Pixture Reloaded (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Block Title
id: Judul Blok

en: Block title
id: Judul blok

en: Links
id: Tautan-tautan

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: none
id: tidak ada

en: Help
id: Bantuan

en: Font
id: fonta

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Text
id: Teks

en: Bottom
id: Dasar

en: Site name
id: Nama situs

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Medium
id: Sedang

en: Repeat
id: Diulangi

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Middle
id: Tengah

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Block body
id: Isi blok

en: Grid
id: Kotakan

en: Main Content
id: Konten Utama

en: Secondary
id: Sekunder

en: Header top
id: Atas header

en: Header bottom
id: Bawah header

en: Footer bottom
id: Catatan kaki bawah

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Menu Bar
id: Bilah menu

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Aside
id: di samping

en: Tertiary
id: Tersier
