Pixture Reloaded (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Ash
it: Cenere

en: Aquamarine
it: Acquamarina

en: Links
it: Collegamenti

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: none
it: nessuno

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Text
it: Testo

en: Bottom
it: In fondo

en: Site name
it: Nome del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Repeat
it: Ripeti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Block body
it: Corpo del blocco

en: Fonts
it: Caratteri

en: Secondary
it: Secondario

en: Header top
it: Testata superiore

en: Header bottom
it: Testata inferiore

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
