Pixture Reloaded (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Block Title
hi: ब्लॉक शीर्षक

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Ash
hi: ऐश

en: Aquamarine
hi: ऐक्वामरीन

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: none
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Text
hi: लेख

en: Bottom
hi: तल

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Medium
hi: माध्यम

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Slogan
hi: नारा

en: Block body
hi: ब्लॉक का मुख्य भाग

en: Grid
hi: ढांचा

en: Header top
hi: हैडर का शीर्ष

en: Header bottom
hi: हैडर का निचला भाग

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
