Pixture Reloaded (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Block Title
tr: Blok Başlığı

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Ash
tr: Kül

en: Aquamarine
tr: Aquamarine (mavimsi yeşil renk)

en: Links
tr: Bağlantılar

en: None
tr: Hiçbiri

en: Center
tr: Merkez

en: none
tr: hiçbiri

en: Help
tr: Yardım

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Text
tr: Metin

en: Bottom
tr: Alt

en: Site name
tr: Site adı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Node Title
tr: Düğüm Başlığı

en: Medium
tr: Orta

en: Base
tr: Temel

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Middle
tr: Orta

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Block body
tr: Blok gövdesi

en: Grid
tr: Izgara

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Secondary
tr: İkincil

en: Header top
tr: Üstbilginin tepesi

en: Header bottom
tr: Üstbilginin alt kısmı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Borders
tr: Sınırlar

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Aside
tr: Hariç

en: Tertiary
tr: Üçüncül
