索エンジンとキーワード

en: Adds Piwik reports to Drupal reports section.
ja: DrupalのレポートセクションにPiwikレポートを加えます。
