Pixture Reloaded (7.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Block Title
pt: Título do bloco

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Ash
pt: Cinzas

en: Aquamarine
pt: Água-Marinha

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: none
pt: nenhum

en: Help
pt: Ajuda

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Font
pt: Fonte

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Text
pt: Texto

en: Bottom
pt: Inferior

en: Site name
pt: Nome do site

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Centered
pt: Centralizado

en: Node Title
pt: Titulo do Post

en: Medium
pt: Médio

en: Repeat
pt: Repetir

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Middle
pt: Meio

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Image Settings
pt: Configurações de imagem

en: No repeat
pt: Não repetir

en: Block body
pt: Corpo do bloco

en: Teal
pt: Verde azulado

en: Grid
pt: Grade

en: Rounded corners
pt: Cantos arredondados

en: Fonts
pt: Fontes

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Site Slogan
pt: Slogan do site

en: Secondary
pt: Secundário

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Parte de baixo do cabeçalho

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: GP 3 x 33% - First
pt: GP 3 x 33% - Primeiro

en: GP 3 x 33% - Second
pt: GP 3 x 33% - Segundo

en: GP 3 x 33% - Third
pt: GP 3 x 33% - Terceiro

en: GP 4 x 25% - First
pt: GP 4 x 25% - Primeiro

en: GP 4 x 25% - Second
pt: GP 4 x 25% - Segundo

en: GP 4 x 25% - Third
pt: GP 4 x 25% - Terceiro

en: GP 4 x 25% - Fourth
pt: GP 4 x 25% - Quarto

en: Drupal default
pt: Padrão do Drupal
