Pixture Reloaded (7.x-2.0-beta2) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Block Title
nl: Bloktitel

en: Block title
nl: Bloktitel

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: none
nl: geen

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Font
nl: Lettertype

en: Top
nl: Bovenaan

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Text
nl: Tekst

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Base
nl: Basis

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: Site Name
nl: Sitenaam

en: Middle
nl: Midden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Block body
nl: Blokinhoud

en: Teal
nl: Groenblauw

en: Grid
nl: Raster

en: Rounded corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Main Content
nl: Hoofdinhoud

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Secondary
nl: Secundair

en: Header top
nl: Bovenzijde kop

en: Header bottom
nl: Onderzijde kop

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Menu Bar
nl: Menubalk

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Tertiary
nl: Tertiaire

en: Drupal default
nl: Drupal-standaard
