Pixture Reloaded (7.x-2.1) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Block Title
pl: Tytuł bloku

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Ash
pl: Pył

en: Aquamarine
pl: Akwamaryna

en: Links
pl: Odnośniki

en: None
pl: Brak

en: Center
pl: Środek

en: none
pl: brak

en: Help
pl: Pomoc

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font
pl: Czcionka

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Text
pl: Tekst

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Medium
pl: Średnie

en: Base
pl: Podstawa

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Middle
pl: Środek

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Block body
pl: Treść bloku

en: Grid
pl: Siatka

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Main Content
pl: Główna treść

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Header bottom
pl: Kolor dolnej części nagłówka

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Dots
pl: Kropki

en: Page background
pl: Tło strony

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Textures
pl: Tekstury

en: Vertical lines
pl: Pionowe linie

en: Horizontal lines
pl: Poziome linie

en: Image Captions
pl: Podpisy obrazków

en: Drupal default
pl: Domyślne Drupala
