Pixture Reloaded (7.x-2.1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Block Title
fa: عنوان بلوک

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Links
fa: پیوندها

en: None
fa: هیچ

en: Center
fa: وسط

en: none
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: Font
fa: فونت

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Text
fa: متن

en: Bottom
fa: پایین

en: Site name
fa: نام سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Medium
fa: متوسط

en: Site Name
fa: نام سایت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Slogan
fa: شعار

en: Block body
fa: بدنه بلوک

en: Grid
fa: شبکه

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Header top
fa: بالای سربرگ

en: Header bottom
fa: پایین سربرگ

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Header text
fa: متن سربرگ

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
