Places API Webform Autocomplete (7.x-0.1-alpha1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Size
it: Dimensione

en: Components
it: Componenti

en: Location
it: Posizione

en: Maxlength
it: Lunghezza massima

en: Offset
it: Scostamento
