Pixture Reloaded (7.x-3.1) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Ash
hu: Hamu

en: Aquamarine
hu: Tengerkék

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: none
hu: nincs

en: Help
hu: Súgó

en: Text
hu: Szöveg

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Base
hu: Alap

en: Right
hu: Jobb

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: Red Carpet
hu: Vörös szőnyeg

en: Caramel Brown
hu: Karamellbarna

en: Earth Brown
hu: Földbarna

en: Orange Sunset
hu: Narancs naplemente

en: Gold Yellow
hu: Aranysárga

en: Olive Garden
hu: Olivakert

en: Forest Green
hu: Erdőzöld

en: Teal
hu: Halványkék

en: Deep Blue
hu: Mélykék

en: Purple Haze
hu: Lila köd

en: Violet
hu: Bíbor

en: Graphite
hu: Grafitszürke

en: Silver
hu: Ezüst

en: Ocean Water
hu: Óceán

en: Grid
hu: Rács

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Menu Settings
hu: Menü beállításai

en: Gothic
hu: Gótikus

en: Sandstone
hu: Homokkő

en: Header top
hu: Fejléc felső része

en: Header bottom
hu: Fejléc alsó része

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Borders
hu: Keretek

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Dots
hu: Pontok

en: Girly Pink (default)
hu: Lányos rózsaszín (alapértelmezés)

en: Textures
hu: Textúrák

en: Select texture
hu: Textúra kiválasztása

en: Hatch
hu: Nyílás

en: Vertical lines
hu: Függőleges vonalak

en: Horizontal lines
hu: Vízszintes vonalak

en: Arrow head
hu: Nyílhegy

en: Double arrow head
hu: Dupla nyílhegy

en: Circle arrow
hu: Kerek nyíl

en: Fat arrow
hu: Kövér nyíl

en: Skinny arrow
hu: Sovány nyíl
