Plato Típico (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (4305 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Request new password via e-mail.
gl: Solicitar un novo contrasinal por correo-e.

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: approve
gl: aprobar

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Approve
gl: Aprobar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: closed
gl: pechada

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: administrator
gl: administrador

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Action
gl: Acción

en: Last updated
gl: Última actualización

en: new
gl: novo

en: error
gl: erro

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Blue Lagoon (Default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Ash
gl: Cinza

en: Aquamarine
gl: Augamariña

en: Belgian Chocolate
gl: Chocolate belga

en: Bluemarine
gl: Azul mariño

en: Citrus Blast
gl: Explosión Cítrica

en: Cold Day
gl: Día Frío

en: Greenbeam
gl: Raio Verde

en: Mediterrano
gl: Mediterráneo

en: Mercury
gl: Mercurio

en: Nocturnal
gl: Nocturno

en: Pink Plastic
gl: Plástico Rosa

en: Shiny Tomato
gl: Tomate Brillante

en: Teal Top
gl: Verde azulado enrriba

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Categories
gl: Categorías

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: updated
gl: actualizado

en: Overview
gl: Vista xeral

en: File information
gl: Información do ficheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Release notes
gl: Notas da versión

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: None
gl: Ningún

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Test
gl: Proba

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Password
gl: Contrasinal

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Pai

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Axustes

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Name
gl: Nome

en: edit container
gl: editar contedor

en: edit
gl: editar

en: No categories available.
gl: Non hai categorías dispoñibles.

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: up
gl: arriba

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Field
gl: Campo

en: Outline
gl: Esquema

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Session opened for %name.
gl: Sesión aberta para %name.

en: Help
gl: Axuda

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Top
gl: Superior

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Core
gl: Núcleo

en: Time
gl: Hora

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: History
gl: Historial

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Clear index
gl: Limpar índice

en: General discussion
gl: Discusión xeral

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: forum
gl: foro

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o foro %name?

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Region
gl: Área

en: Visible
gl: Visíbel

en: Anchor
gl: Áncora

en: Display
gl: Visualización

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: never
gl: nunca

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: mail
gl: correo

en: Updated
gl: Actualizado

en: actions
gl: accións

en: Text
gl: Texto

en: aggregator
gl: lector de novas

en: read more
gl: ler máis

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: The fully-qualified URL of the feed.
gl: O URL completo da fonte.

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: Add term
gl: Engadir termo

en: theme
gl: tema

en: no screenshot
gl: non hai captura de pantalla

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Access log settings
gl: Axustes do rexistro de acceso

en: Enable access log
gl: Activar o rexistro de acceso

en: Discard access logs older than
gl: Desbotar os rexistros de acceso anteriores a

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: type
gl: tipo

en: Find content
gl: Atopar contido

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Files
gl: Ficheiros

en: file
gl: ficheiro

en: status
gl: estado

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Create
gl: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Save categories
gl: Gardar as categorías

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Question
gl: Pregunta

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Content type for child pages
gl: Tipo de contido das páxinas subordinadas

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Remove from outline
gl: Quitar do esquema

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Done
gl: Feito

en: Last post
gl: Última entrada

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Bottom
gl: Botón

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: Logo
gl: Logotipo

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Good
gl: Bo

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Not found
gl: Non atopada

en: Host
gl: Anfitrión

en: Available updates
gl: Actualizacións dispoñibles

en: Manual update check
gl: Comprobación manual das actualizacións

en: Never
gl: Nunca

en: Check manually
gl: Comprobar manualmente

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Drupal core update status
gl: Estado de actualización do núcleo de Drupal

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Inline
gl: En liña

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
gl: Establecer isto a <em>Si</em> se quere que esta categoría esté seleccionada de forma predeterminada.

en: You must enter a category.
gl: Debe introducir unha categoría

en: Are you sure you want to delete %category?
gl: Está seguro de que quere borrar %category?

en: Category %category has been deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: Your name
gl: O seu nome

en: Your e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: You must select a valid category.
gl: Debe seleccionar unha categoría válida.

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: To
gl: Para

en: Feed description
gl: Descripción da orixe

en: Custom
gl: Personalizado

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Locale
gl: Localización

en: Title field label
gl: Etiqueta do campo de título

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Poll choices
gl: Opcións da enquisa

en: Poll votes
gl: Votos da enquisa

en: Explanation
gl: Explicación

en: Selection options
gl: Opcións de selección

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Role name
gl: Nome do rol

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Severity
gl: Gravidade

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Vote
gl: Votar

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Set name
gl: Nome do conxunto

en: Original image
gl: Imaxe orixinal

en: RSS - blogs
gl: RSS -blogues

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: Mode
gl: Modo

en: Warning
gl: Alerta

en: blocked
gl: bloqueado

en: active
gl: activo

en: N/A
gl: N/D

en: OK
gl: Aceptar

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: configure
gl: configurar

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: View this feed's recent news.
gl: Ver as novas máis recentes desta orixe.

en: View this category's recent news.
gl: Ver as novas recentes desta categoría.

en: Feed overview
gl: Resumo da orixe

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time left
gl: %time restante

en: remove items
gl: quitar elementos

en: update items
gl: actualizar elementos

en: Category overview
gl: Resumo da categoría

en: Categorize
gl: Categorizar

en: The categories have been saved.
gl: Gardáronse as categorías.

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: %age old
gl: fai %age

en: %ago ago
gl: fai %ago

en: Nodes
gl: Nodos

en: Authored by
gl: Creado por

en: The feed %feed has been updated.
gl: Actualizouse a orixe %feed.

en: Feed %feed deleted.
gl: Eliminouse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
gl: A fonte %feed foi eliminada correctamente.

en: Feed %feed added.
gl: Engadiuse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been added.
gl: Engadiuse a orixe %feed.

en: The news items from %site have been removed.
gl: Quitaronse os novos elementos de %site.

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Maximum
gl: Máximo

en: Line
gl: Liña

en: Scale
gl: Escala

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: Details
gl: Detalles

en: Widget
gl: Control

en: Last reply
gl: Última resposta

en: Prev
gl: Ant

en: System
gl: Sistema

en: Domain
gl: Dominio

en: Processors
gl: Procesadores

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Send
gl: Enviar

en: Code
gl: Código

en: Enter a valid username.
gl: Introduza un nome de usuario/a válido.

en: Owner
gl: Propietario

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: Remove a role from the selected users
gl: Eliminar un rol dos usuarios seleccionados.

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: Administer content
gl: Administrar o contido

en: General
gl: Xeral

en: Method
gl: Método

en: Egypt
gl: Exipto

en: Iran
gl: Irán

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: Tonga
gl: Tongués

en: Brazil
gl: Brasil

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Turkey
gl: Turquía

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Forum
gl: Foro

en: Configuration
gl: Configuración

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: Color
gl: Cor

en: Appearance
gl: Apariencia

en: Role
gl: Rol

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Updated URL for feed %title to %url.
gl: Actualizouse a URL da fonte %title a %url.

en: Blog
gl: Blogue

en: Jump to the first comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario desta entrada.

en: Jump to the first new comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario novo desta entrada.

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: Add a new comment to this page.
gl: Engade un comentario novo a esta páxina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
gl: Comparta os seus pensamentos e as súas opinións sobre esta entrada.

en: reset
gl: restablecer

en: String
gl: Cadea

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Choices
gl: Opcións

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Referrer
gl: Referente

en: 1 vote | @count votes
gl[0]: 1 voto
gl[1]: %count votos

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Top pages
gl: Páxinas máis vistas

en: Text processing
gl: Procesando texto

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Rows
gl: Filas

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: access denied
gl: acceso denegado

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Install
gl: Instalar

en: Optional
gl: Opcional

en: Order
gl: Orde

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Recent hits
gl: Visitas recentes

en: Set default
gl: Establecer como predefinido

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Profile
gl: Perfil

en: Anonymous users
gl: Usuarios/as anónimos/as

en: Clear cache
gl: Limpar a caché

en: Visibility settings
gl: Configuración da visibilidade

en: Votes
gl: Votos

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Function
gl: Función

en: Session closed for %name.
gl: Sesión pechada para %name.

en: Tracker
gl: Seguimento

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Server settings
gl: Configuración do servidor

en: The field %field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: Germany
gl: Alemaña

en: Logout
gl: Saír

en: 1 new | @count new
gl[0]: 1 novo
gl[1]: %count novos

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Algeria
gl: Argelia

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: Bahrain
gl: Bahrein

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bhutan
gl: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

en: Bouvet Island
gl: Illa Bouvet

en: Cambodia
gl: Camboxa

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

en: Comoros
gl: Comores

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Faroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Finland
gl: Finlandia

en: France
gl: Francia

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: Gabon
gl: Gabón

en: Greece
gl: Grecia

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Güiana

en: Haiti
gl: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
gl: Illas Heard e McDonald

en: Hungary
gl: Hungría

en: Iceland
gl: Islandia

en: Iraq
gl: Irak

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Italy
gl: Italia

en: Jordan
gl: Jordania

en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kiribati
gl: Quiribati

en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

en: Latvia
gl: Letonia

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Mexico
gl: México

en: Moldova
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Myanmar
gl: Birmania

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: North Korea
gl: Corea do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Reunion
gl: Reunión

en: Romania
gl: Romanía

en: Russia
gl: Rusia

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

en: Seychelles
gl: Seixeles

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: South Africa
gl: África do Sur

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl: Xeorxia do Sur e Illas Sandwich do Sur

en: Spain
gl: España

en: Sudan
gl: Sudán

en: Suriname
gl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
gl: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Suacilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syria
gl: Siria

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

en: Thailand
gl: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turcas e Caicos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Ultramarinas de Estados Unidos

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Uzbekistan
gl: Usbequistán

en: Wallis and Futuna
gl: Wallis e Futuna

en: Yemen
gl: Iemen

en: Zimbabwe
gl: Zimbabue

en: Table prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Add user
gl: Engadir usuario/a

en: Port
gl: Porto

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Hidden
gl: Oculto

en: Show
gl: Amosar

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
gl: Activa ou desactiva a caché de páxinas para os usuarios anónimos e activa as opcións de optimización de ancho de banda dos CSS e JS.

en: Key
gl: Clave

en: Enabled languages
gl: Lenguaxes activos

en: Arabic
gl: Árabe

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Spanish
gl: Español

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
gl: Un enderezo de correo-e correcto. Todos os correos do sistema envíanse a este enderezo. O enderezo de correo-e non é público e só se utiliza se quere recibir un contrasinal novo ou se quere recibir noticias ou notificacións por correo-e.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: O enderezo de correo-e %email xa está rexistrado. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: Import OPML
gl: Importar OPML

en: Remove items
gl: Quitar elementos

en: OPML File
gl: Ficheiro OPML

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: Sources
gl: Fontes

en: !title category latest items
gl: Elementos máis recentes da categoría !title

en: !title feed latest items
gl: Últimos elemento da fonte !title

en: The category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Category %category deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: The category %category has been deleted.
gl: Borrouse a categoría %category.

en: Category %category added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: The category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: aggregator - @title
gl: agregador - @title

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: menu
gl: menú

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Browser
gl: Navegador

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: This cannot be undone.
gl: Este cambio non pode ser desfeito.

en: Upload picture
gl: Cargar imaxe

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Language file
gl: Ficheiro de idioma

en: published
gl: publicado

en: Average page generation time
gl: Tempo medio de xeración de páxina

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Show only users where
gl: Mostrar só usuarios onde

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Member for
gl: Membro durante

en: @time ago
gl: fai @time

en: No users selected.
gl: Ningún/ha usuario/a seleccionado/a.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
gl: Detectouse un intento malicioso de alterar campos de usuario/a protexidos.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Deleted
gl: Borrado

en: Languages
gl: Idiomas

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Today
gl: Hoxe

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Minimum height
gl: Altura mínima

en: Minimum width
gl: Anchura mínima

en: Locale settings
gl: Configuración da localización

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: How many content items to display in "day" list.
gl: Cantos elementos de contido que se mostrarán na lista "día".

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Long
gl: Longo

en: Short
gl: Curto

en: Posts
gl: Entradas

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Randomize
gl: Cambiar aleatoriamente

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Path alias
gl: Alias de ruta

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Especifique unha ruta alternativa pola que se poida acceder a estes datos. Por exemplo, escriba "sobre" ao escribir unha páxina sobre o seu sitio. Use unha ruta relativa e non engada a barra inclinada ou o alias de URL non funcionará.

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: any
gl: calquera

en: Choice
gl: Opción

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Number of day's top views to display
gl: Número máximo de visitas do día para mostrar

en: Number of all time views to display
gl: Número de visitas totais a mostrar

en: Number of most recent views to display
gl: Número de vistas máis recentes a amosar

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: characters
gl: caracteres

en: profile
gl: perfil

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Fr
gl: Ve

en: Sa
gl: Sá

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Autocomplete taxonomy
gl: Autocompletar a taxonomía

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Send yourself a copy.
gl: Envíese unha copia.

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: role
gl: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: The block %name has been removed.
gl: Quitouse o bloque %name.

en: Info
gl: Información

en: People
gl: Persoas

en: list terms
gl: lista de termos

en: add terms
gl: engadir termos

en: Created new term %term.
gl: Creouse o novo termo %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o termo %title?

en: Deleted term %name.
gl: Termo %name borrado.

en: warning
gl: advertencia

en: No statistics available.
gl: Non hai estadísticas dispoñíbeis.

en: Last run !time ago
gl: Última execución fai !time

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Enabled filters
gl: Filtros activos

en: critical
gl: crítico

en: Results
gl: Resultados

en: Older polls
gl: Enquisas anteriores

en: View the list of polls on this site.
gl: Ver a lista de enquisas do sitio.

en: Poll settings
gl: Axustes da enquisa

en: You must fill in at least two choices.
gl: Debe cumplimentar alomenos dúas opcións.

en: open
gl: aberta

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
gl: Esta tabla mostra tódolos votos rexistrados para a enquisa. Si se lle permite votar ós usuarios anónimos, identifícanse pola dirección IP do ordenador que foi empregado para votar.

en: Visitor
gl: Visitante

en: Cancel your vote
gl: Cancelar o seu voto

en: View the current poll results.
gl: Ver os resultados da enquisa actual.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Blogs
gl: Blogues

en: Books
gl: Libros

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
gl: A fonte de %site parece estár rota, debido a un erro "%error" na liña %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
gl: A orixe RSS de %site parece estar rota, debido ao erro "%error" na liña %line.

en: Forums
gl: Foros

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Session
gl: Sesión

en: Track
gl: Seguimento

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: Permissions
gl: Permisos

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: Installed
gl: Instalado

en: permission
gl: permiso

en: Your vote was recorded.
gl: O seu voto foi rexistrado

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
gl: Permite que o seu sitio capture votos sobre diferentes temas en forma de preguntas de opción múltiple.

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Date created
gl: Data de creación

en: Testing
gl: Probando

en: Standard
gl: Estándar

en: Aland Islands
gl: Illas Aland

en: Fiji
gl: Fixi

en: Falkland Islands
gl: Illa Malvinas

en: Saint Kitts and Nevis
gl: San Cristovo e Nevis

en: South Korea
gl: Corea do Sur

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Helena
gl: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
gl: San Tomé e Príncipe

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e Granadinas

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: U.S. Virgin Islands
gl: Illas Virxes dos Estados Unidos

en: Jersey
gl: Xersei

en: %type settings
gl: Axustes de %type

en: Not published
gl: Non publicado

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Formats
gl: Formatos

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: Redirect to URL
gl: Reenviar a unha URL

en: details
gl: detalles

en: The username %name has not been activated or is blocked.
gl: O usuario %name non foi activado ou está bloqueado.

en: Login attempt failed for %user.
gl: Inicio de sesión fallido para %user.

en: image
gl: imaxe

en: <Hidden>
gl: <Oculto>

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
gl: O nome de usuario/a a quen lle desexa asignar a propiedade.

en: Manage the actions defined for your site.
gl: Xestionar as accións definidas para o seu sitio.

en: Delete action
gl: Eliminar accións

en: The action has been successfully saved.
gl: A ación foi gardada con éxito.

en: Deleted action %aid (%action)
gl: Acción %aid (%action) borrada

en: Action '%action' added.
gl: Acción '%action' engadida.

en: Remove orphaned actions
gl: Eliminar accións orfas

en: Themes
gl: Temas

en: JPEG quality
gl: Calidade JPEG

en: Delete comments
gl: Borrar comentarios

en: not published
gl: non publicado

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Protected
gl: Protexido

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Hits
gl: Visitas

en: not sticky
gl: non pegañoso

en: sticky
gl: pegañoso

en: not promoted
gl: non promocionado

en: promoted
gl: promocionado

en: You are here
gl: Vostede está aquí

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Reset password
gl: Restablecer o contrasinal

en: Processing
gl: Procesando

en: Finished
gl: Finalizado

en: disable
gl: desactivar

en: Temporary directory
gl: Cartafol temporal

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: The specified date is invalid.
gl: A data indicada non é válida.

en: Password strength:
gl: Fortaleza do contrasinal:

en: Passwords match:
gl: Os contrasinais coinciden:

en: Slogan
gl: Eslogan

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: Alternate text
gl: Texto alternativo

en: Please wait...
gl: Espere, por favor...

en: Assign
gl: Asignar

en: Not translated
gl: Non traducido

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Delete role
gl: Borrar rol

en: Basic configuration
gl: Configuración básica

en: List menus
gl: Lista de menús

en: Customize menu
gl: Personalizar menú

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Croatia
gl: Croacia

en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

en: English name
gl: Nome en inglés

en: Native name
gl: Nome nativo

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Form name
gl: Nome do formulario

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
gl: O título do campo novo. O título amosaráselle ao usuario. Un exemplo de título podería ser "Cor favorita".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
gl: Unha explicación opcional que vai co novo campo. A explicación amósaselle ao usuario.

en: Save field
gl: Gardar o campo

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: '%name' block
gl: bloque '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
gl: Mostrar este bloque só para o(s) rol(es) seleccionado(s). Se selecciona ningún rol, o bloque será visíbel para todos/as os/as usuarios/as.

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: The block has been created.
gl: Creouse o bloque.

en: Block body
gl: Corpo do bloque

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Menus
gl: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: edit vocabulary
gl: editar vocabulario

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: Above
gl: Enriba

en: Number of values
gl: Número de valores

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Trimmed
gl: Recortado

en: Used in
gl: Usado en

en: Add existing field
gl: Engadir un campos existente

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderase calquer contido almacenado neste campo. Esta acción non pode ser desfeita.

en: Save field settings
gl: Gardar os axustes do campo

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
gl: O carácter que os usuarios deberán introducir para marcar a coma decimal nos formularios.

en: Defines numeric field types.
gl: Define tipos de campos numéricos.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
gl: Para un control de casilla de selección única on/off, defina primeiro o valor "off" e despois o valor "on" na sección de <strong>valores permitidos</strong>. Teña en conta que o control etiquetaráse ca etiqueta do valor asignado a "on".

en: Check boxes/radio buttons
gl: Caixas de comprobación/Botóns de selección

en: Single on/off checkbox
gl: Caixas de selección sixelas activo/desactivado

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
gl: Define widgets de selección, caixas de selección, e botóns circulares para campos numéricos e de texto.

en: Text area (multiple rows)
gl: Área de texto (varias filas)

en: Defines simple text field types.
gl: Define tipos de campo de texto simples.

en: Index
gl: Índice

en: Enable clean URLs
gl: Activar URL limpas

en: Permalink
gl: Enlace permanente

en: Theme-engine-specific settings
gl: Configuración específica da plantilla

en: Debug
gl: Depuración

en: Exception
gl: Excepción

en: Permission
gl: Permiso

en: @module module
gl: módulo @module

en: Incompatible with this version of PHP
gl: Incompatíbel con esta versión de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
gl: Este módulo require a versión de PHP @php_required e é incompatíbel coa versión de PHP !php_version.

en: More information
gl: Máis información

en: My blog
gl: O meu blogue

en: Hide
gl: Agochar

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
gl: A sinatura amosarase publicamente ao final dos seus comentarios.

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: Save content type
gl: Gardar o tipo de contido

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Save role
gl: Gardar rol

en: debug
gl: depuración

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Menu link title
gl: Título da ligazón do menú

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
gl: O menú do sistema só almacena as rutas do sistema, pero empregará o alias de URL para mostralas. %link_path foi almacenada como %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '@link_path' non é unha ruta válida ou non ten acceso a ela.

en: There was an error saving the menu link.
gl: Aconteceu un erro gardando a ligazón do menú.

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú personalizado %title?

en: Number of users to display
gl: Número de usuarios/as a mostrar

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Last visit
gl: Última visita

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: @user's picture
gl: Imaxe de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Maximum upload size
gl: Tamaño máximo de subida

en: Space
gl: Espazo

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: More help
gl: Máis axuda

en: Preview trimmed version
gl: Vista previa da versión recortada

en: Preview full version
gl: Vista previa da versión completa

en: Account blocked
gl: Conta bloqueada

en: Expand
gl: Despregar

en: The name %name is already taken.
gl: O nome %name xa está asignado.

en: info
gl: información

en: OpenID redirect
gl: Redirección OpenID

en: OpenID Login
gl: Iniciar sesión OpenID

en: Delete OpenID
gl: Borrar OpenID

en: Log in using OpenID
gl: Inicio de sesión usando OpenID

en: Cancel OpenID login
gl: Cancelar os inicios de sesión OpenID

en: What is OpenID?
gl: Que é OpenID?

en: OpenID login failed.
gl: Fallou o inicio de sesión OpenID.

en: OpenID login cancelled.
gl: Cancelouse o inicio de sesión OpenID.

en: Successfully added %identity
gl: %identity engadida con éxito

en: Add an OpenID
gl: Engadir un OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
gl: Este OpenID xa está en uso en este sitio.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
gl: Está seguro de que quere eliminar o OpenID %authname para %user?

en: OpenID deleted.
gl: OpenID borrado.

en: edit menu
gl: editar menú

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Overlay
gl: Superposición

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: Defines a file field type.
gl: Define un tipo de campo ficheiro.

en: Show only items where
gl: Amosar só os elementos nos que

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: ok
gl: correcto

en: Rebuild permissions
gl: Reconstruír permisos

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Error saving user account.
gl: Erro ó gardar a conta de usuario.

en: Action %action has been unassigned.
gl: A acción %action foi desvinculada.

en: Add role
gl: Engadir rol

en: You must specify a valid role name.
gl: Debe especificar un nome de rol válido.

en: The role has been added.
gl: Engadiuse o rol.

en: Path to custom logo
gl: Ruta ao logotipo personalizado

en: taxonomy
gl: taxonomía

en: Updated term %term.
gl: Termo %term actualizado.

en: - Please choose -
gl: - Elixa -

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Parser
gl: Intérprete

en: Discard items older than
gl: Descartar elementos anteriores a

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
gl: @site_name - fontes agregadas na categoría @title

en: @site_name - aggregated feeds
gl: @site_name - orixes agregados

en: @site_name aggregator
gl: Agregador de @site_name

en: !title feed
gl: Orixe !title

en: Aggregator
gl: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
gl: A fonte RSS de %site semella estar rachada, debido ao erro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
gl: A fonte de %site parece estár mal, debido ao "%error".

en: Feed aggregator
gl: Agregador de novas

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
gl: Agrega o contido distribuido (orixes RSS, RDF e Atom).

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: The content type %name has been deleted.
gl: Eliminouse o tipo de contido %name.

en: Deleted content type %name.
gl: Eliminado o contido tipo %name.

en: Enter your keywords
gl: Introduza as súas palabras clave.

en: Clean URLs
gl: URL limpos

en: My account
gl: A miña conta

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: HTTP authentication
gl: Autentificación HTTP

en: User activity
gl: Actividade do usuario

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
gl: A categoría da que o novo campo debería ser parte. As categorias usanse para agrupar campos de maneira lóxica. Un exemplo é a categoría "Información persoal".

en: The user must enter a value.
gl: O usuario debe introducir un valor.

en: Visible in user registration form.
gl: Visible no formulario de rexistro de usuario.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
gl: Os novos elementos das fontes son almacenados automaticamente nas categorías seleccionadas.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Maximum number of currently online users to display.
gl: O número máximo de usuarios/as conectados/as que se mostran.

en: Context
gl: Contexto

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: -n/a-
gl: -n/d-

en: Found the @submit button
gl: Encontrouse o botón @submit

en: Failed to set field @name to @value
gl: Erro ó establecer o campo @name a @value

en: No temporary directories to remove.
gl: Non hai directorios temporais que borrar.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
gl: Fai probas contra o nucleo de Drupal e os módulos activos. Estas probas axudan a asegurar que o código do sitio está funcionando como é debido.

en: Palestinian Territory
gl: Territorio Palestino

en: Vatican
gl: Cidade do Vaticano

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checoslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Polish
gl: Polaco

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: Featured
gl: Destacado

en: Send message
gl: Enviar mensaxe

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Allow Upscaling
gl: Permitir ampliacións

en: Let scale make images larger than their original size
gl: Permitir que a escala faga as imaxes máis grandes co seu tamaño orixinal.

en: Rotation angle
gl: Ángulo de rotación

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
gl: O número de graos nos que a imaxe debe ser rotada. Os números positivos indican o sentido das agullas do reloxo, os negativos indican en sentido contrario.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
gl: Cambiar aleatoriamente o ángulo de rotación de cada imaxen. O ángulo especificado arriba é usado como ángulo máximo.

en: Print
gl: Imprimir

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Account
gl: Conta

en: authenticated user
gl: usuario autenticado

en: Any
gl: Calquera

en: E-mail addresses to notify when updates are available
gl: Enderezo de correo electrónico ao que se avisará cando haxa actualizacións dispoñíbeis

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
gl: Sempre que o teu sítio comprobe as actualizacións dispoñíbeis e encontre novas versións, pode notificar a unha lista de usuarios por correo-e. Pon cada enderezo dunha liña separada. Se esta lista está en branco, non se enviarán correos-e.

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

en: All newer versions
gl: Todas as versión novas

en: Only security updates
gl: Só actualizacións de seguridade

en: %email is not a valid e-mail address.
gl: %email non é un enderezo de correo-e válido.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
gl: %emails non son enderezos de correo-e válidos.

en: No update data available
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Not secure!
gl: Inseguro!

en: Revoked!
gl: Pechado!

en: Unsupported release
gl: Liberación non soportada.

en: Can not determine status
gl: O estado non pudo ser determinado

en: (version @version available)
gl: (version @version dispoñíbel)

en: See the available updates page for more information:
gl: Pode ver a páxina de actualizacións dispoñibles para obter máis información:

en: New release(s) available for !site_name
gl: Nova(s) versión(s) dispoñible(s) para !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbel para a túa versión de Drupal. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
gl: A súa versión de Drupal foi revogada e xa non  está dispoñíbel para descarga. Recomendase unha anovación!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
gl: A versión instalada de un ou máis módulos ou temas foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Sería moi recomendábel anovar ou desactivar estes módulos ou temas!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
gl: A túa versión de Drupal xa non dispón de soporte. É moi recomendábel actualizar.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñibles para a súa versión de Drupal. Para asegurar o funcionamento axeitado do seu sitio, debería actualizalo tan pronto como sexa posible.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
gl: Ver a páxina de <a href="@available_updates">actualizacións dispoñíbeis</a> para máis información.

en: Project not secure
gl: Proxecto inseguro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi calificado como inseguro pola equipa de seguridade de Drupal e non estará dispoñíbel para ser descargado. Recomendase a desactivación de todo o incluido neste proxecto!

en: Project revoked
gl: Proxecto pechado

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi pechado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: Project not supported
gl: Proxecto non soportado

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto xa non está soportado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: No available releases found
gl: Non hai liberacións dispoñíbeis atopadas

en: Release revoked
gl: Liberación pechada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A edición actualmente instalada foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Recomendase encarecidamente que anove ou desactive todo o incluído nesta edición!

en: Release not supported
gl: Liberación non soportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A versión actualmente instalada xa non ten soporte, e non estará dispoñíbel para a descarga. É moi recomendábel desactivar ou actualizar todo o incluido nesta versión.

en: Invalid info
gl: info non válido

en: Security update required!
gl: Requirese unha actualización de seguridade!

en: Not supported!
gl: Non soportado!

en: Recommended version:
gl: Versión recomendada:

en: Security update:
gl: Actualización de seguridade:

en: Latest version:
gl: Última versión:

en: Development version:
gl: Versión de desenvolvemento:

en: Also available:
gl: Tamén dispoñíbel:

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Edit forum
gl: Editar o foro

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
gl: Este é o vocabulario asignado ao foro. Quitaronse algunhas das opcións habituais do vocabulario.

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: Add new field
gl: Engadir novo campo

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Only of the type(s)
gl: Só do(s) tipo(s)

en: Content ranking
gl: Ranking de contido

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
gl: Os números seguintes controlan qué propiedades da búsqueda de contido deben definir a ordenación dos resultados. Os números maiores implican maior influencia. Cero significa que a propiedade ignórase. Ó cambiar estos números non é necesario reconstruir o índice de búsqueda. Os cambios  xorden efecto inmediatamente.

en: Keyword relevance
gl: Relevancia da clave

en: Recently posted
gl: Enviado recentemente

en: Number of comments
gl: Número de comentarios

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Expand layout to include descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: Compress layout by hiding descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Or
gl: Ou

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: Content ID
gl: ID do contido

en: About
gl: Información

en: Database host
gl: Anfitrion da base de datos

en: Maximum link text length
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
gl: As URLs con máis caracteres que este número serán truncadas para previr cadeas longas que poidan romper o formato. A propia ligazón se retén. Só se trunca a porción de texto da ligazón.

en: Reports
gl: Informes

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
gl: Se a cantidade de casillas de enriba non é suficiente, marque aqui para engadir máis opcións.

en: Toggle display
gl: Cambiar a visualización

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: %percentage of the site has been indexed.
gl: Indexouse o %percentage do sitio.

en: File directory
gl: Directorio de arquivos

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Web server
gl: Servidor web

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
gl[0]: Queda 1 elemento no índice.
gl[1]: Quedan %count elementos no índice.

en: The content access permissions have been rebuilt.
gl: Os permisos de acceso do contido foron reconstruidos.

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: Desculpe, non se recoñece o nome de usuario/a ou o contrasinal. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: Publish content
gl: Publicar contido

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
gl: Sobrecarga da pila: demasiadas chamadas a actions_do(). Abortado para previr recusión infinita.

en: Action %action saved.
gl: A acción %action foi gardada.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
gl: Pode empregar a páxina <a href="@url">Dsparadores</a> para asignar estas accións aos eventos do sistema.

en: Manage actions
gl: Xestionar as accións

en: Configure an advanced action
gl: Configurar unha acción avanzada

en: Delete an action.
gl: Eliminar unha acción

en: Remove orphans
gl: Elininar orfas

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Unassign an action from a trigger.
gl: Desvincular unha acción dun disparador.

en: Choose an advanced action
gl: Elexir unha acción avanzada

en: Action type
gl: Tipo de acción

en: Are you sure you want to delete the action %action?
gl: Está seguro de querer eliminar a acción %action?

en: Action %action was deleted
gl: A acción %action foi eliminada

en: Deleted orphaned action (%action).
gl: Eliminouse a acción orfa (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
gl: Estás seguro de querer desvincular a acción %title?

en: You can assign it again later if you wish.
gl: Pódea asignar outra vez despois se quere.

en: unassign
gl: sen asignar

en: Choose an action
gl: Elixa unha acción

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
gl: A acción elexida xa está asignada a este disparador.

en: When cron runs
gl: Cando se execute cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
gl: Cando o contido é visto por un/ha usuario/a autenticado/a

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: Block current user
gl: Bloquear o usuario actual

en: Ban IP address of current user
gl: Bloquear o enderezo IP deste usuario

en: Set @type %title to published.
gl: Establecer @type %title como publicado.

en: Set @type %title to unpublished.
gl: Establecer @type %title como non publicado.

en: Set @type %title to sticky.
gl: Establecer @type %title como pegañento.

en: Set @type %title to unsticky.
gl: Establecer @type %title como non pegañento.

en: Promoted @type %title to front page.
gl: Promocionado @type %title á páxina principal.

en: Removed @type %title from front page.
gl: Quitado @type %title da páxina principal.

en: Saved @type %title
gl: Gardouse @type %title.

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
gl: Cambiada a propiedade de @type %title ao uid %name.

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After saving an updated comment
gl: Despois de gardar un comentario actualizado

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
gl: Cando un comentario sexa visto por un usuario autentificado

en: Unpublished comment %subject.
gl: Comentario %subject non publicado.

en: After a user has been deleted
gl: Despois de que un usuario sexa eliminado

en: After a user has logged in
gl: Despois de que un usuario inicie sesión

en: After a user has logged out
gl: Despois de que un usuario peche a súa sesión.

en: When a user's profile is being viewed
gl: Cando se ve un perfil de usuario.

en: Blocked user %name.
gl: Usuario %name bloqueado.

en: Banned IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: After saving a new term to the database
gl: Despois de gardar un novo termo na base de datos

en: After saving an updated term to the database
gl: Despois de gardar a actualización dun termo na base de datos

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
gl: Permite que sexan disparadas accións en certos eventos do sistema, como cando se crea un novo contido.

en: 1 read | @count reads
gl[0]: 1 lectura
gl[1]: @count lecturas

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Enables the categorization of content.
gl: Activa a clasificación de contidos.

en: Path prefix
gl: Prefixo da ruta

en: Delete contact
gl: Eliminar contacto

en: Auto-reply
gl: Resposta automática

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
gl: Resposta automática opcional. Déixeo baleiro se non quere enviar automaticamente unha resposta automática ao usuario.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
gl: %recipient é un enderezo de correo electrónico non válido.

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Up to date translation
gl: Tradución actualizada

en: Outdated translation
gl: Traducción atrasada

en: Some required modules must be enabled
gl: Deben estar activados algún módulos requiridos

en: New posts
gl: Entradas novas

en: Translate
gl: Traducir

en: File to import not found.
gl: Ficheiro a importar non atopado.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Save translations
gl: Gardar as traduccións

en: Export template
gl: Exportar modelo

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The custom menu %title has been deleted.
gl: O menu personalizado %title foi borrado.

en: @type %title has been deleted.
gl: O @type %title foi borrado.

en: Crop
gl: Recortar

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
gl: Instruccións para presentar ó usuario debaixo deste campo no formulario de edición.<br />Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: anonymous user
gl: usuario/a anónimo/a

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Web services
gl: Servizos web

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: The e-mail address %email is already taken.
gl: O enderezo de correo-e %email xa está collido.

en: Effect
gl: Efecto

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Original text
gl: Texto orixinal

en: Delete content type
gl: Eliminar tipo de contido

en: Change book (update list of parents)
gl: Cambiar libro (actualiza a lista de pais)

en: create a new book
gl: crear un libro novo

en: edit permissions
gl: editar permisos

en: edit order and titles
gl: editar orde e títulos

en: Manage your site's book outlines.
gl: Xestionar os índices dos libros do sitio.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: Installed version
gl: Versión instalada

en: Recommended version
gl: Versión recomendada

en: Cron run successfully.
gl: Cron executado sen problemas.

en: notice
gl: aviso

en: User account
gl: Conta de usuario

en: File download
gl: Descarga de ficheiro

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: original
gl: orixinal

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
gl: Fallou ao subir a foto; o cartafol %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Dates
gl: Datas

en: The field has been updated.
gl: Actualizouse o campo.

en: pixels
gl: píxeles

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: Save order
gl: Gardar pedido

en: done
gl: feito

en: List, edit, or add user roles.
gl: Listar, editar ou engadir roles de usuario/a.

en: edit role
gl: editar rol

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Direction
gl: Dirección

en: %name: illegal value.
gl: @name: valor non permitido.

en: Edit %title
gl: Editar %title

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: Book navigation block display
gl: Amosar o bloque de navegación de libro

en: Relations
gl: Relacións

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Administration theme
gl: Tema de administración

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Grazas por solicitar unha conta de usuario. Actualmente a súa conta está pendente de autorización polo administrador do sitio.<br />Mentres se autoriza, enviouse á súa dirección de correo unha mensaxe de bienvenida con instrucións adicionais.

en: Ivory Coast
gl: Costa de Marfil

en: Hong Kong S.A.R., China
gl: R.A.E. Hong Kong, China

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
gl: R.A.E. de Macau, China

en: Saint Pierre and Miquelon
gl: San Pedro e Miguelón

en: Afar
gl: Afarense

en: Somali
gl: Somalí

en: Komi
gl: Cómico

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque non existe ningún arquivo con ese nome. Por favor, comprobe se proporcionou o nome correcto.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado porque  non se pode sobrescribir a si mesmo.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque excede os %maxsize, tamaño máximo permitido para os envíos.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque non se completou o envío.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: The specified file %name could not be uploaded.
gl: O arquivo especificado %name non puido subirse.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
gl: O nome do arquivo está baleiro. Por favor, dea un nome para o arquivo.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
gl: Só se permiten imaxes JPEG, PNG e GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %dimensions píxeles.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado pequena; o tamaño mínimo é de %dimensions píxeles.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
gl: O arquivo %path non se puido borrar porque non existe.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: New set
gl: Conxunto novo

en: outdated
gl: atrasada

en: <strong>@language_name</strong> (source)
gl: <strong>@language_name</strong> (fonte)

en: add translation
gl: engadir traducción

en: Translations of %title
gl: Traduccións de %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
gl: Xestiona o etiquetado, a categorización, e a clasificación do seu contido.

en: Database port
gl: Porto da base de datos

en: Re-index site
gl: Volver a indexar o sitio

en: Are you sure you want to re-index the site?
gl: Está seguro de que quere volver a indexar o sitio?

en: Pass
gl: Resultado válido

en: Fail
gl: Fallo

en: No test results to display.
gl: Non hai resultados das probas que mostrar.

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
gl: Estas opcións só son necesarias para algúns sitios. Se non está seguro de qué debe escribir aquí, deixe as opcións predefinidas ou consulte co seu provedor de aloxamiento.

en: If your database is located on a different server, change this.
gl: Se a súa base de datos está nun servidor diferente, cambie isto.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
gl: Se o servidor de bases de datos está escoitando desde un porto non estándar, introduza o seu número.

en: Database port must be a number.
gl: O porto da base de datos debe ser un número.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
gl: Os espazos en branco están permitidos; os signos de puntuación non están permitidos agás os puntos, guións e os trazos baixos.

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Maximum height
gl: Altura máxima

en: Maximum width
gl: Anchura máxima

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Enable or disable the display of certain page elements.
gl: Activar ou desactivar a visualización de certos elementos da páxina.

en: Add new content
gl: Engadir novo contido

en: Boolean
gl: Booleano

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: First sidebar
gl: Primeira barra lateral

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Book outline
gl: índice

en: This will be the top-level page in this book.
gl: Esta sera a páxina pai no libro.

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Notify user of new account
gl: Notificar ao/á usuario/a da nova conta

en: View comment
gl: Ver comentario

en: Comma
gl: Coma

en: Uses
gl: Usos

en: Path to custom icon
gl: Ruta á icona personalizada

en: Current user
gl: Usuario actual

en: Digest
gl: Resumo

en: You are not authorized to post comments.
gl: Non ten autorización para enviar comentarios.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
gl: O debate está pechado: non pode enviar novos comentarios.

en: You are not authorized to view comments.
gl: Non ten autorización para ver comentarios.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o comentario %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes comentarios e todos os seus descendentes?

en: You have to specify a valid author.
gl: Debe especificar un autor válido.

en: The name you used belongs to a registered user.
gl: O nome que vostede empregou pertence a un usuario rexistrado.

en: The e-mail address you specified is not valid.
gl: O enderezo de correo-e que indicou non é válido.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
gl: O URL da sua páxina web non é válido. Lembre que ten que ser unha dirección web completa, por exemplo <code>http://exemplo.com/cartafol</code>.

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Default image
gl: Imaxe predeterminada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
gl: Este texto será usado polos lectores de pantalla, motores de búsqueda, ou cando a imaxe non poda ser cargada.

en: Add feed
gl: Engadir orixe

en: List links
gl: Mostrar enlaces

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: @name's blog
gl: Blogue de @name

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Enter your @s username.
gl: Insira o seu @s nome de usuario

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
gl: Comentario: enviado un comentario non autorizado ou enviado un comentario a un nodo pechado %subject.

en: !name's blog
gl: blogue de !name

en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: Search index
gl: Índice de busca

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The MIME type of the file.
gl: O tipo MIME do arquivo.

en: @type %title has been created.
gl: Creouse @type %title.

en: @type %title has been updated.
gl: O contido @type %title foi actualizado.

en: The post could not be saved.
gl: Non se puido gardar o envio.

en: 1 character | @count characters
gl[0]: 1 caracter
gl[1]: @count caracteres

en: Filter settings
gl: Axustes do filtro

en: You do not have any administrative items.
gl: Non tes ningún elemento de administración.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
gl: Detectáronse un ou máis problemas na instalación de Drupal. Para máis información, revise o <a href="@status">informe de estado</a>."

en: Help topics
gl: Temas de axuda

en: Help is available on the following items:
gl: Hai axuda dispoñible sobre os seguintes elementos:

en: No help is available for module %module.
gl: Non hai axuda para o módulo %module.

en: @module administration pages
gl: Páxinas de administración de @module

en: Translate interface
gl: Traducir interface

en: Add language
gl: Engadir un idioma

en: Edit string
gl: Editar cadea

en: Delete string
gl: Eliminar cadea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o idioma %name?

en: The language %locale has been removed.
gl: Quitouse o idioma %locale.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
gl: Estás seguro de querer borrar a cadea "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
gl: Eliminando a cadea quitaranse todas as traducións desta cadea en todos os idiomas. Esta acción non pode desfacerse.

en: locale
gl: localización

en: PHP extensions
gl: Extensións PHP

en: Comments per page
gl: Comentarios por páxina

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples idiomas

en: Enabled, with translation
gl: Activado, con traducción

en: Publish comment
gl: Publicar comentario

en: The file could not be uploaded.
gl: Non se puido subir o ficheiro.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
gl: O xogo de ferramentas de manipulación de imaxes %toolkit non pode procesar adecuadamente %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
gl: O directorio %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do directorio para que non sexa escribíbel.

en: Collaboration
gl: Colaboración

en: Administration pages
gl: Páxinas de administración

en: Currently using !item !version
gl: Está usando !item !version

en: Created content type %type.
gl: Creouse o tipo de contido %type.

en: User created with name %name and pass %pass
gl: Creouse un usuario con nome %name e contrasinal %pass

en: Created permissions: @perms
gl: Creouse o permiso: @perms

en: Invalid permission %permission.
gl: Permiso inválido %permission.

en: Username field found.
gl: Atopouse o campo nome de usuario.

en: Password field found.
gl: Atopouse o campo contrasinal.

en: !method @url returned @status (!length).
gl: !method @url devolveu @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
gl: HTML valido atopado en "@path"

en: Parsed page successfully.
gl: Páxina interpretada correctamente.

en: Found the requested form fields at @path
gl: Atoparonse os campos do formulario solicitados en @path

en: Did not find field by name @name
gl: Non se atopou o campo polo nome @name

en: Found field by id @id
gl: Atopado campo por id @id

en: Did not find field by id @id
gl: Non se atopou o campo por id @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
gl: O resposta HTTP esperaba !code, recibiu !curl_code

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
gl: O sitio web atopou un erro inesperado.
    Por favor, inténteo de novo máis tarde.

en: Tests
gl: Probas

en: Run tests
gl: Executar as probas

en: Clean test environment
gl: Limpar o contorno das probas

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
gl: Eliminar as tablas co prefixo "simpletest" e os directorios temporais que queden tralas probas que fallaron. Serve de axuda os desarroladores o crear probas.

en: Clean environment
gl: Limpar entorno

en: No tests to display.
gl: Non hai probas que amosar.

en: @pass, @fail, and @exception
gl: @pass, @fail, e @exception

en: No test(s) selected.
gl: Non hai proba(s) seleccionada(s).

en: Processing test @num of @max - %test.
gl: Procesando proba @num de @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
gl: Procesada proba @num de @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
gl[0]: 1 pase
gl[1]: @count pases

en: 1 fail | @count fails
gl[0]: 1 fallo
gl[1]: @count fallos

en: 1 exception | @count exceptions
gl[0]: 1 excepción
gl[1]: @count excepcións

en: Provides a framework for unit and functional testing.
gl: Proporciona un entorno para execución de probas unificado e funcional.

en: Main menu
gl: Menú principal

en: Hindi
gl: Hindú

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
gl: Creouse unha nova conta de usuario para <a href="@url">%name</a>. Non se enviou ningún e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
gl: O rexistro produciuse con éxito. Xa iniciaches a sesión.

en: New user: %name (%email).
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Trigger
gl: Disparador

en: Add link
gl: Engadir enlace

en: View comments
gl: Ver comentarios

en: Username or e-mail address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo-e

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
gl: %name: este campo non pode almacenar máis de @count valores.

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: After saving new content
gl: Despois de gardar contido novo

en: After deleting content
gl: Despois de eliminar contido

en: Vertical Tabs
gl: Solapas verticais

en: Not in book
gl: Non está nun libro

en: New book
gl: Novo libro

en: By @name on @date
gl: Por @name en @date

en: By @name
gl: Por @name

en: Not in menu
gl: Sin menu

en: No alias
gl: Sen alias

en: User autocomplete
gl: Autocompletado de usuario

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
gl: Continúe ata a <a href="@error_url">páxina de erro</a>

en: HTTP POST is required.
gl: Requírese HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
gl: A túa páxina será parte do libro seleccionado.

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: form
gl: formulario

en: alert
gl: alerta

en: emergency
gl: emerxencia

en: Filter log messages
gl: Filtrar mensaxes do rexistro

en: You must select something to filter by.
gl: Debe seleccionar algo co que filtrar.

en: New revision
gl: Nova revisión

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
gl: Para cambiar o actual contrasinal de usuario/a, introduza o novo contrasinal en ambos campos.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón para ingresar unha única vez e xa caducou. Pode solicitar unha nova usando o formulario que hai embaixo.

en: This login can be used only once.
gl: Este acceso só se pode empregar unha vez.

en: The translation import of %filename failed.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución de %filename.

en: More choices
gl: Máis opcións

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Provide a password for the new account in both fields.
gl: Proporcione un contrasinal para a nova conta en ambos campos.

en: filter
gl: filtro

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: Poll
gl: Enquisa

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: contact
gl: contacto

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
gl: Buscar por calquera de dous termos coa expresión <strong>OR</strong> en maiúsculas . Por exemplo, <strong>gatos OR cans</strong>.

en: PHP filter
gl: Filtro PHP

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: HTTP request status
gl: Estado da petición HTTP

en: Fails
gl: Fallos

en: Visitors
gl: Visitantes

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Already added languages
gl: Os idiomas xa foron engadidos

en: Recent blog posts
gl: Publicacións recentes de blog

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Edit language
gl: Editar idioma

en: list links
gl: mostrar enlaces

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: The content type %name has been updated.
gl: Actualizouse o tipo de contido %name.

en: The content type %name has been added.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Catalan
gl: Catalán

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: Blue Lagoon (default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: The requested page could not be found.
gl: A páxina requirida non se pode atopar.

en: The user account %id does not exist.
gl: A conta de usuario %id non existe.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
gl: Intentouse cancelar unha conta de usuario que non existente: %id.

en: Requirements problem
gl: Problema de requisitos

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
gl: O tipo de base de datos no que se almacenan os datos de @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos na que se almacenarán os datos de @drupal. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
gl: Se máis de unha aplicación vai a compartir esta base de datos, introduce un prefixo de táboa como %prefix para o teu sitio @drupal aqui.

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: Choose language
gl: Escoller idioma

en: Learn how to install Drupal in other languages
gl: Aprender a instalar Drupal noutros idiomas

en: (built-in)
gl: (interno)

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
gl: <ul><li>Para comezar, debes valeira a base de datos actual</li><li>Para instalar unha base de datos diferente, edita o ficheiro <em>settings.php</em> apropiado no cartafol<em>sitio</em></li><li>Para actualizar unha instalación existente, procede ao<a href="@base-url/update.php">script de actualización</a></li><li> Ver o teu<a href="@base-url">sitio existente</a></li></ul>

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Configure site
gl: Configurar o sitio

en: @drupal installation complete
gl: Instalación de @drupal completa

en: Installed %module module.
gl: Modulo %module instalado.

en: Choose profile
gl: Elección de perfil

en: Verify requirements
gl: Verificación de requisitos

en: Set up database
gl: Preparar base de datos

en: Set up translations
gl: Preparar as traducións

en: Install site
gl: Instalar sitio

en: Finish translations
gl: Finalizando traduccións

en: Site e-mail address
gl: Correo-e do sitio

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
gl: O enderezo <em>remitente</em> en envíos automatizados de correo-e durante o rexistro e as peticións de novo contrasinal e outras notificacións. (Use un enderezo rematado co dominio do seu sitio para previr que este enderezo de correo sexa marcado como lixo.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
gl: Por omisión, as datas neste sitio mostraranse  co fuso horario elixido.

en: Update notifications
gl: Notificacións de actualización

en: Check for updates automatically
gl: Comprobar as actualizacións automaticamente

en: Removed orphaned action '%action' from database.
gl: Acción orfa '%action' eliminada da base de datos

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
gl: A execución de cron excedeu o límite de tempo e foi interrompida.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
gl: Ferramentas de manipulación de imaxes GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
gl: A utilidade GD2 está instalada e funcionando correctamente.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
gl: Definir a calidade das imaxe JPEG para manipulalas. O rango vai de 0 a 100. Os valores máis altos significan una mellor calidade de imaxe, mais ficheiros máis grandes.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
gl: As ferramentas de imaxe GD precisan que o módulo GD de PHP estea instalado e configurado. Para obter máis información vexa a <a href="@url">documentación sobre imaxes de PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
gl: A calidade JPEG debe ser un número entre 0 e 100.

en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

en: Left to right
gl: Esquerda a dereita

en: Predefined language
gl: Idioma predeterminado

en: Custom language
gl: Idioma personalizado

en: Add custom language
gl: Engadir un idioma personalizado

en: Save language
gl: Gardar o idioma

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
gl: Identifiador de idioma conforme co <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Os códigos de idioma normalmente empregan o código de pais, e opcionalmente, unha variante de escritura ou rexional. <em>Exemplos: «en», «en-US» e «zh-Hant».</em>

en: Language name in English
gl: Nome do idioma en inglés

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
gl: O nome do idioma en Inglés. Estará dispoñíbel para a tradución a todos os idiomas.

en: Native language name
gl: Nome nativo do idioma

en: Name of the language in the language being added.
gl: Engadiuse o nome nativo do idioma.

en: Language domain
gl: Dominio do idioma

en: Direction that text in this language is presented.
gl: Dirección na que se presenta o texto neste idioma.

en: The language %language (%code) already exists.
gl: Xa existe o idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
gl: Código de idioma incorrecto.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
gl: Creouse o idioma %language e xa pode ser usado. Hai máis información dispoñíbel na <a href="@locale-help">pantalla de axuda</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
gl: Os valores dominio e prefixo de ruta non poden ser activados ao mesmo tempo.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
gl: O dominio (%domain) xa está asociado a un idioma (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
gl: Só o idioma predeterminada pode ter o dominio e o prefixo limpos.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
gl: O prefixo (%prefix) xa está asociado a un idioma (%language).

en: The English language cannot be deleted.
gl: O idioma inglés non pode eliminarse.

en: The default language cannot be deleted.
gl: O idioma predeterminado non pode eliminarse.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
gl: Eliminando un idioma quitaranse todas as traducións da interface asociadas con el, e as entradas nese idioma estabeleceranse como de idioma neutral. Esta acción non pode desfacerse.

en: Language negotiation configuration saved.
gl: Gardouse a configuración da negociación de idioma.

en: English (built-in)
gl: Ingles (built-in)

en: String contains
gl: A cadea contén

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
gl: Deixar en branco para mostrar todas as cadeas. A busca distingue maiúsculas e minúsculas.

en: English (provided by Drupal)
gl: Inglés (proporcionado por Drupal)

en: Search in
gl: Buscar en

en: Both translated and untranslated strings
gl: Ambas cadeas traducidas e non traducidas

en: Only translated strings
gl: Só cadeas traducidas

en: Only untranslated strings
gl: Só cadeas sen traducir

en: Limit search to
gl: Limitar a busca a

en: All text groups
gl: Todos os grupos de texto

en: Languages not yet added
gl: Idiomas aínda non engadidos

en: Import translation
gl: Importar traducción

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
gl: Un ficheiro Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
gl: Importar en

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
gl: Escolla o idioma no que quere importar as traducións. Se escolle un idioma que non estea dado de alta, crearase.

en: Text group
gl: Grupo de texto

en: Imported translations will be added to this text group.
gl: As traduccións importadas engadiranse a este grupo de texto.

en: The language %language has been created.
gl: Creouse o idioma %language.

en: Export translation
gl: Exportar traducción

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
gl: Seleccione o idioma a exportar no formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
gl: Xerar un ficheiro Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) con todas as cadeas da base de datos local de Drupal.

en: String not found.
gl: Cadea non atopada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
gl: A cadea enviada contén HTML non permitido: %string

en: The string has been saved.
gl: Gardouse a cadea.

en: The string has been removed.
gl: A cadea foi quitada.

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para o idioma seleccionado.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
gl: A traducción importouse con éxito. Crearonse %number cadeas de traducción novas, %update cadeas foron actualizadas e %delete cadeas forom borradas.

en: Importing interface translations
gl: Importando as traducións da interface

en: Starting import
gl: Comezando a importación

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
gl: Intentouse enviar unha cadea de traducción con HTML non permitido: %string

en: The %language language (%code) has been created.
gl: Creouse o idioma %language (%code).

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
gl: %file importouse a %locale: engadironse %number novas cadeas, actualizaronse %update e borraronse %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
gl: Actualizouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
gl: Creouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
gl: Quitouse o ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language xa que non hai traducións para este idioma.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
gl: Aconteceu un erro durante a creación do ficheiro de tradución JavaScript para o idioma %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
gl[0]: Omitiuse unha cadea de traducción porque contén HTML non permitido.
gl[1]: Omitironse @count cadeas de traducción porque conteñen HTML non permitido.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de tradución para os modulos instalados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de tradución para os modulos instalados.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de traducción para os modulos activados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de traducción para os modulos activados.

en: Abkhazian
gl: Abxasio

en: Amharic
gl: Amárico

en: Assamese
gl: Asamés

en: Aymara
gl: Aimara

en: Azerbaijani
gl: Azerbaianés

en: Bashkir
gl: Bashkirés

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Chechen
gl: Checheno

en: Corsican
gl: Corso

en: Old Slavonic
gl: Eslavo antigo

en: Welsh
gl: Galés

en: Maldivian
gl: Maldivo

en: Bhutani
gl: Bhutaní

en: Estonian
gl: Estonio

en: Basque
gl: Vasco

en: Persian
gl: Persa

en: Faeroese
gl: Feroés

en: Frisian
gl: Frisio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Scots Gaelic
gl: Gaélico Escocés

en: Galician
gl: Galego

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Armenian
gl: Armenio

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Kazakh
gl: Kazaxio

en: Greenlandic
gl: Groenlandés

en: Cambodian
gl: Camboiano

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemirés

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Cornish
gl: Córnico

en: Latin
gl: Latín

en: Luxembourgish
gl: Luxemburgués

en: Laothian
gl: Laosiano

en: Latvian
gl: Letón

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Marshallese
gl: Marsellés

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Marathi
gl: Márata

en: Malay
gl: Malayo

en: Maltese
gl: Maltés

en: Burmese
gl: Birmano

en: North Ndebele
gl: Ndebele (norte)

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: South Ndebele
gl: Ndebele (sur)

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orillés

en: Ossetian
gl: Oseto

en: Punjabi
gl: Punxabés

en: Portuguese, Portugal
gl: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
gl: Portugués, Brasil

en: Rhaeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Kinyarwanda
gl: Kiniarwanda

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sindhi
gl: Sindino

en: Northern Sami
gl: Sami (norte)

en: Serbo-Croatian
gl: Serbo-Croata

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Sonés

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Siswati
gl: Suazilandés

en: Sesotho
gl: Sesotés

en: Sudanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suaxili

en: Telugu
gl: Telugo

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tigrinya
gl: Tigriñés

en: Turkmen
gl: Turcomano

en: Tagalog
gl: Tagalés

en: Setswana
gl: Sechuanés

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Twi
gl: Tui

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Uzbequés

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Wolof
gl: Uolof

en: Yiddish
gl: Xidish

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Chinese, Simplified
gl: Chinés, simplificado

en: Chinese, Traditional
gl: Chinés, tradicional

en: Zulu
gl: Zulú

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
gl: Erro enviando correo-e (de %from a %to).

en: sort ascending
gl: arranxar ascendente

en: sort descending
gl: arranxar descendente

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
gl: As operacións coas cadenas Unicode emúlanse en base ao esforzo óptimo. Pode instalar a <a href="@url">extensión mbstring de PHP</a> para mellorar o soporte de Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A función de sobrecarga de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.func_overload</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.encoding_translation</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_input</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de saída de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_output</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
gl: Codificación %s non soportada. Por favor instale iconv, GNU recode ou mbstring para PHP

en: Parse error. Not well formed
gl: Erro ao analizar. Non está ben formado

en: Parse error. Request not well formed.
gl: Produciuse un erro ao analizar. Petición mal formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
gl: Produciuse un erro no servidor. XML-RPC incorrecto. A petición debe ser un methodCall

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
gl: Erro do servidor.  Método solicitado @methodname non especificado.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. O número de parámetros do método é incorrecto

en: Server error. Invalid method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. Os parámetros do método son incorrectos.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
gl: Erro do servidor.  A función solicitada @method non existe.

en: Invalid syntax for system.multicall.
gl: Sintaxe non válida para system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
gl: As chamadas recursivas a system.multicall están prohibidas.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
gl: Erro do servidor. Non existe a firma do método solicitado @methodname.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
gl: O nome da orixe (ou o nome do sitio web que distribúe o contido).

en: Categorize news items
gl: Categorizar novas

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
gl: Estas seguro de querer borrar todos os elementos da orixe %feed?

en: checkboxes
gl: recadros de verificación

en: multiple selector
gl: selector múltiple

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
gl: Milleiros de sitios (en particular os sitios de noticias e blogs) publican os seus últimos titulares e as entradas de novas, utilizando una serie de formatos estandarizados baseados en XML. Os formatos que admite o agregador de novas inclúen <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
gl: De seguido mostranse as fontes actuais, e <a href="@addfeed">poden engadirse novas fontes</a>. Para cada fonte ou categoría de fonte, os <em>últimos artigos</em> poden activarse no bloque na <a href="@block">páxina de administración de bloques</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
gl: Engade unha orixe en formato RSS, RDF ou Atom. Unha orixe so pode ter unha entrada.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
gl: As categorías permiten agrupar artigos de diferentes fontes. Por exemplo, varias fontes relacionadas co deporte poden pertencer a unha categoría denominada <em>Deportes</ em>. Os artigos pódense agrupar de forma automática (mediante a selección dunha categoría ao crear ou editar unha fonte) ou manualmente (a través de <em>Clasificar</em> páxina, dispoñíbel nas listas de artigos). Cada categoría dispón da súa páxina propia de fontes e no bloque.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
gl: Configure qué contido engade o seu sitio desde outros sitios, a frecuencia de actualización e o método de categorización.

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: Edit feed
gl: Editar orixe

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
gl: O bloque %info foi asignado á rexión non válida %region e foi desactivado.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
gl: O cambios a estos bloques non se gardarán ate que se prema o botón <em>Gardar bloques</em>.

en: Post new blog entry.
gl: Publicar nova entrada de blog.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
gl: Non está autorizado a publicar unha nova entrada de blog.

en: You have not created any blog entries.
gl: Non creou ningunha entrada no blog.

en: !author has not created any blog entries.
gl: !author non creou ningunha entrada no blog.

en: No blog entries have been created.
gl: Non se crearon entradas no blog.

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: View recent blog entries
gl: Ver as entradas recentes de blog

en: Read !username's latest blog entries.
gl: Leer as últimas entradas no blogue de !username.

en: !username's blog
gl: blogue de !username

en: Read the latest blog entries.
gl: Ler as últimas entradas de blog.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
gl: O tipo de contido para a ligazón %add-child debe ser un dos seleccionados como un tipo permitido de esquema de libro.

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
gl: Este libro foi modificado por outro usuario, os cambios non poden ser gardados.

en: Title changed from %original to %current.
gl: Cambiouse o título de %original a %current.

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: book: updated %title.
gl: libro: %title actualizado.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: No changes were made
gl: Non se realizaron cambios

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
gl: O artigo foi engadido ao libro seleccionado. Agora debes situalo en relación ás outras páxinas.

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: There was an error adding the post to the book.
gl: Acontenceu un erro ao engadir o envio ao libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
gl: %title asociou as páxinas descendentes, que serán  localizadas de novo automaticamente para manter a súa conexión co libro. Para volver a crear a xerarquía (como era antes da eliminación desta páxina), %title pode ser engadida de novo na lapela Esquema, e cada unha das súas anteriores páxinas descendentes terán que ser localizadas de novo de xeito manual.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
gl: Podese engadir %title outra vez na xerarquía usando a Pestaña esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
gl: Estas seguro de querer borrar %title da xerarquía do libro?

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Show block on all pages
gl: Amosar o bloque en todas as páxinas

en: Show block only on book pages
gl: Amosar o bloque so nas páxinas de libros

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
gl: Se se selecciona <em>Mostrar o bloque en todas as páxinas</em>, o bloque conterá os menús xerados automaticamente para todos os libros do sitio. Se se selecciona <em>Mostrar o  bloque só en páxinas de libros</em>, o bloque só conterá o menú correspondente á páxina actual do libro. Neste caso, se a páxina actual non está nun libro, non se mostrará un bloque. Pódese empregar a <em>Configuración específica de visibilidade</em> ou outras opcións de visibilidade para mostrar selectivamente este bloque.

en: This is the top-level page in this book.
gl: Esta é a páxina pai no libro.

en: No book selected.
gl: Ningún libro seleccionado.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A páxina ascendente no libro. A profundidade máxima para un libro e todas as súas páxinas descendentes é !maxdepth. É posíbel que algunhas páxinas no libro escollido non estean dispoñíbeis como ascendentes se escollelas fai que se supere ese límite.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
gl: %title é parte do esquema do libro, e ten páxinas fillas asociadas. Se o borras, as páxinas fillas reubicaranse automaticamente.

en: Re-order book pages and change titles
gl: Reorganizana as páxinas do libro e cambia os títulos

en: Book page
gl: Páxina de libro

en: Base color
gl: Cor base

en: Header top
gl: Parte superior da cabeceira

en: Header bottom
gl: Parte inferior da cabeceira

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
gl: Non hai suficiente memoria dispoñible para que PHP cambie o esquema de cor deste tema. Necesita polo menos %size máis. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PHP</a>.

en: Delete the selected comments
gl: Borrar os comentarios seleccionados

en: Allows users to comment on and discuss published content.
gl: Permite aos usuarios comentar e debatir o contido publicado.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
gl: Exemplo: "retroalimentación do sitio web" ou "información do produto".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se listan as categorías, aquelas con menor peso son amosadas antes que as categorías máis pesadas. As categorías con pesos iguais son ordenadas alfabeticamente.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
gl: O formulario de contacto non foi configurado. <a href="@add">Engade unha ou máis categorías</a> ao formulario.

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
gl: Crear un formulario de contacto do sistema e configurar categorías para que sexan empregadas polo formulario.

en: Edit contact category
gl: Editar categoría de contacto

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
gl: Permite o uso tanto de formularios de contacto persoais como de sitio.

en: Database logging
gl: Logs na base de datos

en: View events that have recently been logged.
gl: Ver eventos rexistrados recentemente.

en: Top 'page not found' errors
gl: Principais erros de "páxina non atopada"

en: View 'page not found' errors (404s).
gl: Ver erros de "páxina non atopada" (404).

en: Top 'access denied' errors
gl: Principais erros de "acceso denegado"

en: View 'access denied' errors (403s).
gl: Ver erros de "acceso denegado" (403).

en: Logs and records system events to the database.
gl: Rexistra e garda os eventos do sistema na base de datos.

en: No roles may use this format
gl: Ningún rol pode usar este formato

en: Allowed HTML tags: @tags
gl: Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
gl: As anclas se usan para facer enlaces a outras páxinas.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
gl: Os saltos de liña engádense automaticamente, así que pode usar esta etiqueta para engadir máis. Úsase de xeito diferente porque se compón dun par de etiquetas de apertura/peche coma os demais. Use o carácter "/" extra para mante-la compatibilidade XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
gl: Texto cun salto de liña <br />

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
gl: Por omisión as etiquetas de parágrafo engádense automaticamente, aínda que pode engadir etiquetas adicionais.

en: Paragraph one.
gl: Parágrafo un.

en: Paragraph two.
gl: Parágrafo dous.

en: Strong
gl: Forte

en: Emphasized
gl: Enfatizado

en: Cited
gl: Cita

en: Coded text used to show programming source code
gl: Texto codificado empregado para amosar código fonte de programación

en: Coded
gl: Codificado

en: Bolded
gl: Negriña

en: Italicized
gl: Cursiva

en: Superscripted
gl: Superíndice

en: <sup>Super</sup>scripted
gl: <sup>Super</sup>índice

en: Subscripted
gl: Subíndice

en: <sub>Sub</sub>scripted
gl: <sub>Sub</sub>índice

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
gl: <abbr title="Abbreviation">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
gl: <acronym title="Three-Letter Acronym">ATL</acronym>

en: Block quoted
gl: Bloque de cita

en: Quoted inline
gl: Citado en liña

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table cell
gl: Cela de táboa

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista ordenada - use o &tl;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: First item
gl: Primeiro elemento

en: Second item
gl: Segundo elemento

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista desordenada - use &lt;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
gl: As listas de definicións son similares a outras listas HTML. &lt;dl&gt; da comezo á lista de definicións, &lt;dt&gt; da comezo a cada termo definido e &lt;dd&gt; da comezo á descrición da definición.

en: First term
gl: Primeiro termo

en: First definition
gl: Primeira definición

en: Second term
gl: Segundo termo

en: Second definition
gl: Segunda definición

en: Subtitle three
gl: Subtítulo tres

en: Subtitle four
gl: Subtítulo catro

en: Subtitle five
gl: Subtítulo cinco

en: Subtitle six
gl: Subtítulo seis

en: Tag Description
gl: Descrición da Etiqueta

en: You Type
gl: O que se escribe

en: You Get
gl: O que se obtén

en: No help provided for tag %tag.
gl: No hai axuda dispoñible para a etiqueta %tag.

en: Quotation mark
gl: Comiñas (")

en: Character Description
gl: Descrición do carácter

en: Lines and paragraphs break automatically.
gl: Saltos de liña e parágrafo automáticos.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
gl: As liñas e os parágrafos son recoñecidos automaticamente. As etiquetas &lt;br /&gt; para o salto de liña e &lt;p&gt; e &lt;/p&gt; para abrir e pechar o parágrafo son inseridas automaticamente. Se os parágrafos non son recoñecidos, simplemente engada un par de liñas baleiras.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
gl: Os enderezos de páxinas web e os de correo electrónico son convertidos automaticamente en enlaces.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
gl: Configura cómo se filtra o contido introducido polos usuarios, entre o que se inclúen as etiquetas HTML permitidas. Tamén permite a activación dos filtros proporcionados por outros módulos.

en: Compose tips
gl: Consellos para composición

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de fíos de discusion.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
gl: Descripción e instruccións para as discusións neste foro.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os foros son amosados en orde ascendente polo peso (os foros co mesmo peso amosaranse con orde alfabética)

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de foros relacionados.

en: Description and guidelines for forums within this container.
gl: Descripción e instruccións para os foros deste contenedor.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os contenedores amosanse en orde ascendente por peso (contenedores co mesmo peso amosaranse nunha orde alfabética).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
gl: Eliminando un foro ou un contedor, tamén se eliminan os seus subforos no caso de que os haxa. Para eliminar entradas neste foro, vexa <a href="@content">administración de contidos</a>. Esta acción non se pode desfacer.

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
gl: Os contenedores posicionanse normalmente no nivel superior (raíz), pero podense ubicar dentro de outros contenedores ou foros.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
gl: Os foros podense ubicar no nivel superior (raíz), ou dentro de outro contenedor ou foro.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler no manual el liña a entrada <a href="@forum">Módulo foro</a>.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: You are not allowed to post new content in the forum.
gl: Non ten autorización para publicar novos contidos no foro.

en: Manages the display of online help.
gl: Xestiona a visualización da axuda en liña.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
gl: Esta páxina ofrece unha vista de cadeas dispoñíbeis para a súa tradución. Drupal mostra as cadeas traducibles en grupos de texto, pódense definir módulos ou grupos adicionais de texto que conteñen outras cadeas traducíbeis. Xa que os grupos de texto proporcionan un método de agrupamento de cadeas relacionadas, a miúdo utilizase para centrar os esforzos en áreas específicas de tradución da interface de Drupal.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
gl: Observe que os ficheiros <em>.po</em> dentro dun paquete de tradución impórtanse automaticamente (se están dispoñíbeis) cando se activan novos módulos ou temas, ou cando se engaden novos idiomas. Desde esta páxina só se permite a importación dun ficheiro <em>.po</em> de vez, pode ser máis doado descargar e extraer un paquete de tradución no directorio de instalación de Drupal e <a href="@language-add">engadir o idioma</a> (o que importa automaticamente todos os ficheiros <em>.po</em> do paquete). os paquetes de tradución están dispoñíbeis para a  sús descarga na <a href="@translations">páxina de tradución de Drupal</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
gl: Esta páxina exporta as cadeas traducidas utilizadas polo seu sitio. Un ficheiro de exportación pode estar en formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>), que inclúe tanto a cadea orixinal e a tradución (usado para compartir as traducións cos demais), ou en Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), que inclúe só as cadeas orixinais (usado para crear novas traducións cun editor de tradución Gettext).

en: Built-in interface
gl: Interface integrado

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
gl: A lingua predefinida da conta para os correos-e, e lingua preferida para a visualización do sitio.

en: This account's default language for e-mails.
gl: A lingua predifinida da conta para os correos-e.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
gl: Empregarase sempre un alias da ruta ao conxunto para un idioma específico para mostrar esta páxina nese idioma, e ten prioridade sobre os alias de ruta fixada para <em>Todos os idiomas</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activa o compatibilidade multi idioma para este tipo de contido. Se está activada, engadirase un campo de selección de idioma ao formulario de edición, permitíndolle seleccionar algún dos <a href="!languages">idiomas activos</a>. Se está desactivada, os novos artigos gárdanse co idioma predeterminado. O contido xa existente non será afectado polo cambio nesta opción.

en: Configure languages for content and the user interface.
gl: Configura os idiomas para o contido e a interface de usuario/a.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
gl: Traducir a interface integrada e opcionalmente outros textos.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
gl: Engade a xestión da funcionalidade de idioma e permite a tradución da interface de usuario/a a idiomas distintos do inglés.

en: Submission form settings
gl: Axustes do formulario de envio

en: This content type does not have a title field.
gl: Este tipo de contido non ten un campo de título.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: The human-readable name %name is already taken.
gl: O nome lexíbel por persoas %name xa está ocupado.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
gl: Está seguro de querer eliminar o tipo de contido %type?

en: Added content type %name.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
gl[0]: Cambiado o tipo de contido de 1 entrada desde %old-type a %type.
gl[1]: Cambiado o tipo de contido de @count entradas desde %old-type a %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
gl: Estás seguro de que queres reconstruir os permisos no contido do sitio?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
gl: Esta acción reconstrue todos os permisos no contido do sitio, e pode ser un proceso longo. Esta acción non pode ser desfeita.

en: language
gl: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
gl: Aconteceu un erro e o proceso non se pudo copletar.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
gl: A versión recortada do seu envío amosa como se verá cando esté na páxina principal ou cando sexa exportado para distribución a outros sitios web.<span class="no-js"> Pode inserir o delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sen as comiñas) para especificar onde se ten que partir o envío.</span>

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
gl: @type %title foi revertido á revisión de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
gl: Borrouse a revisión de %revision-date do @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
gl: Os permisos de acceso ao contidos teñen que ser reconstruidos.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
gl: <strong>Configure o seu sitio web</strong> Unha vez que acceda á sesión, vexa a <a href="@admin">sección de administración</a>, onde se pode <a href="@config">personalizar e configurar</a> todos os aspectos do seu sitio web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
gl: <strong>Active funcionalidade adicional</strong> Logo, pode visitar a <a href="@modules">lista de módulos</a> e activar características que se axusten ás suas necesidades específicas. Pode atopar módulos adicionais na <a href="@download_modules">sección de descarga de módulos de Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
gl: <strong>Personalice o deseño do seu sitio web</strong> Para cambiar a «aparencia e comportamento» do seu sitio web, vexa a <a href="@themes">sección de temas</a>. Vostede pode elixir un dos temas incluídos ou descargar temas adicionais desde a <a href="@download_themes">sección de descarga de temas de Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
gl: Reconstruindo permisos de acceso ao contido

en: Content permissions have been rebuilt.
gl: Reconstruironse os permisos do contido.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
gl: Os permisos de acceso a contidos non se reconstruíron apropiadamente.

en: Add content type
gl: Engadir un tipo de contido

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
gl: Permite que se envíe contido ao sitio e que se mostre nas páxinas.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
gl: Para usar OpenID primeiro debe estabelecer una identidade nun servidor público ou privado de OpenID. Se vostede non ten un OpenID e desexa obter un, busque nun dos <a href="@openid-providers">provedores libres  públicos</a>. Vostede pode atopar máis información sobre OpenID <a href="@openid-net">neste sitio web</a>.

en: OpenID identities
gl: Identidades OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
gl: Permite ó usuarios acceder ó sitio empregando OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
gl: O alias %alias xa está usándose neste idioma.

en: The alias has been saved.
gl: Gardouse o alias.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o alias de ruta %title?

en: Filter aliases
gl: Filtrar alias

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
gl: Insira a ruta que quere para crear o alias, seguido do nome do novo alias

en: URL aliases
gl: Alias de URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
gl: Cambiar as rutas URL do seu sitio polos seus alias.

en: Edit alias
gl: Editar o alias

en: Delete alias
gl: Borrar o alias

en: Add alias
gl: Engadir un alias

en: Allows users to rename URLs.
gl: Permite aos usuarios renomear URLs.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
gl: <a href="@drupal">Drupal.org</a> fornece <a href="@php-snippets">algúns fragmentos de exemplo PHP</a>, ou pode crear o seu con algo de experiencia con PHP e coñecemento do sistema Drupal.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
gl: Pode escribir código PHP. Debe incluir as etiquetas &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
gl: Usando código PHP personalizado

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
gl: Pode incluír código PHP personalizado nalgúns tipos de contido do sitio, incluíndo entradas e bloques. Mentres incluír código PHP dentro dunha entrada ou bloque é unha característica flexible e poderosa se é empregada por un usuario de confianza e con experiencia en PHP, é un risco de seguridade importante e perigoso cando se usa de xeito incorrecto. Incluso un erro pequeno ó publicar código PHP pode accidentalmente comprometer o seu sitio.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
gl: Se non está familiarizado con PHP, SQL ou Drupal, evite usar código PHP dentro das entradas. Experimentar con PHP pode danar a súa base de datos, facer que o seu sitio non funcione, ou comprometer de xeito importante a súa seguranza.

en: Notes:
gl: Notas:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
gl: Recorda comprobar cada línea buscando erros lóxicos e de sintaxe <strong>antes</strong> de gardar.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
gl: As sentezas debe estar correctamente finalizadas con punto e coma.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
gl: As variabeis globais usandas dentro do código PHP manteran os seus valores despois de que o teu script se execute.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
gl: <code>register_globals</code> está <strong>desactivado</strong>. Se necesita empregar formularios, comprenda e use as funcións dispoñibles no <a href="@formapi">API para formularios de Drupal</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
gl: Usa unha sentenza <code>print</code> ou <code>return</code> no teu código para amosar contidos.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
gl: Desenvolva e probe o seu su código PHP empregando un script de proba independente e unha base de datos de probas antes de despregalo nun sitio en produción.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
gl: Considere incluír o seu código PHP personalizado dentro dun módulo específico do sitio ou dun arquivo <code>template.php</code> en vez de inserilo directamente nunha entrada ou bloque.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
gl: Teña en conta que a capacidade de incluír código PHP dentro do contido é fornecido polo módulo filtro PHP. Se este módulo está desactivado ou eliminado, mostraranse os bloques e entradas con código PHP incrustado como código, no canto de executar o código PHP.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
gl: Un exemplo básico: <em>Creación dun bloque de «Benvida» que reciba aos visitantes cunha mensaxe sinxela.</em>

en: PHP evaluator
gl: Evaluador de PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
gl: Executa un anaco de código PHP. O uso deste filtro debería estar restrinxido a administradores soamente!.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
gl: Permite que o código/anacos de PHP embebido sexan avaliados.

en: Total votes: @votes
gl: Total de votos: @votes

en: Most recent poll
gl: Enquisa máis recente

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
gl: Unha <em>enquisa</em> é unha pregunta cun conxunto de respostas posíbeis. Unha <em>enquisa</em>, unha vez creada, provee automáticamente dun proceso de reconto do número de votos recibidos por cada resposta.

en: Poll status
gl: Estado da enquisa

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
gl: Cando unha enquisa está pechada, os visitantes non poden votar nela.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
gl: Despois deste período, a enquisa péchase automaticamente.

en: Negative values are not allowed.
gl: Non se permiten os valores negativos.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
gl: O teu voto non puido ser rexistrado xa que non seleccionaches ningunha das opcións.

en: Vote count
gl: Reconto de votos

en: Polls
gl: Enquisas

en: Profile fields have been updated.
gl: Actualizaronse os campos do perfil.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
gl: Non hai campos nesta categoría. Se unha categoría permanece valeira ao gardar, será borrada.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
gl: O nome do campo. O nome do formulario non se mostra ao/á usuario/a mais empréganse internamente no código HTML e  nos URL.
    A menos que saiba o que está a facer, é moi recomendábel que comece o nome do formulario con> <code>profile_</code> para evitar conflitos de nomes con outros campos. Non se poden empregar espazos ou calquera outro carácter especial agás o guión (-) e o trazo baixo (_). Un exemplo de nome é «profile_cor_preferido» ou simplemente «profile_cor».

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
gl: Unha lista de todas as opcións. Poña cada opción nunha liña separada. Exemplos de opcións son "vermello", "azul", "verde", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
gl: Campo oculto do perfil. Só poden acceder a el os administradores, os módulos e os temas.

en: Private field, content only available to privileged users.
gl: Campo privado, contido só dispoñible para usuarios con privilexios.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil pero non empregado nas páxinas con listas de membros.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil e nas páxinas con listas de membros.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
gl: Os pesos definen a orde na que se amosan os campos do formulario. Os campos máis lixeiros "flotan" cara a parte superior da categoría.

en: Form will auto-complete while user is typing.
gl: O formulario é completado automaticamente mentres o usuario teclea.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
gl: Por seguridade desactivaraxe o auto-completado se o usuario non ten acceso aos perfís.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
gl: O nome de formulario especificado conten un ou máis carácteres ilegais. Non se permiten os espazos ou outros carácteres especiais, só os guións (-) e os guións baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome de formulario especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome da categoría especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified title is already in use.
gl: O título especificado xa está sendo usado.

en: The specified name is already in use.
gl: O nome especificado xa está sendo usado.

en: A hidden field cannot be required.
gl: Un campo oculto non pode ser obligatorio.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
gl: Un campo oculto non pode establecerse como visíbel no formulario de rexistro dos usuarios.

en: The field has been created.
gl: Creouse o campo.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
gl: Está seguro de que quere borrar o campo %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
gl: Esta acción non se pode desfacer. Se os usuarios introduciron valores neste campo no seu perfil, estas entradas tamén serán eliminadas. Se quere manter os datos introducidos polo usuario en vez de eliminar o campo, quizais queira <a href="@edit-field">editar este campo</a> e establecelo como campo oculto para que só sexa accesible a administradores.

en: The field %field has been deleted.
gl: Eliminouse o campo %field.

en: Profile field %field added under category %category.
gl: Campo de perfil %field engadido á categoría %category.

en: Profile field %field deleted.
gl: Campo do perfil %field borrado.

en: User list
gl: Lista de usuarios

en: single-line textfield
gl: campo de texto dunha liña

en: multi-line textfield
gl: campo de texto de varias liñas

en: checkbox
gl: recadro de verificación

en: list selection
gl: lista de selección

en: freeform list
gl: lista libre

en: Author information
gl: Información sobre o autor

en: Link to full user profile
gl: Ligazón ao perfil completo do usuario

en: Profile fields to display
gl: Campos de perfil a amosar

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
gl: Seleccione qué campos do perfil quere mostrar no bloque. Só están dispoñibles os campos designados como públicos na <a href="@profile-admin">configuración de campos do perfil</a>.

en: View full user profile
gl: Ver o perfil completo do usuario

en: About %name
gl: Acerca de %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
gl: Poña cada elemento nunha liña aparte ou sepáreos por comas. Non se permite HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
gl: O valor proporcionado para %field non é unha URL válida.

en: Create customizable fields for your users.
gl: Crear campos personalizábeis para os usuarios.

en: Profile category autocomplete
gl: Autocompletado de categoría de perfil

en: Edit field
gl: Editar o campo

en: Delete field
gl: Borrar o campo

en: Profile autocomplete
gl: Autocompletado de perfil

en: Supports configurable user profiles.
gl: Soporte para perfiles de usuario configurables.

en: The index will be rebuilt.
gl: Reconstruirase o índice.

en: Indexing status
gl: Estado de indexación

en: Indexing throttle
gl: Regulación da indexación

en: Number of items to index per cron run
gl: Número de elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
gl: O número máximo de elementos indexados en cada execución dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a>. Se é necesario, reduza o número de elementos para evitar que se esgote o tempo ou se produzan erros de memoria durante a indexación.

en: Indexing settings
gl: Opcións de indexación

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
gl: <p><em>Cambiando os axustes embaixo fará que o índice do sitio sexa reconstruído. O índice de busca non se limpa, senón que é actualizado sistematicamente para reflecir a nova configuración. A busca seguirá traballando pero o novo contido non se indexará ata que todo o contido existente teña sido indexado de novo.</em></p><em>A configuración predeterminada soe afacerse á maioría dos sitios. < / em> </ p>

en: Minimum word length to index
gl: Lonxitude mínima da palabra a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
gl: O número de caracteres que debe ter unha palabra para que poida ser indexada. Un valor máis baixo significa unha mellor cualificación, mais tamén unha base de datos máis grande. Cada consulta de busca debe conter polo menos unha palabra clave dese tamaño (ou maior).

en: Simple CJK handling
gl: Xestión sinxela de CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
gl: Se aplica un localizador chinés/xaponés/coreano baseado en secuencias de solapamento. Desactíveo se quere usar un preprocesador externo para isto. Non afecta a outros idiomas.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
gl: O motor de busca mantén un índice de palabras que se atopan no contido do seu sitio. Para construír e manter este índice, requírese dunha <a href="@cron">tarefa cron de mantemento</a>correctamente configurada. O comportamento da indexación pódese axustar coa seguinte configuración.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Top search phrases
gl: Cadeas máis buscadas

en: View most popular search phrases.
gl: Ver as frases de busca máis habituais.

en: Enables site-wide keyword searching.
gl: Activa a busca de palabras clave  en todo o sitio.

en: Total page generation time
gl: Tempo total de xeración de páxina

en: Top pages in the past %interval
gl: Páxinas máis vistas no pasado %interval

en: Top visitors in the past %interval
gl: Visitantes principais do último %interval

en: Top referrers in the past %interval
gl: Referentes principais no pasado %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
gl: Rexistrar cada acceso ás páxinas. Necesario para as estatísticas de referentes.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: As entradas do rexistro de acceso máis antigas (incluíndo as estadísticas de referentes) descartaranse automaticamente. (Require unha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> correctamente configurada).

en: Content viewing counter settings
gl: Opcións do contador de visitas ao contido

en: Count content views
gl: Contador de visitas ao contido

en: Increment a counter each time content is viewed.
gl: Incrementa un contador cada vez que se amosa o contido.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
gl: Opcións para a información estatística que mantén Drupal sobre o sitio. Vexa as <a href="@statistics">estatísticas do sitio</a> para obter a información actual.

en: This page displays the site's most recent hits.
gl: Esta páxina mostra os accesos máis recentes.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
gl: Esta páxina mostra tódolos referentes externos, ou referencia externas ao teu sitio web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
gl: Cando exclue a un visitante, evita que se poida acceder dende a sua dirección IP ó seu sitio. A diferenze bloquear un usuario, a expulsión dun visitante funciona incluso para os usuarios anónimos. O emprego máis habitual de este e para bloquear robots ou programas rastrexadores da web que consumen demasiados recursos.

en: Popular content
gl: Contido popular

en: How many content items to display in "all time" list.
gl: Cántos elementos de contido amosar na lista "sempre".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
gl: Cantos elementos de contido se mostrarán na lista de «Visitadas recentemente».

en: Today's:
gl: Hoxe:

en: All time:
gl: Sempre:

en: Last viewed:
gl: Vistos recentemente:

en: View pages that have recently been visited.
gl: Ver as páxinas recentemente visitadas.

en: View pages that have been hit frequently.
gl: Ver as páxinas frecuentemente visitadas.

en: Top visitors
gl: Visitantes principais

en: View visitors that hit many pages.
gl: Ver ós visitantes que visitan moitas páxinas.

en: Top referrers
gl: Referentes principais

en: View top referrers.
gl: Ver os referentes principais.

en: View access log.
gl: Ver o rexistro de acceso.

en: Track page visits
gl: Facer seguimento das visitas da páxina

en: Logs access statistics for your site.
gl: Rexistra estatísticas de acceso ao sitio web.

en: Logs and records system events to syslog.
gl: Rexistra e garda os eventos de sistema no syslog.

en: User pictures in posts
gl: Imaxe do usuario nas suas entradas

en: User pictures in comments
gl: Imaxes do/a usuario/a nos comentarios

en: Shortcut icon
gl: Icona de acceso rápido

en: Logo image settings
gl: Configuración da imaxe do logotipo

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
gl: Se se activa, mostrarase o seguinte logotipo.

en: Use the default logo
gl: Usar o logotipo predefinido

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
gl: Marca esta casilla se queres que o tema use o seu propio logotipo.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
gl: A ruta ao ficheiro que queres usar como logotipo en lugar do logotipo predefinido.

en: Upload logo image
gl: Cargar a imaxe de logotipo

en: Shortcut icon settings
gl: Opcións de iconas de acceso rápido

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
gl: A icona de acceso rápido ou 'favicon' amósase na barra de enderezos e nos marcadores de case tódolos navegadores.

en: Use the default shortcut icon.
gl: Usar a icona de acceso rápido predefinida.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
gl: Marque aquí se quere que o tema empregue a icona de acceso rápido predefinido.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
gl: A ruta á imaxe que lle gustaría usar como icona de acceso rápido personalizada.

en: Upload icon image
gl: Subir imaxe da icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
gl: Se non ten acceso directo aos ficheiros do servidor, use este campo para cargar a icona de acceso rápido.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
gl: @module (<span class="admin-missing">non atopado</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
gl: Os seguintes módulos serán desinstalados completamente do seu sitio, e <em>todos os seus datos serán perdidos</em>!

en: Confirm uninstall
gl: Confirmar desinstalación

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
gl: ¿Quere continuar desintalando o seguinte?

en: No modules selected.
gl: Ningún módulo seleccionado.

en: The selected modules have been uninstalled.
gl: Os módulos seleccionados foron desinstalados.

en: Default 403 (access denied) page
gl: Páxina 403 (acceso denegado) predefinida

en: Default 404 (not found) page
gl: Páxina predeterminada 404 (non se atopa)

en: Caches cleared.
gl: As caches foron limpadas.

en: Select an image processing toolkit
gl: Seleccione un xogo de ferramentas de procesado de imaxes

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
gl: Configuración global predeterminada de elementos de contido mostrados en cada fonte.

en: Cron ran successfully.
gl: Cron executouse correctamente.

en: Cron run failed.
gl: Cron fallou na súa execución.

en: No modules are available to uninstall.
gl: Non hai módulos dispoñibles para desinstalar.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
gl: Este tema require a versión de PHP @php_required e é incompatíbel coa versión de PHP !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
gl: Esta páxina amósalle todas as tarefas de administración dispoñibles para cada módulo.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcións predefinidas de visualización para todo o sitio e para tódolos temas. A non ser que se alteren nun tema en concreto, son as opcións que se empregan.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
gl: O bloque <em>Usando tecnoloxía Drupal</em> é unha ligazón opcional a páxina principal do proxecto Drupal. Se ben no é en absoluto un requisito que os sitios fornezan esta ligazón, pode empregarse para mostrar o seu apoio a Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
gl: Aquí pode atopar un breve resume dos parámetros do seu sitio e dos problemas detectados na súa instalación. Pode ser útil copiar e pegar esta información nas peticións de soporte que faga nos foros de soporte de drupal.org ou nas listas de informes dos proxectos.

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro temporal «%path» durante recollida do lixo

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
gl: Dígalle a Drupal onde almacenar os ficheiros cargados e como se accede a eles.

en: Image toolkit
gl: Ferramentas de Imaxe

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
gl: Escoller qué xogo de ferramentas de imaxes usar se ten instalado outros xogos ferramentas opcionais.

en: RSS publishing
gl: Publicación RSS

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Date and time lookup
gl: Procura de data e hora

en: Enable or disable clean URLs for your site.
gl: Activar ou desactivar URLs limpas para o seu sitio.

en: Clean URL check
gl: Comrpbración das URLs limpas

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
gl: Obter un informe de estado sobre o funcionamento do seu sitio e calquera problema detectado.

en: -1 (Unlimited)
gl: -1 (Ilimitado)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
gl: A súa instalación de PHP é demasiado antiga. Drupal require polo menos PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
gl: <em>register_globals</em> está activado. Drupal require que se desactive esta directiva de configuración. O seu sitio non pode ser seguro cando <em>register_globals</em> está activado. O manual de PHP ten instrucións sobre <a href="http://php.net/configuration.changes">como cambiar os valores de configuración</a>.

en: Enabled ('@value')
gl: Activado ('@value')

en: PHP memory limit
gl: Límite de memoria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de instalación.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de actualización.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
gl: Dependendo da túa configuración, Drupal pode funcionar con un límite de memoria de PHP de %memory_limit. De todas maneiras, se recomenda un límite de memoria de PHP de %memory_minimum_limit ou superior, especialmente se o teu sitio emprega modulo adicionais ou de terceiros.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
gl: Aumenta o límite de memoria editando o parámetro memory_limit no ficheiro %configuration-file e despois reinicia o teu servidor web (or ponte en contacto co teu administrador de sistemas ou co teu proveedor de hosting para obter asistencia).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
gl: Contacta co teu administrador de sistemas ou proveedor de hosting para poder incrementar o límite de memoria do PHP.,

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
gl: Mira <a href="@url">Requisitos de Drupal</a> para máis información.

en: Not protected
gl: Sen protexer

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
gl: O ficheiro %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do ficheiro para que non sexa escribíbel.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@cron-handbook">configurando traballos de cron</a> no manual en liña.

en: Cron has not run recently.
gl: Non se executou cron recentemente.

en: Cron maintenance tasks
gl: Tarefas de mantemento de cron.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
gl: Pode <a href="@cron">executar cron manualmente</a>.

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
gl: É posíbel que teña que estabelecer o directorio correcto na <a href="@admin-file-system">páxina de configuración do sistema de ficheiros</a> ou cambiar os permisos do directorio actual, de xeito que se poida escribir nel.

en: Writable (<em>public</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>público</em> de descarga)

en: Writable (<em>private</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>privado</em> de descarga)

en: Database updates
gl: Actualizacións da base de datos

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
gl: Algúns módulos teñen actualizacións do esquema da base de datos para instalar. Debería executar inmediatamente o <a href="@update">script de actualización da base de datos</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
gl: O script update.php é accesíbel para calquera sen comprobación da autentificación, esto constitue un risco de seguridade. Debes modificar o valor $update_free_access no settings.php a FALSE.

en: Access to update.php
gl: Acceso a update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
gl: Xestiona a configuración xeral do sitio para administradores.

en: Reset to alphabetical
gl: Restaurar a alfabético

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
gl: Os termos móstranse en orde ascendente polo seu peso.

en: Weight value must be numeric.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
gl: Está seguro de querer restaurar o vocabulario %title á order alfabética?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
gl: Restabelecer un vocabulario personalizado desbotar todas peticións personalizadas e ordenar os elementos alfabeticamente.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
gl: Restaurar o vocabulario %name á orde alfabética.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
gl: As traducións dun anaco de contido son administradas con conxuntos de tradución. Cada conxunto de tradución ten unha entrada orixe e un número de traducións en calquera dos <a href="!languages">idiomas activados</a>. Todas as traducións son rastrexadas para indicar se están actualizadas ou obsoletas en función de se a entrada orixe foi modificada de xeito importante.

en: Translation settings
gl: Configuración de tradución

en: Flag translations as outdated
gl: Marcar as traduccións como atrasadas

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
gl: Se fas un cambio significativo, o que implica que as traduccións debe ser actualizadas, podes etiquetar todas as traduccións deste artigo como atrasadas. Esto non cambiará calquera outra propiedade dos artigos, como o feito de que estén publicadas ou non.

en: This translation needs to be updated
gl: Esta tradución precisa ser revisada

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
gl: Cando esta opción este seleccionada, esta traducción debe ser actualizada porque o artigo fonte cambiou. Deseleciona cando a traducción esté outra vez ao día.

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Allows content to be translated into different languages.
gl: Permite que o contido sexa traducido a diferentes idiomas.

en: Unknown release date
gl: Data de liberación descoñecida

en: Last checked: @time ago
gl: Última comprobación: fai @time

en: Last checked: never
gl: Última comprobación: nunca

en: Includes: %includes
gl: Inclúe: %includes

en: Disabled modules
gl: Módulos desactivados

en: Disabled themes
gl: Temas desactivados

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
gl: Selecciona a frecuencia coa que queres que se comproben as novas versións dos teus módulos e temas instalados.

en: E-mail notification threshold
gl: Umbral da notificación de correo-e

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
gl: Pode escoller enviar un correo electrónico só se unha actualización de seguridade está dispoñible, ou ser notificado/a sobre todas as novas versións. Se hai actualizacións dispoñibles do núcleo de Drupal ou dos módulos ou temas instalados, o seu sitio sempre amosará unha mensaxe na páxina de <a href="@status_report">informe de estado</a>, e tamén nas páxinas de administración se hai unha actualización de seguridade.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
gl: Aqui podes atopar información sobre as actualizacións dispoñíbeis para os teus módulos e temas instalados. Ten en conta que cada módulo ou tema é parte dun "proxecto", que pode ter ou non o mesmo nome, e pode incluir múltiples temas e módulos dentro de el.

en: Module and theme update status
gl: Estado das actualizacións de módulos e plantillas

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñibles para un ou máis dos seus módulos ou temas. Para asegurar o funcionamento axeitado do seu sitio, debería actualizarlos tan pronto como sexa posible.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
gl: Obtén un informe de estado sobre todas as actualizacións dispoñíbeis dos teus módulos e temas instalados.

en: Notify user when account is activated.
gl: Notificar ao usuario cando se active a conta.

en: Notify user when account is blocked.
gl: Notificar ao usuario cando a conta esté bloqueada.

en: Picture guidelines
gl: Directrices de imaxes

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
gl: O nome para este rol. Exemplo: «moderador», «consello editorial», «deseñador do sitio».

en: The role has been renamed.
gl: O rol foi renomeado.

en: The role has been deleted.
gl: Borrouse o rol.

en: E-mail new password
gl: Enviar o novo contrasinal por correo-e

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
gl: Lamentablemente, non se recoñece %name nin como nome de usuario nin como enderezo de correo.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: %name has been deleted.
gl: Eliminouse %name.

en: You must enter a username.
gl: Debe escribir un nome de usuario.

en: The username cannot begin with a space.
gl: O nome de usuario non pode comezar por un espazo.

en: The username cannot end with a space.
gl: O nome de usuario non pode rematar en espazo.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
gl: O nome de usuario non pode ter varios espazos seguidos.

en: The username contains an illegal character.
gl: O nome de usuario contén caracteres ilegais.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
gl: O nome de usuario %name é moi longo: debe ter %max caracteres ou menos.

en: You must enter an e-mail address.
gl: Debe escribir un enderezo de correo-e.

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: User list length
gl: Lonxitude da lista de usuarios

en: Enter the password that accompanies your username.
gl: Escriba o contrasinal asignado ao seu nome de usuario.

en: Signature settings
gl: Axustes das sinaturas

en: Delete picture
gl: Borrar a imaxe

en: Check this box to delete your current picture.
gl: Marque esta caixa para eliminar a súa imaxe actual.

en: Unblock the selected users
gl: Desbloquear os usuarios selecionados

en: Block the selected users
gl: Bloquear os usuarios seleccionados

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
gl: Esta páxina web permite ós administradores rexistrar novos usuarios. Os enderezos de correo-e e os nomes de usuario teñen que ser distintos.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
gl: Introduza un patrón sinxelo (pódese empregar "*" como comodín para as coincidencias) para buscar un nome de usuario ou enderezo de correo-e. Por exemplo, un pode buscar "ma" e Drupal pode devolver "manuel", "maria" e "manuela@exemplo.com".

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
gl: Determinar o acceso a características mediante a selección de permisos para os roles.

en: Edit role
gl: Editar rol

en: Manages the user registration and login system.
gl: Xestiona o rexistro de usuarios/as e o acceso.

en: Run the clean URL test
gl: Realizar a proba de URL limpa

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
gl: Este título emprégase cando o usuario pasa o rato sobre a imaxe.

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: The file upload failed. %upload
gl: Fallou a subida do ficheiro. %upload

en: URL to file
gl: URL do ficheiro

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
gl: Ocorreu un erro irrecuperable. Probablemente o arquivo subido superou o tamaño máximo de arquivo (@size) que este servidor soporta.

en: Starting upload...
gl: Comezando a subida...

en: Uploading... (@current of @total)
gl: Subindo... (@current de @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
gl: O servidor é capaz de amosar o progreso de subida de ficheiros, pero non ten as bibliotecas necesarias. Recoméndase a instalación da <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca uploadprogress de PECL</a> (preferentemente) ou instalar <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
gl: O seu servidor é capaz de amosar progreso de subida de arquivo usando APC RFC1867. Teña en conta que só se admite unha subida a vez. Recoméndase  usar a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca uploadprogress de PECL</a> de ser posible.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
gl: O seu servidor non é capaz de amosar o progreso de subida de arquivo. O progreso de subida de arquivo require que PHP sexa executado con mod_php e non como FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
gl: O seu servidor é capaz de amosar o progreso de subida dun arquivo mediante APC, pero o mesmo non se atopa habilitado. Engada <code>apc.rfc1867 = 1</code> a súa configuración de php.ini. Alternativamente, é recomendado empregar <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">uploadprogress de PECL</a>, a que soporta máis dunha subida simultánea.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
gl: Habilitado (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
gl: Habilitado (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">uploadprogress de PECL</a>)

en: Upload progress
gl: Progreso da subida

en: All messages
gl: Todas as mensaxes

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: Text format
gl: Formato do texto

en: No new posts
gl: Non hai entradas novas

en: Sticky topic
gl: Discusión fixa na cabeza das listas

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
gl: O arquivo de tradución %filename conten un erro: "msgctxt" inesperado na liña %line.

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Region settings
gl: Opcións de rexión

en: Format string
gl: Cadea de formato

en: Are you sure you want to remove the format %format?
gl: Está seguro de que quere borrar o formato %format?

en: Removed date format %format.
gl: Formato de data %format borrado.

en: Add format
gl: Engadir formato

en: Allow users to add additional date formats.
gl: Permite aos usuario engadir formatos de data adicionais.

en: Delete date format
gl: Borrar formato de data

en: Allow users to delete a configured date format.
gl: Permite aos usuarios borrar un formato de data configurado.

en: Configure date formats for each locale
gl: Configurar os formatos de data para cada localización

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Slate
gl: Lousa

en: manage fields
gl: administrar campos

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)

en: - Select a field type -
gl: - Selecciona un tipo de campo -

en: - Select a widget -
gl: - Seleccionar un widget -

en: Type of data to store.
gl: Tipo de información a almacenar.

en: Form element to edit the data.
gl: Elemento de formulario para editar os datos.

en: - Select an existing field -
gl: - Selecciona un campo existente -

en: Field to share
gl: Campo para compartir

en: Add new field: you need to provide a label.
gl: Engadir un novo campo: precisase unha etiqueta

en: Add new field: you need to provide a field name.
gl: Engadir un novo campo: Precisase un nome de campo.

en: Add new field: you need to select a field type.
gl: Engadir un novo campo: Debes seleccionar un tipo de campo.

en: Add new field: you need to select a widget.
gl: Engadindo un novo campo: Debes seleccionar un control.

en: Add new field: invalid widget.
gl: Engadindo un novo campo: control non válido.

en: Add existing field: you need to provide a label.
gl: Engadindo un campo existente: Deves proveer unha etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
gl: Engadindo un campo existente: Debes seleccionar un campo.

en: Add existing field: you need to select a widget.
gl: Engadindo un campo existente: Debes seleccionar un control.

en: Add existing field: invalid widget.
gl: Engadindo un campo existente: Control non válido.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
gl: O campo %field está bloqueado e non pode ser editado.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
gl: Número máximo de valores que os usuario poden introducir neste campo.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
gl: 'Sen límite' proveerá un botón 'Engadir máis' polo que os usuarios poderán engadir tantos valores como queiran.

en: %name must be an integer.
gl: %name debe ser un enteiro.

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: Only numbers are allowed in %field.
gl: So se permiten número en %field.

en: Regional settings
gl: Configuración rexional

en: Rotate
gl: Rotar

en: Page top
gl: Parte superior da páxina

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: Hello <strong>@username</strong>
gl: Benvido, <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
gl: Amosar accesos rápidos

en: width @width
gl: largo @width

en: height @height
gl: alto @height

en: upscaling allowed
gl: permitense ampliacións

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
gl: Aleatorio entre -@degrees&deg e @degrees&deg

en: Sidebar first
gl: Primeira barra lateral

en: Database is encoded in UTF-8
gl: A base de datos está codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
gl: Drupal non puido determinar se a codificación da base de datos está establecida como UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
gl: PostgreSQL foi inicializado.

en: Structure
gl: Estrutura

en: Created role of name: @name, id: @rid
gl: Creado o rol chamado: @name, de id: @rid

en: User %name successfully logged in.
gl: O usuario %name iniciou sesión sen problemas.

en: "@text" found
gl: Atopouse "@text"

en: "@text" not found
gl: Non se atopou "@text"

en: Pattern "@pattern" found
gl: Patrón "@pattern" atopado

en: Pattern "@pattern" not found
gl: Patrón "@pattern" non atopado

en: Verbose message
gl: Mensaxe explícito

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
gl: Seleccione a proba oo probas que desexa efectuar e prema <em>Executar probas</em>.

en: All (@count)
gl: Total (@count)

en: Pass (@count)
gl: Pase (@count)

en: Fail (@count)
gl: Fallo (@count)

en: Return to list
gl: Voltar á listaxe

en: Clear results after each complete test suite run
gl: Vaciar os resultados despois de cada execución completa do conxunto de probas

en: Provide verbose information when running tests
gl: Proporcionar información detallada o executar probas

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
gl: Os datos detallados mostraránse ademáis das afirmacións estándar, o que serve para a depuración. A información detallada eliminaráse entre cada execución dun conxunto de probas. A saida explícita de datos é bastante detallada e só se debería usar en depuracións.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
gl: @pass, @fail, @exception, e @debug

en: The test run did not successfully finish.
gl: A execución de proba non terminou adecuadamente.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
gl: A limpeza de resultados está desactivada polo que os resultados da proba non se eliminarán.

en: No leftover tables to remove.
gl: Non hai táboas sobrantes que eliminar.

en: 1 debug message | @count debug messages
gl[0]: 1 mensaxe de depuración
gl[1]: @count mensaxes de depuración

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
gl[0]: Eliminouse 1 resultado de proba.
gl[1]: Elimináronse @count resultados de proba.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
gl[0]: Eliminada 1 táboa sobrante.
gl[1]: Eliminadas @count táboas sobrantes.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
gl[0]: Eliminado 1 directorio temporal.
gl[1]: Eliminados @count directorios temporais.

en: Test result
gl: Resultado da proba

en: View result of tests.
gl: Ver resultados das probas.

en: Comment permalink
gl: Enlace permanente do comentario

en: !site_name blogs
gl: Blogues de !site_name

en: Search block
gl: Bloque de busca

en: Edit style
gl: Editar estilo

en: Delete style
gl: Eliminar estilo

en: Check for updates of disabled modules and themes
gl: Comprobar actualizacións de módulos e temas non activados

en: Fetcher
gl: Colector

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
gl: Este permiso é herdado do rol de usuario rexistrado.

en: Highlighted content
gl: Contido destacado

en: Submitted by !username on !datetime
gl: Enviado por !username a !datetime

en: Administer forums
gl: Administrar foros

en: Cancel account
gl: Cancelar conta

en: Secondary menu
gl: Menú secundario

en: Administrator role
gl: Rol de administrador

en: No revision
gl: Sen revisión

en: @number comments per page
gl: @number comentarios por páxina

en: Requires a title
gl: Necesita un título

en: Private files
gl: Arquivos privados

en: Not restricted
gl: Sen restricción

en: Other blocks
gl: Outros bloques

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
gl: A dirección IP do ordenador dende a que foi enviado o comentario.

en: The name left by the comment author.
gl: O nome deixado polo autor comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The formatted content of the comment itself.
gl: O contido formateado do comentario mesmo.

en: The URL of the comment.
gl: A URL do comentario.

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: The URL of the comment's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do comentario.

en: The date the comment was posted.
gl: Data na que foi enviado o comentario.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
gl: O comentario pai, se o fío de comentarios está activado.

en: The node the comment was posted to.
gl: O nó o que enviou o comentario.

en: The author of the comment, if they were logged in.
gl: O autor do comentario, se estuviese identificado como usuario.

en: The number of comments posted on a node.
gl: O número de comentarios enviados a un nodo.

en: New comment count
gl: Nova conta de comentarios

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
gl: A cantidade de comentarios enviados a un nodo dende a última vez que o usuario o visitou

en: The unique ID of the node's latest revision.
gl: O ID único da ultima revisión do nodo.

en: Translation set ID
gl: ID do conxunto de tradución

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
gl: O ID único da versión no idioma orixinal deste nodo, se é que existe algunha

en: The type of the node.
gl: O tipo de nodo.

en: The human-readable name of the node type.
gl: O nome para os usuarios do tipo de nodo.

en: The language the node is written in.
gl: O idioma no que está escrito o nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The URL of the node's edit page.
gl: A URL da páxina de edición do nodo.

en: Date changed
gl: Data modificada

en: The date the node was most recently updated.
gl: A data de actualización máis recente do nodo.

en: The author of the node.
gl: O autor do nodo.

en: Poll winner
gl: Ganador de enquisa

en: The winning poll answer.
gl: A resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner votes
gl: Votos da opción ganadora da enquisa

en: The number of votes received by the winning poll answer.
gl: A cantidade de votos recibidos pola resposta ganadora da enquisa.

en: Poll winner percent
gl: Porcentaxe da opción ganadora da enquisa

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
gl: O porcentaxe de votos recibidos pola opción ganadora da enquisa.

en: The number of visitors who have read the node.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo.

en: The number of visitors who have read the node today.
gl: A cantidade de visitantes que leron o nodo hoxe.

en: Last view
gl: Última visita

en: The date on which a visitor last read the node.
gl: A data na que un visitante accedeu por última vez o nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: The URL of the site's login page.
gl: a URL da páxina de inicio de sesión no sitio.

en: The unique ID of the uploaded file.
gl: O ID único do arquivo subido o servidor.

en: The name of the file on disk.
gl: O nome do arquivo no disco.

en: The web-accessible URL for the file.
gl: A URL do arquivo accesible a través da web.

en: The date the file was most recently changed.
gl: A data da modificación máis recente do arquivo.

en: The user who originally uploaded the file.
gl: O usuario que orixinalmente subiu o ficheiro.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
gl: O número de nodos etiquetados co termo de taxonomía.

en: The URL of the taxonomy term.
gl: La URL do termo de taxonomía.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
gl: O vocabulario de taxonomía o que pertence o termo.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
gl: O termo pai do término de taxonomía, se hai.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: Cantidade de nodos etiquetados con termos que pertencen o vocabulario de taxonomía.

en: Term count
gl: Conteo de termos

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
gl: O número de termos pertencentes ao vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: The date the user last logged in to the site.
gl: A data na que o último usuario identificouse na páxina web.

en: The date the user account was created.
gl: A data na que se creou a conta de usuario.

en: Your OpenID
gl: O seu OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
gl: Este OpenID anexarase á súa conta despois do rexistro.

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: You are not allowed to access this page.
gl: Non ten permiso para acceder a esta páxina

en: Authorize file system changes
gl: Autorizar os cambios do sistema de ficheiros

en: It appears you have reached this page in error.
gl: Parece que chegou a esta páxina por erro.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
gl: Non se puido executar cron porque se empregou unha clave incorrecta.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
gl: Non se puido executar cron porque o sitio está en modo de mantemento.

en: Default country
gl: País predefinido

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
gl: Compobar as mensaxes de erro e <a href="!url">continuar coa instalación</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
gl: No seu arquivo %settings_file configurou @drupal para que use un servidor %driver. Sen embargo, a súa instalación PHP actualmente non admite este tipo de base de datos.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
gl: Sentímolo, ten que seleccionar a linguaxe para continuar a instalación.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
gl: Non se atopou ningún perfil de instalación. Os perfiles de instalación informan de qué módulos activar e qué esquema de base de datos instalar. É preciso un perfil para continuar co proceso de instalación.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
gl: Sentímolo, o perfil que escolleu non se pode cargar.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: Realizaronse todos os cambios necesarios en %dir e %file, polo que debería eliminar os permisos de escritura que teñan para evitar riscos de seguridade. Si non está seguro de cómo facelo, consulte a <a href="@handbook_url">guía en liña</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
gl: Parabéns, vostede instalou @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
gl: Revise as mensaxes anteriores antes de visitar <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
gl: <a href="@url">Visite o seu novo sitio</a>.

en: Settings file
gl: Arquivo de configuración

en: The settings file does not exist.
gl: O arquivo de configuración non existe.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
gl: O instalador de @drupal require que cree un arquivo de configuración como parte do proceso da instalación. Copie o arquivo %default_file a %file. Pode atopar máis detalles sobre a instalación de Drupal en <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
gl: O arquivo %file xa existe.

en: The settings file is not writable.
gl: Non se pode escribir no arquivo de configuración.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: O instalador de @drupal require permisos de escritura en %file durante o proceso de instalación. Se non está seguro de como conceder permisos os arquivos, consulte o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
gl: Os correos electrónicos automáticos, como a información de rexistro serán enviados dende esta dirección. Use unha dirección que remate no dominio do seu sitio para previr que eses correos sexan marcados como non desexados.

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: Select the default country for the site.
gl: Seleccione o país predeterminado para o sitio.

en: Receive e-mail notifications
gl: Recibir avisos por correo electrónico

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
gl: O sistema o avisará cando existan actualizacións de seguridade e importantes para os componentes instalados. Envíase información anónima a <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
gl: Non hai actualizacións pendentes.

en: 1 pending update | @count pending updates
gl[0]: 1 actualización pendente
gl[1]: @count actualizacións pendentes

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
gl: Produciuse un erro mentres se xestionaba a solicitude: O servidor recibiu un input incorrecto.

en: Invalid form POST data.
gl: Os datos POST do formulario son incorrectos.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
gl: Non se puido continuar, non hai métodos dispoñibles para a trasnferencia de ficheiros

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
gl: AVISO: Non está a usar unha conexión cifrada, de modo que o seu contrasinal enviarase en texto simple. <a href="@https-link">Saber máis</a>.

en: To continue, provide your server connection details
gl: Para continuar, escriba os detalles da conexión ao servidor

en: Connection method
gl: Método de conexión

en: Enter connection settings
gl: Escriba os datos da conexión

en: @backend connection settings
gl: Datos da conexión @backend

en: Change connection type
gl: Cambiar o tipo de conexión

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
gl: Produciuse un erro, o tipo de protocolo de conexión «%backend» non existe.

en: No active batch.
gl: Lote non activo

en: Site under maintenance
gl: Modo de mantemento

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
gl: Os arquivadores só poden operar con arquivos locais: %file non admitido.

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
gl: O arquivo non puido subirse, porque o destino %destination non é válido.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
gl: O arquivo %source non puido subirse porque un arquivo con ese nombre xa existe no destino %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
gl: O nome do arquivo excede o límite de 240 caracteres. Por favor, renome o arqivo e tenteo de novo.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
gl: %path é un directorio e non pode ser eliminado empregando file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
gl: O arquivo %path non é dun tipo recoñecido polo que non foi eliminado.

en: The file permissions could not be set on %uri.
gl: Os permisos de ficheiro non poden ser definidos en %uri.

en: Completed @current of @total.
gl: Completaronse @current de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
gl: Non se puideron realizar todas as tarefas na base de datos do servidor. A tarefa %task no se atopou.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido modificar %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
gl: Non se puido abrir %settings. Comprobe os permisos do arquivo.

en: Required modules
gl: Módulos necesarios

en: Required modules not found.
gl: Módulos necesarios non atopados.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
gl: Os módulos seguintes son necesarios, pero non se atoparon. Trasládeos o subdirectorio apropiado para os módulos, como <em>sites/all/modules</em>. Módulos que faltan: !modules

en: system
gl: sistema

en: %module module uninstalled.
gl: Módulo %module desinstalado.

en: Saint Barthélemy
gl: San Bartolomé

en: Saint Martin (French part)
gl: San Martiño (parte francesa)

en: Use the default site language (@language_name).
gl: Empregar a lingua predeterminada do sitio (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
gl: O arquivo de tradución %filepath conten un erro: A fórmula do plural non se puido interpretar.

en: No strings available.
gl: Ningún texto dispoñible.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
gl: @count fragmentos HTML non permitidos en %file.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
gl: Perdeuse o ficheiro de tradución de JavaScript %file.js

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
gl: Non se pode enviar o correo electrónico. Contacte co administrador do sitio se o problema persiste.

en: Class %class does not implement interface %interface
gl: A clase %class no implementa a interface %interface

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
gl: Operando en modo de mantemento. <a href="@url">Voltar en liña.</a>

en: Operating in maintenance mode.
gl: Operando en modo de mantemento.

en: %module module enabled.
gl: módulo %module activado.

en: %module module disabled.
gl: módulo %module desactivado.

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Theme key "@key" not found.
gl: Chave do tema "@key" non atopada.

en: Unable to determine the type of the source directory.
gl: Imposible determinar o tipo de directorio de orixen.

en: Cannot determine the type of project.
gl: Non se pode determinar o tipo de proxecto.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
gl: Erro fatal o actualizar, de forma covarde négase a eliminar o directorio de instalación.

en: File Transfer failed, reason: !reason
gl: A transferencia de arquivos fallou, por: !reason.

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
gl: Non se puido crear %directory debido a: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
gl: Drupal non se puido configurar correctamente ca base de datos existente. Revise calquera erro.

en: An AJAX HTTP error occurred.
gl: Houbo un erro HTTP AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
gl: Código de Resultado HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
gl: Unha solicitude HTTP de AJAX finalizou de maneira anormal.

en: Debugging information follows.
gl: A continuación detállase a información de depuración

en: Path: !uri
gl: Ruta: !uri

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
gl: Ningunha fonte dispoñiible. <a href="@link">Engadir fonte</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
gl: Non hai categorías dispoñibles. <a href="@link">Engadir categoría</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: O lapso entre actualizacións das fontes. É necesario ca <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> este configurada correctamente.

en: News items in block
gl: Elementos de novas en bloque

en: Drupal can make a block with the most recent news items of this feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in this feed's block. If you choose '0' this feed's block will be disabled.
gl: Drupal pode crear un bloque cas noticias máis recentes deste canle. Pode <a href="@block-admin">configurar os bloques</a> para mostralos na barra lateral da súa páxina. Estas opcións permitenlle configurar o número de noticias a amosar neste bloque de canal. Se selecciona '0', este bloque de canales de noticias quedará desactivado.

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Escriba unha URL válida, tal como http://www.exemplo.com/feed.xml.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
gl: Una canle de noticias chamado %feed xa existe. Escriba un nome único.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
gl: Unha fonte con esta URL %url xa existe. Especifique unha URL única.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
gl: Suba un arquivo OPML que conteña a listaxe das fontes a ser importadas.

en: OPML Remote URL
gl: URL remota do OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
gl: Indique a URL dun arquivo OPML. Este arquivo descargarase e procesaráse só unha vez o enviar o formulario.

en: Drupal can make a block with the most recent news items of a feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in a feed's block. If you choose '0' these feeds' blocks will be disabled.
gl: Drupal pode facer un bloque cos elementos dun canal de novas máis recente. Pode <a href="@block-admin">configurar os bloques</a> para que se amosen na zona lateral da sua páxina. Esta opción permitelle configurar a cantidade de elementos que se deben amosar nun bloque de canal de novas. Se elixe '0', estos bloques de canles quedarán desactivados.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
gl: Debe subir un arquivo ou indicar unha URL.

en: This URL is not valid.
gl: Esta URL non é válida.

en: No new feed has been added.
gl: Non se engadiu ningún canal de novas.

en: The URL %url is invalid.
gl: A URL %url non é válida.

en: A feed named %title already exists.
gl: Xa existe unha canle de novas chamada %title.

en: A feed with the URL %url already exists.
gl: Xa existe unha canle ca URL %url.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
gl: Os colectores descargan información dunha fonte externa. Escolla un colector adecuado para a fonte externa da que desexa importar.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
gl: Os intérpretes transforman os datos descargados en estructuras estándar. Escolla un axeitado paro o tipo de canles de noticias que desexa engadir.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
gl: Os procesadores actuan sobre datos de canles de novas interpretados; por exemplo, almacenando elementos de canal. Escolla os procesadores adecuados para a súa tarefa.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
gl: Para a maioría das tarefas de agregación, a configuración predeterminada é suficiente.

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
gl: Una categoría chamada %category xa existe. Escriba un título único.

en: Default fetcher
gl: Recuperador predeterminado

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
gl: Descarga datos dunha URL empregando o manexador de peticións HTTP de Drupal.

en: Default parser
gl: Intérprete predeterminado

en: Parses RSS, Atom and RDF feeds.
gl: Interpreta canles de novas RSS, Atom e RDF.

en: Default processor
gl: Procesador predeterminado

en: Creates lightweight records from feed items.
gl: Crea rexistros de pouco peso a partir de elementos de canles de novas.

en: Default processor settings
gl: Opcións do procesador predeterminado

en: Number of items shown in listing pages
gl: Número de elementos que se amosan nas páxinas de listaxes

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: Precisa unha correcta configuración da <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a>.

en: Select categories using
gl: Seleccionar categorías que empregan

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
gl: Para un número reducido de categorías, as casillas de selección son máis fáciles de usar, mentras que un selector múltiple funciona ben cando hai moitas categorías.

en: Length of trimmed description
gl: Lonxitude da descrición recortada

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
gl: O número máximo de caracteres que se debe usar na versión recortada do contido.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator-module">Aggregator module</a>.
gl: O módulo Agregador é un sindicador e lector de novas no seu propio sitio web que recupera e amosa contido recente de canles de novas basados en RSS, RDF e Atom dispoñibles o longo e ancho de toda a web. Miles de sitios (en especial sitios de novas e blogues) publican os seus últimos titulares en canles, empregando algúns formatos XML estandarizados. Para máis información, vexa a entrada do manual en pantalla do <a href="@aggregator-module">módulo Agregador</a>.

en: Viewing feeds
gl: Vendo canles de noticias

en: Feeds contain published content, and may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed content in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href="@aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">Blocks administration page</a>.
gl: As fontes conteñen contido publicado e pode ser agrupado en categorías, usualmente por tema. Os usuarios ven o contido da fonte na <a href="@aggregator">pantalla principal de agregación</a>, ou mediante <a href="@aggregator-sources">a súa fonte</a> (xeralmente mediante un lector de fontes RSS). O contido máis recente dunha fonte ou categoría pode mostrarse como un bloque a través da <a href="@admin-block">páxina de administración de bloques</a>.

en: Adding, editing, and deleting feeds
gl: Engadir, editar e borrar canles de novas

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
gl: Os administradores poden engadir, editar e eliminar canles de novas, e decidir con qué frecuencia comprobar cada un deles en búsca de novos elementos na <a href="@feededit">página de administración do agregador de canles de novas</a>.

en: OPML integration
gl: Integración OPML

en: A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href="@import-opml">imported via an OPML file</a>.
gl: Un <a href="@aggregator-opml">arquivo OPML para o sistema</a> de todos os canles dispoñibles. OPML é un arquivo con formato basado en XML usado para compartir información en esquemas estructurados coma unha lista de canles RSS. Os canles tamén poden ser <a href="@import-opml">importados a través dun archivo OPML</a>.

en: Configuring cron
gl: Configurar o cron

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
gl: Fai falla unha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> correctamente configurada para actualizar as canles de novas automáticamente.

en: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> is an XML format used to exchange multiple feeds between aggregators. A single OPML document may contain a collection of many feeds. Drupal can parse such a file and import all feeds at once, saving you the effort of adding them manually. You may either upload a local file from your computer or enter a URL where Drupal can download it.
gl: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> é un formato XML empregado para intercambiar múltiples canles entre agregadores. Un simple documento OPML pode conter unha colección de moitos canles. Drupal pode analizar o ficheiro e importar todos os canles dunha soa vez, ahorrándolle o traballo de engadilos manualmente. Pode cargar un ficheiro local do teu computador o introducir unha URL dende onde  Drupal pode descargalo.

en: Administer news feeds
gl: Administrar canles de novas

en: View news feeds
gl: Acceder a canles de novas

en: Configure the behavior of the feed aggregator, including when to discard feed items and how to present feed items and categories.
gl: Configurar o comportamento do agregador de novas, incluindo cando descartar elementos desas canles e como presentar os elementos e categorías das canles de novas.

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
gl: Sobrescribir o título predeterminado do bloque. Use <em>!placeholder</em> para non amosar o título, ou déixeo en branco para usar o título predefinido do bloque.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
gl: Especificar en qué temas e rexións se mostra este bloque.

en: All pages except those listed
gl: Todas as páxinas excepto as que se enumeran

en: Only the listed pages
gl: Só as páxinas enumeradas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Especificar páxinas usando a súas rutas. Escriba unha ruta por liña. O carácter '*' úsase como comodín. Exemplos de rutas son %blog para a páxina de blog e %blog-wildcard  para cada blog persoal. %front é a páxina principal.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
gl: Páxinas nas que este código PHP retorne <code>TRUE</code> (só para expertos)

en: Pages or PHP code
gl: Páxinas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
gl: Si se escolle a opción PHP, insira o código PHP entre %php. Teña en conta ca execución de código PHP incorrecto pode inutilizar o seu sitio Drupal.

en: Customizable per user
gl: Personalizable por usuario

en: Not customizable
gl: Non personalizable

en: Customizable, visible by default
gl: Personalizable, visible por defecto

en: Customizable, hidden by default
gl: Personalizable, oculto por defecto

en: Ensure that each block description is unique.
gl: Asegúrese de que a descrición de cada bloque é único.

en: The Block module allows you to create boxes of content, which are rendered into an area, or region, of one or more pages of a website. The core Seven administration theme, for example, implements the regions "Content", "Help", "Dashboard main", and "Dashboard sidebar", and a block may appear in any one of these regions. The <a href="@blocks">Blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
gl: O módulo Bloques (Blocks) permitelle crear caixas de contido que se amosan nun área ou rexión dunha ou máis páxinas dun sitio web. No tema de administración Seven, que ven co núcleo, inclue as rexións "contido", "Axuda", "Panel de control principal" e "Lateral do Panel de control", polo que un bloque pode aparecer en cualqueira delas. A <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a> proporciona unha interfaze de arrastrar e soltar para asinar un bloque a unha rexión e para controlar o orden dos bloques dentro das rexións. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@block">módulo Bloques</a>.

en: Positioning content
gl: Posicionando contido

en: When working with blocks, remember that all themes do <em>not</em> implement the same regions, or display regions in the same way. Blocks are positioned on a per-theme basis. Users with the <em>Administer blocks</em> permission can disable blocks. Disabled blocks are listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>, but are not displayed in any region.
gl: O traballar con bloques, recorde que <em>non</em> todos os temas teñen as mesmas rexións <em>nin</em> as mostran do mesmo modo. Os bloques colocanse dependendo de cada tema. Os usuarios con permiso para <em>administrar bloques</em> poden desactivar bloques. Os bloques desactivados enumeranse na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a> pero non se amosan en ningunha rexión.

en: Controlling visibility
gl: Controlando a visibilidade

en: Blocks can be configured to be visible only on certain pages, only to users of certain roles, or only on pages displaying certain <a href="@content-type">content types</a>. Administrators can also allow specific blocks to be enabled or disabled by users when they edit their <a href="@user">My account</a> page. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
gl: Os bloques podense configurar para que sexan visibles só en algunhas páxinas, para usuarios con roles determinados ou en páxinas que teñan <a href="@content-type">tipos de contido</a> específicos. Os administradores poden permitir os usuarios activar ou desactivar algúns bloques o editar a súa páxina <a href="@user">"Amiña conta"</a>. Algúns bloques dinámicos, como os creados polos módulos, só se amosan nalgunhas páxinas.

en: Creating custom blocks
gl: Creando bloques personalizados

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can <a href="@block-add">add custom blocks</a>, which are then listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. Once created, custom blocks behave just like default and module-generated blocks.
gl: Os usuarios con permisos para <em>administrar bloques</em> poden <a href="@block-add">agregar os bloques personalizados</a> listados na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>. Unha vez creados, os bloques personalizados comportanse exactamente igual que os módulos predeterminados e os creados polos módulos.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page. Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings.
gl: Esta páxina proporciona una interface de arrastrar y soltar para asignar un bloque a unha rexión e controlar a orden dos bloques dentro das rexións. Como non todolos temas aplican as mesmas rexións, os bloques ubicanse dependendo do tema. Lembre que los cambios que faga non se gardarán ata que prema o botón <em>Gardar bloques</em> na zona inferior da páxina. Prema na ligazón <em>configurar</em> xunto a cada bloque para especificar as súas opcións de visibilidade e o seu título.

en: Demonstrate block regions (@theme)
gl: Demostrar rexións de bloque (@theme)

en: Administer blocks
gl: Administrar bloques

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
gl: Unha breve descrición do seu bloque. Úsase na <a href="@overview">páxina de administración de bloques</a>.

en: Personalize blocks
gl: Personalizar bloques

en: Blocks consist of content or information that complements the main content of the page. Enable or disable optional blocks using the checkboxes below.
gl: O bloques son contenido ou información que complementa o contido principal da páxina. Active ou desactive bloques opcionais empregando as casillas de abaixo.

en: Cache blocks
gl: Caché de bloques

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
gl: A caché de bloques está inactiva porque ten activados módulos que definen restricións de acceso ó contido.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
gl: Controla a montaxe visual dos bloques cos que se construen unha página. Os bloques son caixas de contido que se representan nunha zona ou rexión dunha páxina web.

en: Restricted to certain pages
gl: Restrinxida a determinadas páxinas

en: The block cannot be placed in this region.
gl: O bloque non pode ser colocado nesta rexión.

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
gl: Úseo para blogues multi-usuarios. Cada usuario obtén un blogue persoal.

en: Single-user blogs
gl: Blogs dun só usuario

en: Each user's blog entries are automatically displayed with a link to the user's main blog page. You can create as many single-user blogs as you have site users with permission to create blog content.
gl: Cada unha das entradas do blogue do usuario amosanse automáticamente cun enlace a páxina principal dese blogue. Pode crear tantos blogues dun só usuario coma usuarios con permiso para crear contido de blogue teña no seu sitio.

en: Multi-user blogs
gl: Blogs multi usuario

en: Blog entries from each single-user blog are also aggregated into one central multi-user blog, which displays the blog content of all users in a single listing.
gl: As entradas de blogue de cada usuario agreganse tamén a un blogue central multi usuario, que amosa o contido de todos os usuarios nunha única lista.

en: There is an optional <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries.
gl: Existe un elemento de menú opcional <em>Blogues</em> na zona Navegación que amosan todos os blogues dispoñibles no seu sitio, e un elemento <em>O meu blogue</em> que amosa as entradas do blogue do usuario actualmente identificado.

en: The Blog module also creates a default <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
gl: O módulo Blogue también crea un bloque predeterminado <em>Envíos recentes a blogues</em> que se pode activar na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>.

en: Create new blog entry
gl: Crear nova entrada de blog

en: Enables multi-user blogs.
gl: Activa os blogs multi usuario.

en: No books available.
gl: Non hai libros dispoñibles.

en: Content types allowed in book outlines
gl: Tipos de contidos permitidos en índices de libros

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
gl: Os usuarios co permiso %outline-perm poden engadir todos os tipos de contido.

en: Administer book outlines
gl: Administrar índices de libros

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
gl: O módulo de libro usase para crear contido estructurado e multi páxina, coma guías de recursos dun sitio, manuais ou wikis. Permitelle crear contenido con capítulos, seccións e subseccións, ou cualquera outro tipo de estructura xerarquizada. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@block">módulo Libro</a>.

en: Adding and managing book content
gl: Engadindo e administrando o contido do libro

en: You can assign separate permissions for <em>creating</em>, <em>editing</em>, and <em>deleting</em> book content, as well as <em>adding content to books</em>, and <em>creating new books</em>. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href="@admin-book">Book administration page</a>.
gl: Pode asignar diferentes permisos para <em>crear</em>, <em>editar</em> e <em>eliminar</em> contido de los libros, ademáis de <em>engadir contido a libros</em>, e <em>crear novos libros</em>. Usuarios co permiso <em>Administrar estructura de libros</em> poden engadir<em>cualquera</em> contido a un libro seleccionando a ubicación apropiada do libro cando editan o contido. Tamén poderán ver un listado de todos os libros, e editar e reordenar os títulos de sección na <a href="@admin-book">Páxina de administración de libros</a>.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href='@admin-block'>Blocks administration page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
gl: As páxinas de libros teñen un bloque de navegación por libro predeterminado. Este bloque de navegación contén enlaces que levan as páxinas anterior e seguiente do libro, e o nivel superior da estructura do libro. Este bloque podese activar na <a href='@admin-block'>páxina de administración de bloques</a>. Para que as páxinas se amosen na navegación do libro, deben engadirse o esquema ou índice do libro.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents menu.
gl: Os libros podense crear entre varias persoas xa que permiten os usuarios con permisos adecuados engadir páxinas os libros existentes e engadir esas páxinas a un menú de índice personalizado.

en: Printing books
gl: Imprimindo libros

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
gl: Usuarios con permiso para <em>Ver libros en versión de impresión</em> poden seleccionar o link de <em>versión de impresión</em> visible o final do contido de cada páxina dun libro para xerar unha vista apropiada para impresión da páxina e todas as suas sub-seccións.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
gl: O módulo Libro ofrece un método para organizar un grupo de páxinas con contido relacionado nun conxunto que se denomina 'libro'. O acceder a él, este contido amosa de forma automática enlaces as páxinas contiguas do libro, o que proporciona un sistema de navegación sinxelo para crear e revisar contidos estructurados.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href="@book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
gl: A opción de índice permite incluir páxinas na <a href="@book">Xerarquía do libro</a>, recolocalas dentro de ela ou <a href="@book-admin">reordenar un libro por completo</a>.

en: Create new books
gl: Crear novos libros

en: Add content and child pages to books
gl: Engadir contido e páxinas fillas aos libros

en: View printer-friendly books
gl: Ver versións para imprimir dos libros

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
gl: Ver unha páxina dun libro e todas a súas páxinas subordinadas como un único documento para facilitar a súa impresión. Pode afectar o rendimento.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
gl: Ver unha páxina dun libro e todas as suas páxinas subordinadas como un único documento para facilitar a sua impresión. Pode afectar o rendimento.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
gl: Permite os usuarios crear e organizar os contidos relacionados nun índice.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to quickly and easily change the color scheme of themes that have been built to be compatible with it. For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
gl: O módulo Cor permite os usuarios con permiso para <em>administrar a configuración do sitio</em> cambiar de forma rápida e sinxela os esquemas de cor dos temas gráficos compatibles con él. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@color">Módulo cor</a>.

en: Changing colors
gl: Cambiando cores

en: Using the Color module allows you to easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. To change the color settings for a compatible theme, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href='@configure'>Themes administration page</a>. If you don't see a color picker on that page, then your theme is not compatible with the color module. If you are sure that the theme does indeed support the color module, but the color picker does not appear, then <a href='@troubleshoot'>follow these troubleshooting procedures</a>.
gl: Usar o módulo Cor permitelle cambiar fácilmente a cor dos enlaces, fondos, textos e outros elementos do tema. Para cambiar as cores dun tema compatible, pulse o enlace de <em>Configuración</em> de ese tema na <a href='@configure'>Páxina de administración do tema</a>. Se non ve un selector de cores nesa páxina é porque o seu tema non é compatible co módulo Cor. Si está seguro de que o tema é compatible co módulo Cor, pero ese selector non aparece, entonces siga estos <a href='@troubleshoot'>procedementos de solución de problemas</a>.

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
gl: O módulo Cor garda unha copia modificada das follas de estilo especificadas polo tema no directorio de arquivos (files). Esto quere dicir que se fai cualquiera cambio manual nas follas de estilo do tema <em>debe gardar de novo a configuración de cor incluso aunque non a teña modificado</em>. Este paso é necesario para que as follas de estilo do módulo (dentro do directorio de arquivos) deben reconstruirse para incluir esos cambios.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A biblioteca GD para PHP está activa pero compilóuse sen funcionalidade PNG. Consulte a <a href="@url">documentación sobre imáxes en PHP</a> para saber cómo correxilo.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A biblioteca GD para PHP falta ou está caducada. Comprobe a <a href="@url">documentación de imaxen PHP</a> para máis información sobre cómo correxir isto.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
gl: Permite os administradores cambiar o esquema de cor dos temas compatibles con él.

en: Select one or more comments to perform the update on.
gl: Seleccione un ou máis comentarios para actualizalos.

en: Deleted @count comments.
gl: Borrados @count comentarios.

en: Deleted comment @cid and its replies.
gl: Eliminado o comentario @cid e as súas respostas.

en: Comment approved.
gl: Comentario aprobado.

en: Tokens for comments posted on the site.
gl: Tokens para os comentarios enviados o sitio.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
gl: O módulo Comentario (Comment) permite ós usuarios comentar o contido dun sitio, establecer os permisos e valores predeterminados e a moderación dos comentarios. Para máis información, consulte as páxinas do manual sobre o <a href="@comment">módulo Comentario</a>.

en: Default and custom settings
gl: Opcións predeterminadas e personalizadas

en: Each <a href='@content-type'>content type</a> can have its own default comment settings configured as: <em>Open</em> to allow new comments, <em>Hidden</em> to hide existing comments and prevent new comments, or <em>Closed</em> to view existing comments, but prevent new comments. These defaults will apply to all new content created (changes to the settings on existing content must be done manually). Other comment settings can also be customized per content type, and can be overridden for any given item of content. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has a user account and is logged in.
gl: Cada <a href='@content-type'>tipo de contido</a> pode ter a sua propia configuración predeterminada de comentarios como: <em>Aberto</em> para permitir novos comentarios, <em>Oculto</em> para ocultar os comentarios existentes e non permitir novos ou <em>Pechado</em> para ver os comentarios existentes pero non permitir novos. Esta configuración predeterminada aplicaráse a todos os novos contidos creados (os cambios de configuración de contidos xa existentes terán que facerse manualmente). Outros axustes de comentarios tamén poden ser personalizados según o tipo de contido, e poden ser reemplazados en calquera elemento de contido específico. Cando un comentario non ten respostas, mantense editable polo seu autor, sempre que o autor teña conta de usuario e teña iniciada unha sesión.

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: Unapproved comments (@count)
gl: Comentarios sen aprobar (@count)

en: Administer comments and comment settings
gl: Administrar comentarios e opcións dos comentarios

en: Edit own comments
gl: Editar comentarios propios

en: Number of recent comments
gl: Número de comentarios recentes

en: Threading
gl: Fíos de comentarios

en: Show comment replies in a threaded list.
gl: Amosar as respostas os comentarios nunha lista de fíos.

en: Default comment setting for new content
gl: Configuración predeterminada de comentarios para o novo contido

en: Allow comment title
gl: Permitir título de comentario

en: Show reply form on the same page as comments
gl: Amosar formulario de resposta na mesma páxina cos comentarios

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
gl: Os usuarios co permiso "Enviar comentarios" poden comentar.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
gl: Os usuarios non poden comentar pero se amosarán os comentarios existentes.

en: Comments are hidden from view.
gl: Os comentarios están ocultos á vista.

en: Users cannot post comments.
gl: Os usuarios non poden publicar comentarios.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
gl: O seu comentario foi colocado na cola para revisión dos administradores do sitio e será publicado logo da súa aprobación.

en: Your comment has been posted.
gl: O seu comentario foi enviado.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> ou <a href="@register">rexístrese</a> para enviar comentarios

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar comentarios

en: Flat list
gl: Lista sinxela

en: Threaded list
gl: Lista de fíos

en: Save comment
gl: Gardar comentario

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
gl: O comentario retirarase da publicación se contén algunha das frases de arriba. Use unha lista de frases (que distinguen mayúsculas de minúsculas) separada por comas; por exemplo: Divertido, puenting, "Compañía, Co.".

en: Published comment %subject.
gl: Comentarios publicados

en: Saved comment %title
gl: Guardado o comentario %title

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
gl: Enumerar e editar os comentarios do sitio e a cola de aprobación de comentarios.

en: Unapproved comments
gl: Comentarios sen aprobar

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
gl: Por exemplo: 'webmaster@example.com' ou 'ventas@example.com,servicio@example.com'. Para especificar varios destinatarios, separe cada dirección de correo electrónico cunha coma.

en: Category %category has been saved.
gl: Gardouse a categoría %category.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
gl: Non pode enviar máis de %limit mensaxes en @interval. Ténteo de novo máis tarde.

en: Contact @username
gl: Contactar con @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
gl: %sender-name (@sender-form) enviou una mensaxe acerca de %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
gl: %sender-name (@sender-from) enviou un correo electrónico a %recipient-name.

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
gl: O módulo de contacto permite os visitantes comunicarse cos administradores e usuarios do sitio. Os usuarios especifican un tema, escriben a súa mensaxe e poden recibir unha copia da mensaxe na súa conta de correo electrónico. Para máis información, consulte a axuda en liña sobre o <a href="@contact">Módulo de contacto</a>

en: User contact forms
gl: Formas de contacto do usuario

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
gl: Pódese contactar cos usuarios do sitio usando un formulario de contacto que preserva a privacidade da súa dirección de correo electrónico. Os usuarios poden activar ou desactivar as formas de contacto en <em>Miña conta</em>. Si se activa, amósase una solapa <em>Contactar</em> que leva o formulario personal que se mostra no seu perfil de usuario. Os administradores do sitio poden usar o formulario de contacto incluso aínda que foxe desactivado. A solapa <em>Contactar</em> non é mostrada o ver o propio perfil.

en: Site-wide contact forms
gl: Formularios de contacto xerais do sitio

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
gl: A <a href="@contact">páxina de contacto</a> proporciona un formulario simple para enviar comentarios, suxerencias e outras peticións. Únicamente podrán empregalo os usuarios con permiso <em>Usar o formulario de contacto do sitio</em>. Pode crear categorías para dirixir as mensaxes do formulario de contacto a un conxunto de destinatarios predefinido. As categorías comúns para un lugar comercial poden incluir, por exemplo, "Suxerencias do sitio web" (mensaxes que son dirixidos os administradores do sitio web) e "Información sobre os productos" (mensaxes que son enviados o departamento comercial). As direccións de correo electrónico definidas nunha categoría no son públicas.

en: When the site-wide contact form is enabled, a link in the main <em>Navigation</em> menu is created, but the link is disabled by default. This menu link can be enabled on the <a href='@menu'>Menus administration page</a>.
gl: Cando se activa a páxina de contacto do sitio, crease unha ligazón no menú de navegación principal, pero en principio esta ligazón está desactivada. Pódese activar a ligazón na <a href='@menu'>páxina de administración de menús</a>.

en: Customization
gl: Personalización

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
gl: Se quere que na páxina de contacto do sitio ou do usuario apareza un texto adicional, use un bloque. Pode crear ou editar bloques na <a href="@blocks">Páxina de administración de bloques</a>.

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
gl: Engadir nesta páxina unha ou máis categorías para configurar o <a href="@form">formulario de contacto</a> do sitio.

en: A <em>Contact</em> menu item (disabled by default) is added to the Navigation menu, which you can modify on the <a href="@menu-settings">Menus administration page</a>.
gl: O elemento de menú <em>Contacto</em> (desactivado por defecto) e engadido o menú de Navegación, o cal pódese  modificar na <a href="@menu-settings">Páxina de administración de menús</a>

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
gl: Se quiere que na páxina de contacto do sitio apareza un texto adicional, use un bloque. Puede crear ou editar bloques na <a href="@blocks">Página de administración de bloques</a>.

en: Administer contact forms and contact form settings
gl: Administrar formularios de contacto e opcións de formularios de contacto

en: Use the site-wide contact form
gl: Usar o formulario de contacto do sitio

en: Use users' personal contact forms
gl: Usar os formularios de contacto persoal dos usuarios

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
gl: !sender-name  (!sender-url) enviou unha mensaxe usando o formulario de contacto situado en !form-url.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
gl: !sender-name  (!sender-url) envioulle unha mensaxe a través do formulario de contacto (!form-url) de !site-name.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
gl: Se non quere recibir estos correos, pode cambiar as súas preferencias en !recipient-edit-url.

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your e-mail address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
gl: Permitir que outros usuarios contacten con vostede mediante un <a href="@url">formulario de contacto persoal</a> que manten oculta a súa dirección de correo. Teña en conta que algúns usuarios privilexiados como os administradores do sitio poden aínda poñerse en contacto con vostede mesmo se optar por desactivar esta característica.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
gl: Activar o formulario de contacto personal para os novos usuarios de forma predeterminada.

en: Changing this setting will not affect existing users.
gl: Cambiar esta configuración non afectará os usuarios existentes.

en: The Contextual links module displays links related to regions of pages on your site to users with <em>access contextual links</em> permission. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contextual">Contextual links module</a>.
gl: O módulo de enlaces contextuais amosa enlaces relacionados cas rexóns das páxinas nun sitio os usuarios con permiso para <em>acceder a enlaces contextuais (access contextual links)</em>. Para máis información, vexa a entrada no libro de axuda en liña para <a href="@contextual">O módulo de enlaces contextuais</a>.

en: Displaying contextual links
gl: Presentando enlaces contextuais

en: Contextual links are supplied by modules, to give you quick access to tasks associated with regions of pages on your site. For instance, if you have a custom menu block displayed in a sidebar of your site, the Blocks and Menus modules will supply links to configure the block and edit the menu. The Contextual links module collects these links into a list for display by your theme, and also adds JavaScript code to the page to hide the links initially, and display them when your mouse hovers over the block.
gl: Os enlaces contextuais creanos os módulos para darlle acceso rápido as tarefas asociadas con rexións das páxinas do seu sitio. Por exemplo: Se ten un bloque de menú personalizado que se amosa nun lateral do seu sitio, os módulos Bloques e Menús proporcionanlle enlaces para configurar o bloque e editar o menú. O módulo Enlaces contextuais reune esos enlaces nunha lista para amosala co seu tema visual e engade código JavaScript a páxina para ocultar inicialmente os enlaces e amosalos cando o cursor pasa por enriba do bloque.

en: Use contextual links
gl: Usar enlaces contextuais

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
gl: Empregar enlaces contextuais para executar accións relacionadas cos elementos dunha páxina.

en: Contextual links
gl: Enlaces contextuais

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
gl: Proporciona enlaces contextuais para executar accións relacionadas cos elementos dunha páxina.

en: Tracking user activity
gl: Monitorizando a actividade do usuario

en: By enabling blocks such as <em>Who's online</em> and <em>Who's new</em>, site users can track who is logged in and new user signups at a centralized location.
gl: O activar bloques como <em>Usuarios conectados</em> e <em>Usuarios novos</em>, os usuarios poden ver quén está nese momento e quenes se uniron recentemente nun só sitio centralizado.

en: Tracking content activity
gl: Monitorizando a actividade do contido

en: By enabling blocks such as <em>Recent blog posts</em>, <em>New forum topics</em> and <em>Recent comments</em>, site users can view newly added site content at a glance.
gl: O activar bloques como <em>Envíos de blogue recentes</em>, <em>Novas conversacións de foros</em> e <em>Comentarios recentes</em>, os usuarios poden ver o contido recentemente engadido dun só vistazo.

en: View the administrative dashboard
gl: Ver o panel de control administrativo

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
gl: Esta rexión do panel de control está valeira. Prema <em>Personalizar panel de control<em> para engadirlle bloques.

en: DRAG HERE
gl: ARRASTRAR AQUÍ

en: Provides a dashboard page in the administrative interface for organizing administrative tasks and tracking information within your site.
gl: Proporciona unha páxina de panel de control na interface administrativa para organizar as tareas administrativas e monitorizar a información do seu sitio.

en: Customize dashboard
gl: Personalizar panel de control.

en: Clear log messages
gl: Borrar as mensaxes do rexistro

en: This will permanently remove the log messages from the database.
gl: Isto ha eliminar permanentemente as mensaxes do rexistro da base de datos.

en: Database log cleared.
gl: Rexistro de base de datos borrado.

en: The Database logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@dblog">Database logging module</a>.
gl: O módulo de Rexistro da base de datos rexistra todos os sucesos do sistema na base de datos de Drupal. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre <a href="@dblog">Módulo de rexistro da base de datos</a>.

en: Monitoring your site
gl: Monitorizando o seu sitio

en: Debugging site problems
gl: Depurando problemas do sitio.

en: Field validation errors
gl: Erros de validación de campo

en: Attempt to create a field with a name longer than 32 characters: %name
gl: Intentouse crear un campo cun nome de máis de 32 caracteres: %name

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
gl: Intentouse crear un campo de nome %name que xa existe e está activo.

en: Attempt to create field name %name which already exists, although it is inactive.
gl: Intentouse crear un campo co nome %name que xa existe, aínda que está inactivo.

en: Attempt to create field name %name which is reserved by entity type %type.
gl: Intento de crear un campo chamado %name, que está reservado pola entidade de tipo %type.

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
gl: Intentóuse crear un campo de tipo descoñecido %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
gl: Intentóuse crear un campo cun tipo de almacenamento descoñecido %type.

en: Attempt to create an instance of field @field_name without a bundle.
gl: Intentouse crear unha instancia do campo @field_name sen un paquete.

en: Enabling field types
gl: Activando tipos de campo

en: The Field module provides the infrastructure for fields and field attachment; the field types and input widgets themselves are provided by additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal core includes the following field type modules: Number (required), Text (required), List (required), Taxonomy (optional), Image (optional), and File (optional); the required Options module provides input widgets for other field modules. Additional fields and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href="@contrib">contributed module section of Drupal.org</a>. Currently enabled field and input widget modules:
gl: O módulo Campos proporciona a infraestructura para campos e adición de campos. Ademáis, módulos adicionales proporcionan tipos de campos e controis de entrada. Algúns dos módulos son imprescindibles. Os módulos opcionais se poden activar na <a href="@modules">páxina de administración de módulos</a>. O núcleo de Drupal inclúe os seguientes tipos de módulos de campos: Número (imprescindible), Texto (imprescindible), Lista (imprescindible), Taxonomía (opcional), Imaxe (opcional) e Arquivo (opcional). O módulo Opciones (imprescindible) proporciona controis de entrada para outros módulos de campos. Os módulos aportados por terceiros  poden proporcionar campos e controis adicionales, e puedense hallar na <a href="@contrib">sección de módulos contrubuidos de Drupal.org</a>. Os módulos de campos e controis de entrada actualmente activados son:

en: Managing field data storage
gl: Xestionando o almacenamento de datos de campo.

en: Developers of field modules can either use the default <a href="@sql-store">Field SQL storage module</a> to store data for their fields, or a contributed or custom module developed using the <a href="@storage-api">field storage API</a>.
gl: Os desarroladores de módulos de campo poden utilizar o <a href="@sql-store">módulo de almacenamiento Field SQL</a> predeterminado para almacenar datos nos seus campos, ou ben un módulo personalizado ou de terceiros xa desenrrolado usando o <a href="@storage-api">API de almacenamento de campos</a>.

en: The Field SQL storage module stores field data in the database. It is the default field storage module; other field storage mechanisms may be available as contributed modules. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
gl: O módulo de almacenamiento SQL de Field almacena datos de campos na base de datos. É o módulo predeterminado de almacenamiento de campos; outros mecanismos de almacenamiento de campos poden estar dispoñibles como módulos de terceiros. Ver a <a href="@field-help">páxina de axuda do módulo Field</a> para máis información acerca de campos.

en: Default SQL storage
gl: Almacenamento SQL predeterminado

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
gl: Almacena campos na base SQL local, usando táboas por campos.

en: Field SQL storage
gl: Almacenamento de campo SQL

en: Stores field data in an SQL database.
gl: Almacena os datos do campo nunha base de datos SQL.

en: The List module defines various fields for storing a list of items, for use with the Field module. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
gl: O módulo List define varios campos para almacenar unha lista de elementos, para usar co módulo Field. Normalmente, estos elementos son elexidos a través dunha lista de selección, casillas de verificación, ou botóns de radio. Ver a <a href="@field-help">páxina de axuda do módulo Field</a> para máis información acerca de campos.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
gl: Este campo garda valores sinxelos coma activado/desactivado ou sí/non.

en: List (text)
gl: Lista (de texto)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
gl: Etiquetas HTML admitidas en etiquetas: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
gl: O valor de este campo determinase mediante unha función %function e non se pode cambiar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
gl: Lista de valores permitidos: Cada chave debe ser un número enteiro ou decimal.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
gl: Lista de valores permitidos: Cada chave debe ser unha cadena con 255 caracteres como máximo.

en: Allowed values list: keys must be integers.
gl: Lista de valores admitidos: As chaves deben ser números enteiros.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
gl: Define tipos de campos de listas. Úseo con opcións para crear listas de selección.

en: This field stores a number in the database as an integer.
gl: Este campo almacena un número na base de datos coma un número enteiro.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
gl: Este campo almacena un número na base de datos nun formato decimal fixo.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
gl: Este campo almacena na base de datos un número en formato de coma flotante.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
gl: O valor mínimo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
gl: O valor máximo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un máximo.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina un texto que se debe antepoñer o valor, como '$ ' ou '&euro; '. Déxea en branco para non antepoñer nada. Separe o singular do plural cunha barra vertical ('libra|libras').

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
gl: En %field só se permiten números e o marcador de decimais (@separator).

en: The Options module defines checkbox, selection, and other input widgets for the Field module. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
gl: O módulo de Opcións (Options) define casillas, botóns de selección e outros controis para o módulo Campos. Consulte a <a href="@field-help">páxina de axuda do módulo Campos</a> para obter máis información sobre os campos.

en: This field stores varchar text in the database.
gl: Este campo almacena texto varchar na base de datos.

en: Long text
gl: Texto longo

en: This field stores long text in the database.
gl: Este campo almacena texto longo na base de datos.

en: Long text and summary
gl: Texto longo e resumo

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
gl: Este campo garda un texto longo na base de datos cun texto de resumo opcional.

en: Filtered text (user selects text format)
gl: Texto filtrado (o usuario selecciona o formato do texto)

en: Summary input
gl: Resumo da entrada

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
gl: Esto permite os autores crear manualmente un resumo que se amosará en lugar do texto recortado automáticamente cando se use a forma de presentación "Resumo ou recortado".

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
gl: %name: O texto non pode ter máis de %max caracteres.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
gl: %name: o resumo non debe ser máis longo de %max caracteres.

en: Summary or trimmed
gl: Resumo ou recortado

en: Text area with a summary
gl: Área de texto cun resumo

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
gl: Deixar en branco para usar como resumo un fragmento recortado do texto completo.

en: Hide summary
gl: Ocultar resumo

en: Edit summary
gl: Editar resumo

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
gl: o campo %field (@field_name) require o control %widget_type proporcionado polo módulo %widget_module

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
gl: Os campos inactivos non se amosan a menos que os módulos que os proporcionan estén activos. Os siguientes campos non están activados: !list

en: Edit field settings.
gl: Editar opcións de campo.

en: Change widget type.
gl: Cambiar tipo de control.

en: Edit instance settings.
gl: Editar opcións de instancia.

en: Delete instance.
gl: Eliminar instancia.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
gl: O campo %label non se pode engadir porque está bloqueado.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
gl: Houbo un problema o crear a instancia do campo %label: @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
gl: Ainda nos se agregaron campos. Pode añadir novos campos na páxina de <a href="@link">Xestionar campos</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
gl: Estas opcións aplicanse o campo %field en todos os sitios nos que se use. Estas opcións influen no modo no que se almacenan os datos na base de datos e non se poden alterar unha vez que se han creado os datos.

en: %field has no field settings.
gl: %field non ten opcións de campo.

en: Updated field %label field settings.
gl: Actualizadas as opcións do campo %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
gl: Fallóu o intento de actualizar o campo %label: %message.

en: Change widget
gl: Cambiar control

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
gl: O tipo de formulario que quere amosar o usuario cando cree este campo no tipo %type.

en: Changed the widget for field %label.
gl: Cambiado o control para o campo %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
gl: Houbo un problema o cambiar o control para o campo %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
gl: Este campo está <strong>bloqueado</strong> e non se pode borrar.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
gl: O campo %field foi eliminado do tipo de contido %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
gl: Houbo un problema na eliminación de %field do tipo de contido %type.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
gl: Estas opcións aplicanse só no campo %field cando se utiliza no tipo %type.

en: Required field
gl: Campo necesario

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
gl: Estas opcións aplicanse o campo %field en todos os sitios nos que se use. Como o campo xa contén datos, algunhas opcións xa non se poden cambiar.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
gl: Estas opcións aplicanse o campo %field en todos os sitios nos que se usa.

en: %field field settings
gl: Configuracións do campo %field

en: The default value for this field, used when creating new content.
gl: O valor predeterminado para este campo. Usase cando se crea novo contido.

en: Saved %label configuration.
gl: Gardada a configuración de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
gl: Esta lista amosa todos os campos actualmente en uso como referencia rápida.

en: Save and add fields
gl: Gardar e engadir campos

en: Field list
gl: Lista de campos

en: Manage display
gl: Xestionar a visualización

en: Field UI
gl: IU de campo

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
gl: Este campo almacena o ID dun arquivo coma un valor de número enteiro.

en: Enable <em>Display</em> field
gl: Activar campo <em>Presentación</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
gl: A opción de presentación permite os usuarios escoller se un arquivo debe amosarse o presentar o contenido.

en: Files displayed by default
gl: Arquivos amosados de forma predeterminada

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
gl: Esta opción só ten efecto se a opción de presentación está activada.

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
gl: Seleccionar ónde se deben almacenar os arquivos finais. O almacenamento privado de arquivos é notablemente máis gravoso que o de arquivos públicos, pero permite a restricción de acceso os archivos dentro de este campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
gl: Subdirectorio opcional dentro do destino de subidas onde se almacenarán os arquivos. Non escriba barras nin o inicio nin o final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
gl: Escriba un valor como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes) para restrinxir o tamaño permitido de arquivo. Se o deixa baleiro, os tamaños de arquivo estarán limitados únicamente polos tamaños máximos definidos en PHP para envíos e subida de arquivos (o límite actual é <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
gl: Activar campo <em>Descripción</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
gl: El campo de descripción permite os usuarios porporcionar unha descripción do ficheiro subido o servidor.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
gl: A opcion "!name" debe conter un valor válido. Pode deixar o campo de texto baleiro ou introducir un texto como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
gl: A lista de extensiós permitidas non é válida. Asegúrese de excluir os puntos do principio e de separar as extensións cunha coma ou espazo en branco.

en: Generic file
gl: Arquivo genérico

en: Table of files
gl: Táboa de arquivos

en: Add a new file
gl: Engadir un arquivo novo

en: Include file in display
gl: Incluir arquivo en presentación

en: The description may be used as the label of the link to the file.
gl: A descición pódese usar como etiqueta do enlace o archivo.

en: Files must be less than !size.
gl: Os ficheiros deben ser menores de !size.

en: Allowed file types: !extensions.
gl: Tipos de ficheiros permitidos: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
gl: As imaxes deben medir exactamente !size píxeles.

en: Images must be between !min and !max pixels.
gl: As imaxes deben ter entre !min e !max píxeles.

en: Images must be larger than !min pixels.
gl: As imaxes deben medir máis de !min píxeles.

en: Images must be smaller than !max pixels.
gl: As imaxes deben medir menos de !max píxeles.

en: The File module defines a <em>File</em> field type for the Field module, which lets you manage and validate uploaded files attached to content on your site (see the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields). For more information, see the online handbook entry for <a href="@file">File module</a>.
gl: O módulo Arquivo (File) define un tipo de campo <em>Arquivo</em> (file) que lle permite xestionar e validar os arquivos subidos o servidor e adxuntalos o contido do seu sitio (consulte as <a href="@field-help">páxinas de axuda do módulo Campos</a> para ter máis información sobre os campos). Para máis información, consulte as <a href="@file">páxinas sobre o módulo Campos</a> do manual en pantalla.

en: Attaching files to content
gl: Anexando arquivos o contido

en: Managing attachment display
gl: Xestionando presentación dos adxuntos

en: When you attach a file to content, you can specify whether it is <em>listed</em> or not. Listed files are displayed automatically in a section at the bottom of your content; non-listed files are available for embedding in your content, but are not included in the list at the bottom.
gl: Cuando adxunta un arquivo o contido, pode elexir se debe <em>listarse</em> ou non. Os arquivos listados amosanse automáticamente nunha sección na zona inferior do contido. Os arquivos non listados están dispoñiibles para o seu uso co contido pero non se incluen nunha lista na zona inferior.

en: Managing file locations
gl: Xestionando ubicación de arquivos

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
gl: Houbo un erro irrecuperable. O uso deste formulario caducou. Probe a recargar a páxina e reenviala.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
gl: O arquivo referenciado no campo !name non existe.

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
gl: Non se puido subir o arquivo no campo !name.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
gl: O directorio de subida de arquivos %directory para o campo de arquivo !name non se puido crear ou non é accesible. Por iso, un arquivo que se estaba subindo o servidor non se puido gardar alí e a subida foi cancelada.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
gl: O seu servidor non puede amosar o progreso de subida de arquivos. Para facelo precisa que o servidor web Apache se esté executando con mod_php.

en: All roles may use this format
gl: Todos os roles deben usar este formato.

en: The text format ordering has been saved.
gl: O orde dos formatos de texto foi gardada.

en: Add text format
gl: Engadir un formato de texto

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
gl: Todos os roles para este formato de texto deben estar activos e non se poden cambiar.

en: Filter processing order
gl: Orden de procesamento dos filtros

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
gl: Os nome dos formatos de texto debe ser único. O formato chamado %name xa existe.

en: Added text format %format.
gl: Engadiuse o formato de texto %format.

en: The text format %format has been updated.
gl: Actualizouse o formato de texto %format.

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. A text format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
gl: O módulo Filtro permite os administradores configurar formatos de texto. Un formato de texto define que etiquetas HTML, código e outros tipos de entrada se admiten no contido e nos comentarios. É un elemento chave na protección contra a entrada de datos potencialmente perigosos por parte de usuarios malintencionados. Para máis información, consulte o manual en pantalla sobre o <a href="@filter">módulo Filtro</a>.

en: Applying filters to text
gl: Aplicando filtros ó texto

en: Defining text formats
gl: Definindo formatos de texto

en: One format is included by default: <em>Plain text</em> (which removes all HTML tags). Additional formats may be created by your installation profile when you install Drupal, and more can be created by an administrator on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
gl: Un formato inclúese de xeito predeterminado: <em>Texto puro</em> (onde se eliminan tódalas etiquetas HTML). O seu perfil de instalación podería crear máis formatos ó instalar Drupal, e os seus administradores poderían crear aínda outros máis na <a href="@text-formats">páxina de formatos de texto</a>.

en: Choosing a text format
gl: Escollendo un formato de texto

en: A text format contains filters that change the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be re-arranged.
gl: Un formato de texto conten os filtros que cambian o que proporciona o usuario; eliminando, por exemplo un posible HTML dañino ou facendo cas URL sexan pulsables. Os filtros executanse de arriba a abaixo, polo que o seu orde é importante xa que un filtro pode impedir que outro faga o seu traballo; por exemplo: Se as URL se convirten en enlaces antes de que as etiquetas de HTML non permitidas sexan eliminadas, todos os enlaces pódense perder. Cando esto ocurre é posible que teña que modificar a orde dos filtros.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
gl: Advertencia: Este permiso pode ter implicacións de seguridade dependendo de cómo se configurase o formato do texto.

en: Use the !text_format text format
gl: Use o formato de texto !text_format

en: More information about text formats
gl: Máis información sobre os formatos de texto

en: Limit allowed HTML tags
gl: Limitar as etiquetas HTML permitidas

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
gl: Convertir saltos de línea en HTML (é dicir: i.e. <code>&lt;br&gt;</code> e <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
gl: Convertir as URL en enlaces

en: Correct faulty and chopped off HTML
gl: Correxir HTML defectuoso ou incompleto

en: Display any HTML as plain text
gl: Mostrar cualquer HTML como texto sen formato

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
gl: Unha lista de etiquetas HTML que se poden emplear. Os atributos de sucesos JavaScript, as URL JavaScript e o CSS eliminanse sempre.

en: Display basic HTML help in long filter tips
gl: Mostrar axuda HTML básica nos consellos longos de filtros

en: Add rel="nofollow" to all links
gl: Engadir rel="nofollow" a todos os enlaces

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
gl: Este sitio permite contido con HTML. Ainda que aprender HTML pode intimidar, saber cómo usar un conxunto limitado das etiquetas HTML máis básicas é moi siselo. Esta taboa proporciona exemplos de como se usa cada etiqueta admitida neste sitio.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
gl: Para máis información, consulte as<a href="@html-specifications">especificacións HTML</a> do W3C ou use o seu buscador preferido para atopar outros sitios que expliquen HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
gl: A maioría dos caracteres inusuais podense escribir directamente sen ningún problema.

en: No HTML tags allowed.
gl: Non se permiten etiquetas HTML.

en: Filters content in preparation for display.
gl: Filtros de contido en preparación para a sua visualización.

en: By !author @time ago
gl: Por !author fai @time

en: The forum %term and all sub-forums have been deleted.
gl: O foro %term e todos os seus subforos foron borrados.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
gl: A cantidade de réspostas que unha conversación debe ter para que se considere "candente".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
gl: No hai contenedores ou foros dispoñibles. <a href="@container">Engadir contenedor</a> ou <a href="@forum">Engadir foro</a>.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums.
gl: foro: eliminado %term e todos os seus subforos.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped. The forum hierarchy consists of:
gl: O módulo de Foro permitelle crear foros de discusión con comentarios ligados similares as de outros sistemas de mensaxes de foros. Os foros son útiles porque permiten os membros da comunidade discutir sobre temas ca seguridade de que esas conversas archivanse para a sua consulta posterior. Nun foro, os usuarios publican temas e conversacións ligadas en xerarquías anidadas, o que permite que as discusións se categoricen e agrupen. A xerarquía dun foro consiste en:

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
gl: Contenedores opcionais (por exemplo, <em>Servizo técnico</em>), que poden conter:

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
gl: Foros (por exemplo, <em>Instalación de Drupal</em>), que poden conter:

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
gl: Conversacións de foros enviadas polos usuarios (por exemplo: <em>Cómo comezar un sitio múltiple con Drupal 6,</em>) o que da lugar a discusións e sirve de punto de partida para:

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
gl: Comentarios anidados enviados polos usuarios (por exemplo, <em>Ten estas opcións...</em>).

en: Setting up forum structure
gl: Establecendo a estructura do foro

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
gl: Visite a páxina de foros para dispoñer contenedores e foros que abarquen as suas conversacións de foros.

en: Starting a discussion
gl: Comezando unha discusión

en: The <a href="@create-topic">Forum topic</a> link on the <a href="@content-add">Add new content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
gl: O enlace <a href="@create-topic">Conversación de foro</a> na páxina <a href="@content-add">Engadir nuevo contido</a> crea o primeiro mensaxe nunha conversación de foro ligada, chamada tamién "fio".

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu item in the navigation menu that links to the <a href="@forums">Forums page</a>.
gl: Activar o módulo Foro proporciona un elemento de menú <em>Foros</em> predeterminado dentro do menú de navegación que enlaza ca <a href="@forums">Páxina de foros</a>.

en: Moving forum topics
gl: Trasladando temas de foro

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
gl: Unha conversa de foro e todos os seus comentarios podese levar dun foro a outro se selecciona un foro distinto cando se está editando unha conversa de foro. O trasladar unha conversa entre foros, a opción de <em>Deixar copia fantasma</em> crea un novo enlace no foro orixinal apuntando a nova ubicación.

en: Locking and disabling comments
gl: Bloqueando e desactivando comentarios

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
gl: Seleccionar <em>Pechado</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro bloqueará a cadea de respostas, impedindo novos comentarios. Seleccionar <em>Oculto</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro ocultará tódolos comentarios da conversa e impedirá os novos.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
gl: Os foros conteñen conversacións de foros. Use contenedores para agrupar foros relacionados.

en: Use containers to group related forums.
gl: Usar contenedores para agrupar foros relacionados.

en: A forum holds related forum topics.
gl: Un foro ten temas relacionados co foro.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
gl: Axustar a presentación dos suas conversacións de foros. Organice os foros na <a href="@forum-structure">páxina de estructura de foros</a>.

en: Add new @node_type
gl: Engadir @node_type novo

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar contido novo o foro.

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
gl: O elemento %forum é un contenedor de foro, non un foro. Seleccione un dos foros a continuación no seu lugar.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
gl: Unha <em>conversación de foro</em> comeza unha nova líña de discusión dentro dun foro.

en: Control forum hierarchy settings.
gl: Controlar as opcións de xerarquía de foro.

en: Forum navigation vocabulary
gl: Vocabulario de navegación de foro

en: Provides discussion forums.
gl: Proporciona foros de discusión.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
gl: Siga estos pasos para configurar o seu sitio e comezar a usalo.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
gl: <strong>Comezar a enviar contido</strong> Para terminar, pode <a href="@content">engadir novo contido</a> no seu sitio web.

en: For more information, refer to the specific topics listed in the next section or to the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a> or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
gl: Para maior información, refirase os temas específicos enumerados na seguinte sección ou a <a href="@handbook">documentación en liña de Drupal</a>. Tamén pode publicar no <a href="@forum">foro de Drupal</a> ou ver a amplia gama de <a href="@support">opcións de soporte</a> dispoñibles.

en: Providing a help reference
gl: Proporciona axuda de referencia

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href="@help">Help reference page</a>.
gl: O módulo de Axuda (Help) presenta explicacións para o uso de cada módulo presente na lista da principal <a href="@help">Páxina de axuda de referencia</a>.

en: Providing context-sensitive help
gl: Proporciona axuda dependente do contexto

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
gl: O módulo de Axuda presenta consellos dependentes do contexto e explicacións sobre distintas páxinas.

en: Edit %name style
gl: Editar estilo %name

en: This image style is currently being provided by a module. Click the "Override defaults" button to change its settings.
gl: Este estilo de imagen está a ser proporcionado por un módulo. Prema no botón «Sobrescribir valores predeterminados» para cambiar a súa configuración.

en: Image style name
gl: Nome de estilo de imaxe

en: This image style is being provided by %module module and may not be renamed.
gl: Este estilo de imaxe está a ser proporcionado polo módulo %module e non pode ser renomeado.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
gl: O nome é usado nas URL para as imaxes xeradas generadas. Use só caracteres alfanuméricos en minúscula, guións baixos (_) e guións (-).

en: Select a new effect
gl: Seleccionar un efecto novo

en: Override defaults
gl: Sobrescribir valores predeterminados

en: Update style
gl: Actualizar estilo

en: Select an effect to add.
gl: Seleccionar un efecto para engadilo.

en: The image effect was successfully applied.
gl: O efecto da imaxe foi aplicado correctamente.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
gl: O estilo %style foi sobrescrito, o que lle permite cambiar a sua configuración.

en: Style name
gl: Nome do estilo

en: Create new style
gl: Crear estilo novo

en: Style %name was created.
gl: Creose o estilo %name.

en: The image style name %name is already in use.
gl: O nome do estilo de imaxe %style xa está en uso.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
gl: Por favor, para os nomes de estilos, use só caracteres alfanuméricos, guións baixos (_) e normais (-).

en: No replacement, just delete
gl: Non remplazar, só borrar

en: Replacement style
gl: Estilo de remplazo

en: Optionally select a style before deleting %style
gl: Opcionalmente, pode seleccionar un estilo antes de eliminar %style.

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
gl: Se este estilo se usa no sitio, pode seleccionar outro estilo para remplazalo. Todas as imáxes que foron creadas con este estilo borraránse permanentemente.

en: Style %name was deleted.
gl: O estilo %name foi eliminado.

en: Revert the %style style?
gl: Restablecer os valores de inicio do estilo %style?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
gl: Restablecer este estilo eliminará todos os axustes personalizados e o devolverá os valores de orixe proporcionados polo módulo @module.

en: Edit %label effect
gl: Editar efecto %label

en: Add %label effect
gl: Engadir efecto %label.

en: Update effect
gl: Actualizar efecto

en: Add effect
gl: Engadir efecto

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
gl: Seguro que quere eliminar o efecto @effect do estilo %style?

en: The image effect %name has been deleted.
gl: O efecto da imaxe %name foi eliminado.

en: !name must be an integer.
gl: !name debe ser un enteiro.

en: !name must be a positive integer.
gl: !name debe ser un enteiro positivo.

en: !name must be a hexadecimal color value.
gl: !name debe ser un valor de cor hexadecimal.

en: Width and height can not both be blank.
gl: Non se poden deixar a vez en branco ancho e alto.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
gl: A parte da imaxe que se conservará ó recortar.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
gl: A cor de fondo que se usará nas áreas expostas da imaxe. Use valores de cor hexadecimal (#ffffff para branco e #000000 para negro). Deixar en branco para ter transparencia naqueles formatos de imaxe que o soportan.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
gl: Actualmente non hai estilos. <a href="!url">Engadir un novo</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
gl: No hai actualmente efectos neste estilo. Engada un seleccionando unha das opcións de abaixo.

en: view actual size
gl: ver tamaño real

en: Sample original image
gl: Imaxen de mostra orixinal

en: Sample modified image
gl: Imaxe de mostra modificada

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
gl: O redimensionado fará que as imaxes tomen unhas dimensións precisas. Isto pode facer que as imaxes estréitense ou estiren desproporcionadamente.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
gl: O escalado manten a relación de proporcións da imaxe orixinal. Se só se especifica unha dimensión, a outra calcularáse.

en: Scale and crop
gl: Escalar e recortar

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
gl: Escalar e recortar van manter a proporción da imaxe orixinal, logo cortará o que sobre polo lado maior. Isto é moi útil para crear miniaturas perfectamente cadradas sen deformar a imaxe.

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
gl: O recorte eliminará partes dunha imaxe para que teña as dimensiones especificadas.

en: Desaturate
gl: Desaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
gl: Desaturar convirte unha imaxe en escala de grises.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
gl: Xirar una imaxe pode facer que as dimensiones aumenten para axustarse á diagonal.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o redimensionado da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o escalado da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o recorte da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou o escaladi e recorte da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou a desaturación da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
gl: Fallou a rotación da imaxe usando o xogo de ferramentas %toolkit en %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
gl: Este campo almacena o ID dun arquivo da imaxe como un valor de número enteiro.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
gl: Se non se sube ningunha imaxe, ésta será a imaxe que se mostre.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
gl: O tamaño máximo permitido para imaxes, expresado como ANCHOxALTO (por exemplo, 640x480). Déixeo baleiro para non especificar límites. Se sube unha imaxe máis grande, será reducida para reflexar o ancho e alto especificados. Cambiar o tamaño dunha imaxe subida causará a pérdida dos <a href="http://es.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">datos EXIF</a> na imaxe.

en: Minimum image resolution
gl: Resolución mínima da imaxe

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
gl: O tamaño mínimo permitido para imaxes, expresado como ANCHOxALTO (por exemplo, 640x480). Déixeo baleiro para non especificar límites. Se sube unha imaxe máis pequena, será rexeitada.

en: Enable <em>Alt</em> field
gl: Activar campo <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
gl: O atributo <em>alt</em> pode ser usado polos motores de búsca, os lectores de pantalla e cando non se logra cargar a imaxe.

en: Enable <em>Title</em> field
gl: Activar campo <em>Título</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
gl: O atributo título usase como pequeno mensaxe emerxente cando o cursor pasa sobre a imaxe.

en: Height and width values must be numeric.
gl: Os valores ancho e alto deben ser números.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
gl: Deben especificarse os valores de ancho e alto no campo !name.

en: Preview image style
gl: Vista previa do estilo de imaxe

en: no preview
gl: sen vista previa

en: The preview image will be shown while editing the content.
gl: A vista previa da imaxe mostraráse o editar o contenido.

en: Manipulating images
gl: Manipulando imaxes

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
gl: Basándose ónde se empregará; por exemplo: <em>imaxe-de_perfil</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
gl: Describindo a sua apariencia; por exemplo: <em>cadrado - 85×85</em>

en: Attaching images to content as fields
gl: Anexando imaxes o contido como campos

en: Administer image styles
gl: Administrar estilos de imaxe

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
gl: Crear e modificar estilos para xerar modificacións de imaxe como as miniaturas.

en: No defined styles
gl: Sen estilos definidos

en: Image generation in progress. Try again shortly.
gl: Xeración de imaxes en marcha. Ténteo de novo en breve.

en: Error generating image.
gl: Erro o xerar a imaxe.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
gl: Non se puido xerar a imaxe derivada ubicada en %path.

en: Failed to create style directory: %directory
gl: Non se puido crear o directorio de estilo: %directory

en: Generate image style
gl: Crear estilo de imaxe

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
gl: Configurar estilos que se poden usar para cambiar o tamaño ou axustar a presentación de imaxes.

en: List the current image styles on the site.
gl: Listar os estilos de imaxe actuais no sitio web.

en: Add style
gl: Añadir estilo

en: Add a new image style.
gl: Engadir un novo estilo de imaxe.

en: Configure an image style.
gl: Configurar un estilo de imaxe.

en: Delete an image style.
gl: Eliminar un estilo de imaxe.

en: Revert style
gl: Restablecer estilo

en: Revert an image style.
gl: Restablecer un estilo de imaxe.

en: Edit image effect
gl: Editar efecto de imaxe

en: Delete image effect
gl: Eliminar efecto de imaxe

en: Add image effect
gl: Engadir efecto de imaxe

en: Add a new effect to a style.
gl: Engadir un efecto novo a un estilo.

en: Provides image manipulation tools.
gl: Proporciona ferramentas de manipulación de imaxes.

en: Use the <em>Custom language</em> section below if your desired language does not appear in this list.
gl: Use a sección <em>Idioma personalizado</em> a continuación se o idioma que desexa non aparece nesta lista.

en: Path prefix language code
gl: Código de idioma do prefixo de ruta

en: Detection method
gl: Método de detección

en: Part of the URL that determines language
gl: Parte da URL que determina o idioma

en: <em>Path prefix</em>: URLs like http://example.com/de/contact set language to German (de). <em>Domain</em>: URLs like http://de.example.com/contact set the language to German. <strong>Warning: Changing this setting may break incoming URLs. Use with caution on a production site.</strong>
gl: <em>Prefixo de ruta:</em> As URL como http://exemplo.com/de/contact fixan o idioma en alemán (de). <em>Dominio:</em> as URL como http://de.example.com/contact o establecen en alemán. <strong>Advertencia: Cambiar esta opción pode destruir as URL entrantes. Úsea con precaución nun ambiente en funcionamiento real.</strong>

en: Request/session parameter
gl: Solicitude/sesión de parámetros

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
gl: Nome do parámetro de petición ou sesión usado para determinar o idioma desexado.

en: Filter translatable strings
gl: Filtrar textos traducibles

en: Date type
gl: Tipo de data

en: Are you sure you want to reset the date formats for %language to the global defaults?
gl: Está seguro de querer restablecer os valores globais nos formatos de data para %language?

en: Resetting will remove all localized date formats for this language. This action cannot be undone.
gl: O restablecemiento eliminará todos os formatos de data rexionalizados para este idioma. Esta acción non se pode desfacer.

en: The Locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, and to be multilingual. The Locale module works by maintaining a database of translations, and examining text as it is about to be displayed. When a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for review by a translator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
gl: O módulo de rexionalización (Locale) permite presentar o seu sitio Drupal en idiomas distintos o inglés (predeterminado) e ser multi idioma. O módulo de rexionalización funciona mantendo unha base de datos de traducións e examinando os textos que se van a amosar. Cando hai dispoñible unha traducción no idioma que se debe presentar, amosase esa tradución en vez do texto orixinal. Cando non hai tradución dispoñible, amosase o texto orixinal, que se almacena para a sua revisión por un traductor. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@locale">módulo de rexionalización</a>.

en: Translating interface text
gl: Traducindo texto da interface

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
gl: As traducións do texto da interface de Drupal as poden proporcionar:

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
gl: Traducindo o interior do seu sitio usando a <a href='@translate'>interface de tradución</a> integrada no módulo de rexionalización (Locale).

en: Configuring a multilingual site
gl: Configurando un sitio multi idioma

en: Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Site content can be translated using the <a href='@content-help'>Content translation module</a>.
gl: A negociación de idioma permite o seu sitio cambiar o idioma automáticamente basándose no dominio ou ruta usado para cada petición. Os usuarios poden opcionalmente seleccionar o seu idioma preferido na sua páxina <em>A miña conta</em> e o seu sitio podese configurar para respetar a configuración de idioma preferido de un navegador web. O contenido do sitio podese traducir usando o <a href='@content-help'>Módulo de tradución de contido</a>.

en: With multiple languages enabled, interface text can be translated, registered users may select their preferred language, and authors can assign a specific language to content. <a href="@translations">Download contributed translations</a> from Drupal.org.
gl: Con varias linguas activas, os textos da interface pódense traducir, os usuarios rexistrados poden asignar unha linguaxe específica os seus contidos. <a href="@translations">Descargue as traducións contribuidas</a> de Drupal.org

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
gl: Engadir un idioma para que o admita o seu sitio. Se o idioma que desexa non está dispoñible no menú descendente <em>Nome do idioma,</em> pulse <em>Idioma personalizado</em> e proporcione un código de idioma e outros detalles manualmente. Cando provea manualmente un código de idioma, asegúrese de emplear un código de idioma estandarizado, xa que este código podería ser usado por navegadores para determinar un idioma de presentación apropiado.

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
gl: Determinar o idioma a partir dun parámetro de petición ou sesión; por exemplo: "http://exemplo.com?language=de" establece que o idioma é alemán basándose no uso de "de" dentro do parámetro "language".

en: See the <a href="@languages">Languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
gl: Consulte a <a href="@languages">Páxina de idiomas</a> para obter máis información sobre cómo engadir funcionamiento noutros idiomas.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after offline editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
gl: Esta páxina importa os textos traducidos incluidos nun único arquivo de tipo Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Normalmente distribuense como parte dun paquete de tradución (cada paquete de tradución pode conter numerosos arquivos <em>.po</em>) e cada arquivo <em>.po</em> debe importarse despois de facer unha tradución nun programa de edición de tipo Gettext. A importación dun arquivo </em>.po</em> pode levar un tempo.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
gl: Esta páxina permite a un traductor buscar textos concretos traducidos e sen traducir e usase para crear ou editar traducións. (Advertencia: Para tarefas de tradución que impliquen moitos textos, pode ser máis convinte <a href="@export">exportar</a> os textos para editalos no seu ordenador cun editor de traducións de tipo Gettext). As búscas podense restrinxir a textos atopados dentro dun grupo de texto concreto o una lingua determinada.

en: Administer languages
gl: Administrar linguas

en: Translate interface texts
gl: Traducir textos da interface

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
gl: Orden dos métodos de detección de idioma para o contido. Se hai unha vesión dispoñible no idioma detectado, será a que se amose.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
gl: Orde dos métodos de detección de lingua para o texto da interface de usuario. Se existe unha tradución do texto da interface de usuario dispoñible na lingua detectada, será a que se amose.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
gl: Determinar a lingua a partir da URL (prefixo da ruta ou dominio).

en: Determine the language from a request/session parameter.
gl: Determinar a lingua a partir dun parámetro de petición ou sesión.

en: Follow the user's language preference.
gl: Seguir as preferencias de lingua do usuario.

en: Determine the language from the browser's language settings.
gl: Determinar o idioma a partir da configuración de idioma do navegador.

en: Language switcher (@type)
gl: Alternador de idioma (@type)

en: Detection and selection
gl: Detección e selección

en: URL language detection configuration
gl: Configuración da detección de idioma da URL

en: Session language detection configuration
gl: Configuración da detección de idioma da sesión

en: Localize
gl: Rexionalizar

en: Localize date formats
gl: Rexionalizar formatos de data

en: Reset date formats
gl: Restablecer formatos de data

en: Reset localized date formats to global defaults
gl: Restablecer os valores globales dos formatos de data rexionalizados

[ctx: Long month name]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Long month name]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Long month name]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Long month name]
en: April
gl: Abril

[ctx: Long month name]
en: May
gl: Maio

[ctx: Long month name]
en: June
gl: Xuño

[ctx: Long month name]
en: July
gl: Xullo

[ctx: Long month name]
en: August
gl: Agosto

[ctx: Long month name]
en: September
gl: Setembro

[ctx: Long month name]
en: October
gl: Outubro

[ctx: Long month name]
en: November
gl: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
gl: Decembro

en: add link
gl: engadir enlace

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
gl: Aínda non hai enlaces de menú. <a href="@link">Engadir enlace</a>

en: The text to be used for this link in the menu.
gl: O texto que se usará no menú para este enlace.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
gl: A ruta para este enlace de menú. Pode ser unha ruta interna de Drupal como %add-node ou unha URL externa como %drupal. Escriba %front para enlazar ca páxina principal.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
gl: Os enlaces de menú que non estén activados non se mostrarán en ningún menú.

en: Show as expanded
gl: Mostrar expandido

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se o selecciona e este enlace de menú ten fillos, o menú aparecerá sempre expandido.

en: Parent link
gl: Enlace pai (Parent link)

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A profundidade máxima dun enlace e de todos os seus fillos establecese en !maxdepth. Algúns enlaces de menú poderían non estar dispoñibles como pais se o seleccionalos se excede ese límite.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. Nos menús, os enlaces máis pesados situaránse máis abaixo mentras que os más lixeiros o farán máis arriba.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
gl: Seguro que desexa eliminar o enlace de menú personalizado %item?

en: The menu link %title has been deleted.
gl: O enlace de menú %title foi eliminado.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
gl: Está seguro de querer reiniciar o enlace %item o seus valores predeterminados?

en: The menu link was reset to its default settings.
gl: Restableceronse os valores orixinais do enlace de menú.

en: No Main links
gl: Sen enlaces principais

en: Source for the Main links
gl: Fonte dos enlaces principais

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
gl: Selecione o que se debería amosar como enlaces principais (usualmente na parte superior da páxina).

en: No Secondary links
gl: Sen enlaces secundarios

en: Source for the Secondary links
gl: Fonte dos enlaces secundarios

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
gl: Seleccione a fonte para os enlaces secundarios. Unh opción avanzada lle permite utilizar a mesma fonte, tanto para os enlaces principais (actualmente %main) como para os enlaces secundarios: Se o seu menú ten dous niveis de xerarquía, os enlaces de nivel superior do menú aparecerán nos enlaces principais, e os descendentes do enlace activo aparecerán nos enlaces secundarios.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
gl: Eliminado o menú personalizado %title e todos os seus enlaces de menú.

en: Deleted menu link %title.
gl: Eliminado o enlace de menú %title.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
gl[0]: <strong>Aviso:</strong> Actualmente hai 1 enlace de menú en %title. Será eliminado (reiniciaránse os elementos definidos polo sistema).
gl[1]: <strong>Aviso:</strong> Actualmente hai @count enlaces de menú en %title. Serán eliminados (reiniciaránse os elementos definidos polo sistema).

en: Managing menus
gl: Xestionando menús

en: Displaying menus
gl: Presentando menús

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
gl: Después de que teña creado un menú, debe activar e posicionar o bloque asociado na <a href="@blocks">Páxina de administración de bloques</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
gl: Pode activar o bloque recentemente creado para este menú na <a href="@blocks">Páxina de administración de bloques</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
gl: Cada menú ten un bloque correspondente que se xestiona na <a href="@blocks">Páxina de administración de bloques</a>.

en: Administer menus and menu items
gl: Administrar menús e elementos de menú

en: Provide a menu link
gl: Proporcionar un enlace do menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
gl: Os enlaces de menú con pesos menores amosanse antes que os enlaces con pesos maiores.

en: Available menus
gl: Menús dispoñibles

en: The menus available to place links in for this content type.
gl: Os menús dispoñibles para situar enlaces para este tipo de contido.

en: Default parent item
gl: Elemento de menú pai predeterminado

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
gl: Escolla o elemento do menú que será o pai predeterminado dun enlace novo no formulario de creación de contido.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
gl: Engadir novos menús o seu sitio, editar menús existentes, renomear e reorganizar enlaces dos menús.

en: Parent menu items
gl: Elementos de menú pai

en: Edit menu link
gl: Editar enlace de menú

en: Reset menu link
gl: Reiniciar enlace de menú

en: Delete menu link
gl: Eliminar enlace de menú

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
gl: O menú de <em>Navegación</em> contén enlaces para os visitantes o sitio. Algúns módulos agregan enlaces o menú de <em>Navegación</em> automáticamente.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
gl: O menú <em>Usuario</em> contén enlaces relacionados ca conta do usuario, como o enlace 'Pechar sesión'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
gl: O menú <em>Administrar</em> contén enlaces as tarefas administrativas.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
gl: O menú <em>Principal</em> empregase en moitos sitios web para amosar as seccións principais do sitio, xeralmente nunha barra de navegación.

en: manage display
gl: xestionar presentación

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
gl: Ningún tipo de contido dispoñíbel. <a href="@link">Agregar tipo de contido</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
gl: O nome lexible para humáns de este tipo de contido. Este texto será amosado como parte do listado na páxina <em>Engadir novo contido</em>. É recomendable que este nome comece por unha letra maiúscula e contenga sóamente letras, números e espazos. Este nome debe ser único.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
gl: Describir este tipo de contido. Este texto é o que se amosa na páxina <em>Engadir novo contido</em>.

en: Preview before submitting
gl: Previsualizar antes de enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
gl: Este texto será amosado na parte superior da páxina cando cree ou edite contido de este tipo.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
gl: Usuarios co permiso de <em>Administrar contido</em> poderán sobrescribir estas opcións.

en: Display author and date information.
gl: Amosar información do autor e data.

en: Author username and publish date will be displayed.
gl: Amosaránse o nome do autor e a data de publicación.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
gl: Nome de sistema non válido. Indique un nome distinto de %invalid.

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
gl[0]: %type está sendo usado por 1 elemento de contido no seu sitio web. Se vostede elimina este tipo de contido, non poderá editar o contenido %type e podería non mostrarse correctamente.
gl[1]: %type está sendo usado por @count elementos de contido no seu sitio web. Se vostede elimina %type, non poderá editar o contido %type e podería non mostrarse correctamente.

en: Publish selected content
gl: Publicar o contido seleccionado

en: Unpublish selected content
gl: Despublicar o contido seleccionado

en: Promote selected content to front page
gl: Promover o contido seleccionado á páxina de inicio

en: Demote selected content from front page
gl: Rebaixar o contido seleccionado da páxina principal

en: Make selected content sticky
gl: Fai pegañento o contido seleccionado

en: Make selected content not sticky
gl: Fai non pegañento o contido seleccionado

en: Delete selected content
gl: Elimine o contido seleccionado

en: Deleted @count posts.
gl: @count entradas borradas.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
gl[0]: Seguro que quere borrar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere borrar estes elementos?

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
gl: Aínda non foi creado ningún tipo de contido. Acceda a <a href="@create-content">páxina de creación de tipos de contido</a> para engadir novos tipos de contido.

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
gl: Proporcionar unha explicación dos cambios que está facendo. Isto vai axudar a outros autores a entender os seus motivos.

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
gl: Comodins (Tokens) relacionados con elementos individuais de contido ou "nodos".

en: The unique ID of the content item, or "node".
gl: O ID único do elemento de contido ou "nodo".

en: The main body text of the node.
gl: O texto do corpo principal do nodo.

en: The summary of the node's main body text.
gl: O resumo do texto do corpo principal do nodo.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href="@node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
gl: Os permisos de acceso o contido deben reconstruirse.  <a href="@node_access_rebuild">Reconstruir permisos</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href="@field">Field module</a>). For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
gl: O módulo Node encargase da creación, edición, eliminación, configuración e visualización do contido principal do sitio. Os elementos de contido que administra o módulo Node soen mostarse en páxinas no seu sitio, e incluen un título, algúns metadatos (autor, data, tipo de contido, etc.), e campos adicionais que poden conter texto ou outros tipos de datos (os campos son administrados a través do <a href="@field">módulo Field</a>). Para máis información, consulte a entrada do manual do <a href="@node">módulo Nodo</a>.

en: Creating content
gl: Creando contido

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href="@content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href="@content-type">type of content</a> on your site.
gl: Cando se crea contido novo, o módulo Node rexistra información básica acerca do contido, incluindo o autor, a data de creación e o <a href="@content-type">tipo de contido</a>. Tamén, administra as <em>opcións de publicación</em>, que definen se o contenido publicase, promovese a páxina principal, e/ou establecese como fixo na cabeza das listas de contido. Pódese establecer unha configuración predeterminada para cada <a href="@content-type">tipo de contido</a> no seu sitio.

en: Creating custom content types
gl: Creando tipos de contido personalizados

en: Administering content
gl: Administrando contido

en: The <a href="@content">Content administration page</a> allows you to review and bulk manage your site content.
gl: A <a href="@content">Páxina de administración de contido</a> permitelle revisar e xestionar en masa o contido do conxunto do seu sitio.

en: Creating revisions
gl: Creando revisións

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
gl: O módulo Node tamén lle permite crear múltiples versións de cualquer contido, e voltar a versións anteriores usando a configuración de <em>Información de revisións</em>.

en: User permissions
gl: Permisos de usuario

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
gl: O módulo Nodo pon a disposición de cada tipo de contido unha serie de permisos, que podense adxudicar por rol na <a href="@permissions">páxina de permisos</a>.

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
gl: Os tipos de contido individuais poden ter diferentes campos, comportamentos e permisos asignados.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
gl: Os elementos de contido podense mostrar usando distintos modos de presentación: Resumo, Contido completo, Impresión, RSS, etc. <em>Resumo</em> é unha versión resumida que se usa nas listas de distintos elementos de contido. <em>Contido completo</em> soése usar o mostrar o contido na sua propia páxina.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
gl: Aquí pode definir qué campos se mostran e ocultan cando se mostra o contido de tipo %type en cada modo de presentación e cómo se mostran os campos en cada modo de presentación.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
gl: As revisións permiten trazar as diferencias entre as distintas versións do contido e recuperar versións anteriores.

en: Full content
gl: Contido completo

en: Search result
gl: Resultados da busca

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
gl: O contido desta páxina foi modificado por outro usuario ou vostede xa enviou modificacións con este mesmo formulario. En consecuencia, os seus cambios non se poden gardar.

en: Administer content types
gl: Administrar tipos de contido

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
gl: Advertencia: Proporcionar só os roles de confianza. Este permiso implica riscos de seguridade.

en: View published content
gl: Ver contido publicado

en: Access the content overview page
gl: Acceder a páxina de visión xeral de contidos

en: Bypass content access control
gl: Sortear control de acceso de contido

en: View content revisions
gl: Ver revisións do contido

en: Revert content revisions
gl: Restablecer revisións do contido

en: Delete content revisions
gl: Borrar revisións de contido

en: View own unpublished content
gl: Ver o contido propio sen publicar

en: Content is sticky at top of lists
gl: O contido está fixo na cabeza das listas

en: Content is promoted to the front page
gl: O contido esta colocado na páxina principal

en: Recent content
gl: Contido recente

en: Number of recent content items to display
gl: Cantidade de elementos do contido recente a mostrar

en: Show block for specific content types
gl: Mostrar bloques para tipos de contido específicos

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
gl: Mostrar este bloque só nas páxinas que mostran contido de tipos concretos. Se non ha seleccionado tipos de contido, non habrá limitacións por tipo específico de contido.

en: Welcome to @site-name
gl: Benvido a @site-name

en: No front page content has been created yet.
gl: Aínda non se creou contido para a páxina principal.

en: Unpublish content
gl: Despublicar contido

en: Make content sticky
gl: Facer que o contido quede fixo na cabeza das listas

en: Make content unsticky
gl: Facer que o contido non quede fixo na cabeza das listas

en: Promote content to front page
gl: Levar contido a páxina principal

en: Remove content from front page
gl: Quitar contido da páxina principal

en: Change the author of content
gl: Cambiar autoría do contido

en: Save content
gl: Gardar contido

en: Unpublish content containing keyword(s)
gl: Retirar da publicación o contenido que conten as palabras chave

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
gl: O contido quedará sen publicar se contén algunha das frases de arriba. Use unha lista de frases separadas por comas (distingue minúsculas de maiúsculas); por exemplo: divertido, saltos en paracaídas, "Empresa".

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
gl: Se o sitio experimenta problemas de permisos sobre o contido, debería reconstruir a caché de permisos. A recostrucción eliminará todos os privilexios sobre o contido, reemplazándoos cos permisos basados nos módulos e opcións actuais. A reconstrucción leva algo de tempo se hai moito contido ou as opcións de permisos son complexas. O rematar a reconstrucción, o contenido pasará a empregar automáticamente os novos permisos.

en: Node Access Permissions
gl: Permisos de acceso o nodo

en: One permission in use | @count permissions in use
gl[0]: Un permiso en uso
gl[1]: @count permisos en uso

en: Find and manage content.
gl: Encontrar e xestionar contido.

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
gl: Xestionar tipos de contenido, incluindo estado predefinido, promoción a páxina, opcións de comentarios, etc.

en: Edit content type
gl: Editar tipo de contido

en: Don't display post information
gl: Non mostrar información do envío

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log in to many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
gl: Este sitio admite <a href="@openid-net">OpenID</a>, unha forma segura de identificarse en moitos sitios web usando os mesmo nombre de usuario e contrasinal. OpenID pode reducir a necesidade de xestionar numerosos nomes e contrasinais de usuarios en distintos sitios web.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you log in, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
gl: Se xa ten un OpenID, escriba a URL do seu servidor de OpenID máis abaixo; por exemplo: o meunomedeusuario.proveedordeopenid.com. Aa próxima vez que inicie sesión, poderá usar esta URL en vez dun nome e contrasinal de usuario normais. Pode ter varios servidores de OpenID se o desexa; simplemente engádaos aquí.

en: The OpenID module allows users to log in using the OpenID single sign on service. <a href="@openid-net">OpenID</a> is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated, including the site being logged into. The main benefit to users is that they can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
gl: O módulo OpenID permite os usuarios iniciar sesión usando o servizo de firma única <a href="@openid-net">OpenID</a>. Éste é un método seguro de iniciar sesión en moitos sitios web cos mesmo nome e contrasinal de usuario. Non necesita ningún prograna especial nin comparte contrasinais con ningún sitio o que se asocie, incluidos os sitios nos que se inicia sesión. A principal ventaxa para os usuarios é que poden ter un único contrasinal que poden usar en moitos sitios web. Eso quere dicir que poden actualizar fácilmente o seu contrasinal único por medio dunha ubicación centralizada en vez de ter docenas de contrasinais individuais. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@handbook">módulo OpenID</a>.

en: Logging in with OpenID
gl: Iniciar sesión con OpenID

en: To log in using OpenID, a user must already have an OpenID account. Users can then create site accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which helps increase the user base, and offers convenience and security to the users. Because OpenID cannot guarantee a user is legitimate, email verification is still necessary. When logging in, users are presented with the option of entering their OpenID URL, which will look like <em>myusername.openidprovider.com</em>. The site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does the site being logged into record the user's OpenID password.
gl: Para iniciar sesión usando OpenID, un usuario debe ter previamente unha conta de OpenID. Os usuarios poden crear contas no sitio usando o seu OpenID, asignando un ou mái OpenID a unha conta xa existente e iniciar sesión usando un OpenID. Esto reduce as barreiras para rexistrarse, o que axuda a aumentar a base de usuarios. Como OpenID non pode garatizar que un usuario é quen di ser, a verificación de conta por correo electrónico sigue sendo necesaria. O iniciar sesión, amosase os usuarios a posibilidade de proporcionar a URL do seu OpenID, que pareceráse a <em>omeunomedeusuario.proveedordeopenid.com</em>. O sitio comunicaráse entón co seu servidor de OpenID, pedíndolle que verifique a identidade de usuario. Se o usuario identificouse no seu servidor de OpenID, éste volverá a comunicarse co seu sitio e verificará o usuario. Se non se identificou, ol servidor de OpenID pedirá o usuario o seu contrasinal. O sitio no que se inicia sesión non rexistra en ningún momento o contrasinal OpenID do usuario.

en: Once you have verified your e-mail address, you may log in via OpenID.
gl: Unha vez que esté verificada a súa dirección de correo electrónico podera iniciar sesión a través de OpenID.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Ensure you have spelled your ID correctly.
gl: Sentimolo, non é unha OpenID válida. Asegúrese de tela escrito adecuadamente.

en: Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
gl: Termine o rexistro cubrindo o formulario a continuación. Se xa ten unha conta, <a href="@login">agora pode engadir o seu OpenID</a> debaixo de "A miña conta".

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
gl: Fallou o rexistro da súa conta usando a información proporcionada polo seu proveedor de OpenID por unha das razóns enumeradas a continuación. Complete a súa inscripción cubrindo o seguinte formulario. Se xa ten unha conta aquí, pode <a href="@login">iniciar sesión</a> agora e engadir o seu OpenID en "A miña conta".

en: The Overlay module makes the administration pages on your site display in a JavaScript overlay of the page you were viewing when you clicked the administrative link, instead of replacing the page in your browser window. Use the close link on the overlay to return to the page you were viewing when you clicked the link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@overlay">Overlay module</a>.
gl: O módulo Superposición (Overlay) fau que as páxinas de administración do seu sitio se mostren nunha capa JavaScript superposta enrriba da páxina que esté vendo no momento que teña pulsado o enlace administrativo, en vez de substituir dita páxina na ventá do seu navegador. Use o enlace de peche da capa superposta para volver a esa páxina. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre el módulo <a href="@overlay">Superposición</a>

en: Access the administrative overlay
gl: Acceder a capa de administración superposta.

en: View administrative pages in the overlay.
gl: Ver la páxinas administrativas na capa superposta.

en: Displays the Drupal administration interface in an overlay.
gl: Presenta a interface administrativa de Drupal nunha capa superposta.

en: @title dialog
gl: Diálogo @title

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
gl: Especifique a ruta existente para a que desexa crear un alias; por exemplo: nodo/28, forum/1, taxonomia/term/1.

en: Creating aliases
gl: Creando alias

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
gl: Os usuarios con <a href="@permissions">permisos</a> suficientes poden crear alias na sección opcións de <em>ruta de URL</em> cando crean ou editan contido. Algúns exemplos de alias son:

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
gl: <em>membro/xoel-castro</em> é o alias da ruta interna <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
gl: <em>sobre-nos/equipo</em> é o alias da ruta interna <em>nodo/456</em>

en: Managing aliases
gl: Xestionando alias

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
gl: O módulo Path proporciona unha maneira de buscar e visualizar unha <a href="@aliases">lista de todos os alias</a> que están en uso o seu sitio web. Podense engadir, editar e eliminar alias a través desta lista.

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
gl: Un alias define un nome distinto para unha ruta de URL xa existente; por exemplo, o alias 'acerca de' para a ruta de URL 'node/1'. Unha ruta de URL pode ter varios alias.

en: Administer URL aliases
gl: Administrar alias da URL

en: Create and edit URL aliases
gl: Crear e editar alias da URL

en: The alias is already in use.
gl: Ese alias xa está en uso.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Opcionalmente pode indicar un URL alternativo polo que se pode acceder a ese termo. Use unha ruta relativa e non engada a barra final ou o alias de URL non funcionará.

en: Enabling execution of PHP in text fields
gl: Activando execución de PHP nos campos de texto

en: Use PHP for settings
gl: Usar PHP para a configuración

en: The PHP module has been disabled. Any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
gl: O módulo PHP foi desactivado. Cualquera contido existente que usase o filtro PHP veráse como texto sin formato. Esto podería ser un risco de seguridade o deixar o descuberto información delicada que foxe usada dentro do código PHP, se ese fora o caso.

en: The Poll module can be used to create simple surveys or questionnaires that display cumulative results. A poll is a good way to receive feedback from site users and community members. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@poll">Poll module</a>.
gl: O módulo de enquisas podese usar para  crear enquisas ou cuestionarios simples que amosan resultados acumulativos. Unha enquisa é unha boa maneira de recibir información dos usuarios do sitio e dos membros da sua comunidade. Para máis información, consulte as páxinas do manual na pantalla sobre o <a href="@poll">módulo de enquisas</a>.

en: Creating a poll
gl: Creando unha enquisa

en: Users can create a poll by clicking on Poll on the <a href="@add-content">Add new content</a> page, and entering the question being posed, the answer choices, and beginning vote counts for each choice. The status (closed or active) and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified.
gl: Os usuarios poden crear unha enquisa premendo no enlace “Enquisa” na páxina de <a href="@add-content">agregar novo contido</a> e escribindo a pregunta que se plantea, as posibles respostas e a cantidade de votos de partida para cada opción. Tamén podense especificar o seu estado (activa o pechada) e duración (a cantidad de tempo na que se puede seguir votando).

en: Viewing polls
gl: Vendo enquisas

en: You can visit the <a href="@poll">Polls</a> page to view all current polls, or alternately enable the <em>Most recent poll</em> block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. To vote in or view the results of a specific poll, you can click on the poll itself.
gl: Pode visitar a <a href="@poll">páxina de enquisas</a>  para consultar as enquisas existentes ou activar o bloque de <em>enquisas máis recentes</em> na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>. Para votar nuhna enquisa concreta ou ver os seus resultados, pode premer sobre o enlace da enquisa mesma.

en: Vote on polls
gl: Votar en enquisas

en: Cancel and change own votes
gl: Cancelar e cambiar os propios votos

en: Your vote was cancelled.
gl: O seu voto fui cancelado.

en: The Profile module allows site administrators to define custom fields (such as country, full name, or age) for user profiles, which are then displayed in the <a href="@user">My Account</a> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
gl: O módulo Profile permite os administradores do sitio definir campos personalizados (como país, nome completo ou edade) nos perfís de usuarios, que logo amosanse na sección <a href="@user">A miña conta</a>. Esto permite os usuarios dun sitio compartir máis información sobre eles mesmos e axuda os usuarios de sitios basados en comunidades a organizarse en torno a información concreta.  Para máis información, consulte a documentación en líña del<a href="@profile">módulo Profile</a>.

en: Adding fields to the default profile
gl: Engadindo campos o perfil predeterminado

en: To provide the ability for users to enter more information about themselves, the Profile module allows additional fields to be added to the default user profile. Examples of common additions would be <em>Location</em>, <em>Company</em>, <em>Age</em>, or <em>About me</em>.
gl: Para permitir os usuarios proporcionar máis información sobre si mesmos, o módulo Perfil (Profile) permite engadir campos adicionais o perfil de usuario predeterminado. Exemplos de engadidos usuais son <em>Ubicación, Empresa, Edade</em> ou <em>Acerca de min.</em>

en: User information pages
gl: Páxinas de información de usuario

en: Author information block
gl: Bloque de información do autor

en: The <em>Author information block</em> is a default block created by the Profile module that can be enabled on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. It shows visitors of your website information about the author of the page they are reading.
gl: O bloque <em>Información do autor</em> é un bloque prestablecido creado polo módulo Perfil (Profile) que podese activar na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>. Amosa os visitantes do seu sitio información sobre o autor da páxina que están lendo.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name.
gl: Esta página amosa unha lista dos campos de perfil personalizados existentes que amosaránse na páxina <em>A miña conta</em> dun usuario. Para permitir una ordenación, os campos similares ou relacionados pódense agrupar dentro dunha categoría. Para engadir unha categoría nova (ou editar unha xa existente), edite un campo de perfil e proporcione un nome de categoría novo.

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
gl: Enriquece o seu contido con metadatos para que outros programas (como motores de búsca ou agregadores) entendan mellor as súas relacións e atributos.

en: The active search modules have been changed.
gl: Os módulos de busca activa cambiaron.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl[0]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva cun ou máis caracteres.
gl[1]: Debe incluir o menos unha palabra chave positiva con @count ou máis caracteres.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
gl: O módulo Búsca (Search) porporciona a capacidade de indexar e buscar o contido usando palabras exactas e, en caso de usuarios, polo seu nome de usuario ou correos electrónicos. Para máis información, consulte as páxinas de manual sobre o <a href="@search-module">módulo de Búsca</a>.

en: Searching content and users
gl: Buscando contidos e usuarios

en: Indexing content with cron
gl: Indexando contido con cron

en: Configuring search settings
gl: Configurando opcións de busca

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
gl: O módulo Búsca inclúe un bloque de <em>Fórmulario de búsca</em> que pódese activar e configurar na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>. Este bloque está dispoñible para os usuarios con permiso para <em>buscar contido.</em>

en: Extending Search module
gl: Ampliando o módulo de busca

en: Administer search
gl: Administrar busca

en: Use search
gl: Usar busca

en: Use advanced search
gl: Usar busca avanzada

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
gl: Configurar os axustes de relevancia para a busca e outras opcións de indexación.

en: Choose a set of shortcuts to use
gl: Elixa un conxunto de atallos para usar

en: Choose a set of shortcuts for this user
gl: Elixa un conxunto de atallos para este usuario

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
gl: Agora vostede está usando o novo conxunto de atallos %set_name. Pode editalo nesta páxina ou <a href="@switch-url">cambialo por outro diferente</a>.

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
gl: %user esta usando agora un conxunto de atajos chamado %set_name. Podese editar dende esta páxina.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
gl: Agora está usando o conxunto de atallos %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
gl: %user está usando agora o conxunto de atallos %set_name.

en: Change set
gl: Cambiar conxunto

en: The shortcut set has been updated.
gl: O conxunto de atallos foi actualizado.

en: Add new shortcut
gl: Engadir novo atallo

en: Editing @shortcut
gl: Editando @shorcurt

en: The name of the shortcut.
gl: O nome do atallo

en: The path to the shortcut.
gl: A ruta o atallo

en: The link must correspond to a valid path on the site.
gl: O enlace debe corresponderse cunha ruta válida no sitio.

en: The shortcut %link has been updated.
gl: O atallo %link foi actualizado.

en: Added a shortcut for %title.
gl: Engadiuse un atallo para %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
gl: ¿Seguro que desexa eliminar o acceso directo %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
gl: O acceso directo %title foi eliminado.

en: Unable to add a shortcut for %title.
gl: No se puido engadir un acceso directo para %title.

en: Adding and removing shortcuts
gl: Engadindo e eliminando atallos

en: Displaying shortcuts
gl: Mostrando atallos

en: Administer shortcuts
gl: Administrar atallos

en: @shortcut_set shortcuts
gl: Atallos @shortcut_set

en: Add to %shortcut_set shortcuts
gl: Engadir a atallos to %shortcut_set

en: Add to shortcuts
gl: Engadir a atallos

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
gl: Eliminar de atallos %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
gl: Eliminar dos atallos

en: Edit shortcuts
gl: Editar atallos

en: Add shortcut
gl: Engadir atallo

en: Edit shortcut
gl: Editar atallo

en: Delete shortcut
gl: Eliminar atallo

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
gl: Permitir os usuarios xestionar as listas personalizables de enlaces de atallos.

en: Value @value is TRUE.
gl: O valor @value é VERDADEIRO (TRUE).

en: Value @value is FALSE.
gl: O valor @value é FALSO (FALSE).

en: Value @value is NULL.
gl: O valor @value é NULO (NULL).

en: Value @value is not NULL.
gl: O valor @value non é NULO (NULL).

en: Value @first is equal to value @second.
gl: O valor "@first" é igual a "@second".

en: Value @first is not equal to value @second.
gl: O valor "@first" non é igual a "@second".

en: Value @first is identical to value @second.
gl: O valor "@first" é idéntico a "@second".

en: Value @first is not identical to value @second.
gl: O valor "@first" non é idéntico a "@second".

en: The test did not complete due to a fatal error.
gl: A proba non se puido completar debido a un erro irrecuperable.

en: Link with label %label found.
gl: Encontrado enlace ca etiqueta %label.

en: Link with label %label not found.
gl: Enlace ca etiqueta %label non atopado.

en: Link containing href %href found.
gl: Enlace con href %href atopado.

en: No link containing href %href found.
gl: Non se atopou ningún enlace que conteña o href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
gl: Enlace %label (@url_target) pulsado dende @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
gl: A opción @option para o campo @id está seleccionada.

en: Option @option for field @id is not selected.
gl: A opción @option para o campo @id non está seleccionada.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
gl: De forma predeterminada, SimpleTest eliminará os resultados despois de que sexan mostrados na páxina de resultados. Sen embargo, en algun casos, pode ser útil anotalos na base de datos. Nese caso, os resultados podense consultar en <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. O ID dunha proba podese atopar na táboa simpletest da base de datos e pódese facer un seguimento de él o ver os resultados por primeira vez. Alguns módulos póden proporcionar máis análises ou características que obriguen a desactivar ésta opción.

en: GSS negotiate
gl: Negociación GSS

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
gl: O módulo de Probas proporciona un entorno para a realización automatizada de unidades de probas . Pódese emplear para verificar o estado operativo de Drupal antes e despois de cualquer cambio de código, ou como método de que os desarroladores escriban e executen probas para os seus módulos. Para máis información, consulte o manual na pantalla sobre o <a href="@simpletest">módulo de Pruebas</a>.

en: Running tests
gl: Executando probas

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
gl: Visite a <a href="@admin-simpletest">Página de probas</a> para ver unha lista das probas dispoñibles. Para unha proba a fondo, seleccione <em>Todas</em> as probas o seleccione só algunhas probas concretas se quere facer unha comprobación máis afinada. Teña en conta que a execución de todas as probas pode levar algúns minutos. Para máis información sobre cómo crear e modificar as súas propias probas, consulte a <a href="@simpletest-api">documentación da API de probas</a> no manual de Drupal.

en: Administer tests
gl: Administrar probas

en: The test run finished in @elapsed.
gl: A execución da proba terminóu en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
gl: Utilice o botón <em>Limpar entorno</em> para eliminar arquivos e táboas temporais.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
gl: O entorno de probas necesita que a restricción PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> esté desactivada. Comprobe a configuración do seu servidor web ou comúniquese co sue aloxamento web.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
gl: O entorno de probas non se puido instalar debido a que a biblioteca PHP <a href="@curl_url">cURL</a> non está dispoñible.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
gl: O entorno de probas non se puido instalar porque a extensión PHP <a href="@hash_url">hash</a> está desactivada.

en: PHP open_basedir restriction
gl: Restricción PHP open_basedir

en: unblock IP address
gl: desbloquear dirección IP

en: block IP address
gl: bloquear dirección IP

en: Managing logs
gl: Xestionando rexistros

en: Viewing site usage
gl: Vendo o uso do sitio

en: The Statistics module can help you break down details about your users and how they are using the site. The module offers four reports:
gl: O módulo Estadísticas pode axudarlle a coñecer detalles dos seus  usuarios e cómo usan o seu sitio. O módulo ofrece catro informes:

en: <a href="@recent-hits">Recent hits</a> displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page that was accessed, the user name (if available) and the IP address of the viewer.
gl: <a href="@recent-hits">Accesos recentes</a> amosa información acerca da actividade máis recente no sitio, incluiendo a URL e o título da páxina que foi accedida, o nome do usuario (si está dispoñible) e a dirección IP do visitante.

en: <a href="@top-referrers">Top referrers</a> displays where visitors came from (referrer URL).
gl: <a href="@top-referrers">Referentes principais</a> amosa de ónde proveñen os visitantes (URL do referente).

en: <a href="@top-pages">Top pages</a> displays a list of pages ordered by how often they were viewed.
gl: <a href="@top-pages">Páxinas principais</a> amosan unha lista de páxinas ordeadas pola frecuencia ca que foron visitadas.

en: <a href="@top-visitors">Top visitors</a> shows you the most active visitors for your site and allows you to ban abusive visitors.
gl: <a href="@top-visitors">Visitantes principais</a> amosalle quénes son os visitantes máis áctivos no seu sitio e lle permite expulsar os visitantes inapropiados.

en: Displaying popular content
gl: Presentando o contido popular

en: Page view counter
gl: Contador de impresións de páxina

en: Administer statistics
gl: Administrar estadísticas

en: View content access statistics
gl: Ver estatísticas de acceso ao contido

en: View content hits
gl: Ver accesos o contenido

en: Control details about what and how your site logs access statistics.
gl: Controlar detalles sobre qué e cómo se rexistra nas estadísticas de acceso do seu sitio.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
gl: Inicio de sesión en UNIX, Linux e Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
gl: Inicio de sesión en Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
gl: En Microsoft Windows os enlaces envíanse sempre o rexistro de sucesos usando o código <code>LOG_USER</code>.

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
gl: Dependiendo da configuración do sistema, Syslog e outras ferramentas de rexistro usan este código para identificar e filtrar as mensaxes dentro de todo o rexistro de sistema.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
gl: A imaxe %file non se puido xirar porque a funcion imagerotate() non está dispoñible nesta instalación de PHP.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
gl: Non se puido desaturar a imaxen %file porque a función imagefilter() non está dispoñible nesta instalación de PHP.

en: Screenshot for !theme theme
gl: Miniatura do tema !theme

en: Settings for !theme theme
gl: Opcións para o tema !theme

en: Disable !theme theme
gl: Desactivar tema !theme

en: Set !theme as default theme
gl: Establecer !theme como tema predeterminado

en: Enable !theme theme
gl: Activar tema !theme

en: Enable and set default
gl: Activar e establecer como predeterminado

en: Enable !theme as default theme
gl: Activar !theme como tema gráfico predeterminado

en: default theme
gl: tema predeterminado

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
gl: Escolla "Tema predeterminado" para empregar sempre o mesmo tema que no resto do sitio.

en: Use the administration theme when editing or creating content
gl: Usar o tema de administración o editar ou crear contenido

en: The %theme theme has been enabled.
gl: O tema %theme foi activado.

en: The %theme theme was not found.
gl: O tema %theme non se atopou.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
gl: %theme é o tema predeterminado e non pode ser desactivado.

en: The %theme theme has been disabled.
gl: O tema %theme foi desactivado.

en: %theme is now the default theme.
gl: %theme é agora o tema predeterminado.

en: User verification status in comments
gl: Estado de verificación de usuario nos comentarios

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
gl: Estas opcións só existen para os temas basados no motor de tema %engine.

en: The logo could not be uploaded.
gl: O logo non se puido subir.

en: The favicon could not be uploaded.
gl: O favicon non se puido subir.

en: The custom logo path is invalid.
gl: A ruta o logo personalizado non é válida.

en: The custom favicon path is invalid.
gl: A ruta o favicon non é válida.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
gl: <@module (<span class="admin-missing">incompatible ca</span> versión @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
gl: Esta versión non é compatible con Drupal !core_version e debe ser reemplazada.

en: Would you like to continue with the above?
gl: Quere continuar co anterior?

en: Enter a valid IP address.
gl: Especifique unha dirección IP válida.

en: This IP address is already blocked.
gl: Esa dirección IP xa está bloqueada.

en: You may not block your own IP address.
gl: Non pode bloquear a súa propia dirección IP.

en: The IP address %ip has been blocked.
gl: A dirección IP %ip foi bloqueada.

en: Are you sure you want to delete %ip?
gl: Seguro que quere eliminar %ip?

en: The IP address %ip was deleted.
gl: A dirección IP %ip foi eliminada.

en: How this is used depends on your site's theme.
gl: Como se usa iso depende do tema do seu sitio.

en: Number of posts on front page
gl: Número de artigos na páxina principal

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
gl: O número máximo de mensaxes aparecen nas páxinas de resumos, como a páxina principal.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
gl: Esta páxina móstrase cando o documento solicitado non é acesible polo o usuario actual. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "acceso denegado".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
gl: Esta páxina móstrase cando ningún contido corresponde co documento solicitado. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "páxina non atopada".

en: Errors and warnings
gl: Erros e advertencias

en: Clear all caches
gl: Baleirar todas as cachés

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
gl: <strong class="error">Configure o <a href="!file-system">directorio público de arquivos</a> para que estas optimizacións estén dispoñibles.</strong>

en: Bandwidth optimization
gl: Optimización de ancho de banda

en: Compress cached pages.
gl: Comprimir páxinas en caché.

en: Public file system path
gl: Ruta do sistema público de arquivos

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
gl: Unha ruta do sistema de arquivos local onde se almacenarán os arquivos públicos. Este directorio debe existir e Drupal debe poder escribir nél. Este directorio debe ser relativo o directorio da instalación de Drupal e debe ser accesible dende a web.

en: Private file system path
gl: Ruta o sistema privado de arquivos

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
gl: Una ruta do sistema de arquivos local onde se almacenarán os archivos temporais. Este directorio non debe ser accesible dende a web.

en: Default download method
gl: Método predeterminado de descarga

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
gl: Esta opción usase preferentemente como método de descarga. O uso de arquivos públicos é máis eficiente pero non proporciona ningún control de acceso.

en: Description of your site, included in each feed.
gl: A descrición do seu sitio, incluida en cada canle de novas.

en: Time zones
gl: Fusos horarios

en: Users may set their own time zone.
gl: Os usuarios poden establecer o seu fuso horario.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
gl: Recordar os usuarios cando se identifiquen se o sue fuso horario non foi especificado.

en: Only applied if users may set their own time zone.
gl: Só se aplica se os usuarios poden establecer o seu propio fuso horario.

en: Time zone for new users
gl: Fuso horario para usuarios novos.

en: Default time zone.
gl: Fuso horario predeterminado.

en: Empty time zone.
gl: Fuso horario baleiro.

en: Users may set their own time zone at registration.
gl: O usuarios poden establecer o seu propio fuso horario o rexistrarse.

en: No date types available. <a href="@link">Add date type</a>.
gl: No hai tipos de data dispoñibles. <a href="@link">Engadir novo tipo de data</a>

en: Add date type
gl: Engadir tipo de data

en: The date type must contain only alphanumeric characters and underscores.
gl: O tipo de data só debe conter caracteres alfanuméricos e guións baixos.

en: This date type already exists. Enter a unique type.
gl: Este tipo de data xa existe. Especifique un tipo único.

en: New date type added successfully.
gl: Novo tipo de data engadido satisfactoriamente.

en: Put site into maintenance mode
gl: Poñer o sitio en modo de mantemento

en: Maintenance mode message
gl: Mensaxe do modo de mantemento

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
gl: Mensaxe para mostrar aos visitantes cando o sitio está en modo de mantemento.

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
gl: Utilizar URLs como <code>example.com/user</code> en lugar de <code>example.com/?q=user</code>.

en: Requires: !module-list
gl: Precisa: !module-list

en: Required by: !module-list
gl: Requerido por: !module-list

en: Are you sure you want to remove the date type %type?
gl: Seguro que desexa eliminar o tipo de data %type?

en: Removed date type %type.
gl: Eliminado o tipo de data %type.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
gl: Non hai formatos de data personalizados dispoñibles. href="@link">Agregar formato de data</a>.

en: Displayed as
gl: Amosase como

en: Displayed as %date
gl: Amosase como %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
gl: Un formato de data definido polo usuario. Consulte o <a href="@url">manual de PHP</a> para ver as opcións dispoñibles.

en: Save format
gl: Gardar formato

en: This format already exists. Enter a unique format string.
gl: Este formato xa existe. Indique un nome de formato único.

en: Custom date format updated.
gl: Formato de fdata personalizado actualizado.

en: Custom date format added.
gl: Formato de data personalizado engadido.

en: Available actions:
gl: Accións dispoñibles:

en: Create an advanced action
gl: Crear unha acción avanzada

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
gl: Unha etiqueta única para esta acción avanzada. Esta etiqueta amosarase na interface dos módulos que se integren con accións, como o módulo Disparador (Trigger).

en: Deleted %ip
gl: Borrouse %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
gl[0]: Tema activado
gl[1]: Temas activados

en: Disabled theme | Disabled themes
gl[0]: Tema desactivado
gl[1]: Temas desactivados

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
gl[0]: Debe activar o módulo @required para instalar @module.
gl[1]: Debe activar os módulos @required para instalar @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
gl: Tokens relacionados ca configuración de todo o sitio e outra información global.

en: Tokens related to times and dates.
gl: Tokens relacionados con horas e datas.

en: Tokens related to uploaded files.
gl: Tokens relacionados cos arquivos subidos.

en: URL (brief)
gl: URL (corta)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
gl: A URL da páxina principal do sitio, sen o protocolo.

en: Short format
gl: Formato curto

en: A date in 'short' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'curto'. (%date).

en: Medium format
gl: Formato medio

en: A date in 'medium' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'medio'. (%date)

en: Long format
gl: Formato longo

en: A date in 'long' format. (%date)
gl: Unha data en formato 'longo'. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
gl: Unha data en formato personalizado. Vexa !php-date para máis detalles.

en: the PHP documentation
gl: a documentación de PHP

en: Time-since
gl: Tempo-dende

en: Raw timestamp
gl: Selo temporal sen filtrar

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
gl: Unha data en formato de selo temporal UNIX (%date)

en: Managing modules
gl: Xestionar módulos

en: Managing themes
gl: Xestionar temas

en: Managing caching
gl: Xestionar a caché

en: Performing system maintenance
gl: Realizando o mantemento do sistema

en: Configuring basic site settings
gl: Configurar os axustes básicos do sitio

en: Configuring actions
gl: Configurar accións

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the <a href="@trigger-help">Trigger module</a>, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions. Visit the <a href="@actions">Actions page</a> to configure actions.
gl: As accións son tarefas individuais que o sistema pode facer, como publicar unha peza de contido ou suspender a un usuario. Módulos, como o <a href="@trigger-help">módulo Trigger</a>, poden activar estas accións cando ocorren certos eventos do sistema; por exemplo, cando se agrega unha nova entrada ou cando un usuario inicia sesión. Os módulos tamén poden proporcionar accións adicionais. Visite a <a href="@actions">páxina de Accións</a> para configurar as accións.

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
gl: Seleccionar e configurar o tema predeterminado para o seu sitio web. Hai <a href="@themes">temas</a> alternativos dispoñibles.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
gl: Descargár <a href="@modules">módulos contribuidos</a> para ampliar o funcionamiento de Drupal.

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
gl: Revise e instale regularmente <a href="@updates">as actualizacións dispoñibles</a> para manter un sitio seguro e actualizado. Execute o <a href="@update-php">script de actualización</a> sempre que un módulo é actualizado.

en: If you are upgrading to a newer version of Drupal or upgrading contributed modules or themes, you may need to run the <a href="@update-php">update script</a>.
gl: Se está actualizando a unha nova versión de Drupal ou actualizando módulos ou temas de terceiros, pode que teña que executar o <a href="@update-php">guión de actualización</a>.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used, because they have options that need to be specified; for example, sending an e-mail to a specified address, or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
gl: Existen dous tipos de accións: simples e avanzadas. As accións simples non necesitan ningunha configuración adicional e aparecen nesta lista de forma automática. As accións avanzadas deben crearse e configurarse antes de poderse usar, xa que incluen opcións que deben ser especificadas. Por exemplo, enviar una mensaxe de correo electrónico a direccións específicas, ou desfacer a publicación dun contido que inclua determinadas palabras. Para crear unha acción avanzada, seleccione a acción da lista despregable que se amosa na parte inferior e faga clic no botón <em>Crear</em>.

en: Administer modules
gl: Administrar módulos

en: Administer site configuration
gl: Administrar configuración do sitio

en: Administer themes
gl: Administrar temas

en: Administer actions
gl: Administrar accións

en: Use the administration pages and help
gl: Usar as páxinas de administración e axuda

en: Use the site in maintenance mode
gl: Use o sitio en modo de mantemento

en: View site reports
gl: Ver informes do sitio

en: Block IP addresses
gl: Bloquear direccións IP

en: Public files
gl: Arquivos públicos

en: Public local files served by the webserver.
gl: Arquivos locais públicos servidos polo servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
gl: Arquivos privados locais servidos por Drupal.

en: Temporary files
gl: Arquivos temporais

en: Temporary local files for upload and previews.
gl: Arquivos locais temporais para subidas e vistas previas.

en: Update modules
gl: Actualizar módulos

en: Update themes
gl: Actualizar temas

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
gl: O seu contrasinal non se garda na base de datos e usase só para establecer unha conexión.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
gl: Crearase a conexión entre o seu servidor web e a máquina que aloxa os arquivos do servidor web. Na gran maioría dos casos, esta será a mesma máquina e "localhost" é correcto.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
gl: Configurar as <a href="@user-edit">opcións de zona horaria da súa conta de usuario</a>.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
gl: Seleccione o fuso horario local desexado. As datas e horas dentro do sitio serán amosadas con este fuso horario.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
gl: Si é posible, a súa configuración de zona horaria detectarase automáticamente. Confirme a selección e prema gardar.

en: System help
gl: Axuda do sistema

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
gl: A carpeta %directory non existe e non se puido crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
gl: O directorio %directory existe pero non se pode escribir nel nin se pode cambiar a ese estado.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
gl: A mensaxe que se amosará o usuario identificado nese momento. Pode incluir comodins como  [node:title], [user:name], e [comment:body] para representar datos que variarán dependendo de cando os envíe o sistema. Non todos os comodins están dispoñibles para todos os casos.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
gl: Desenrrolado con <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
gl: Administrar bloques, tipos de contido, menús, etc.

en: Select and configure your theme
gl: Seleccione e configure o seu tema

en: Enable theme
gl: Activar tema

en: Disable theme
gl: Desactivar tema

en: Set default theme
gl: Definir o tema por defecto

en: Configure default and theme specific settings.
gl: Configurar as opcións predeterminadas e específicas dos temas.

en: IP address blocking
gl: Bloqueo de dirección IP

en: Manage blocked IP addresses.
gl: Xestionar direccións IP bloqueadas.

en: Delete IP address
gl: Eliminar o dirección IP

en: Media tools.
gl: Ferramentas multimedia.

en: Tools related to web services.
gl: Ferramentas relacionadas con servizos web.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
gl: Configurar a descripcion do sitio web, a cantidade de elementos por canle de novas e se estos canles deben ser títulos, resúmos ou todo o texto completo.

en: Development tools.
gl: Ferramentas de desenvolvemento.

en: Maintenance mode
gl: Modo de mantemento

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
gl: Desconectar o sitio para o seu mantemento ou volvelo a conectar.

en: Logging and errors
gl: Rexistro e erros

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
gl: Opcións para os módulos de rexistro e alertas. Distintos módulos poden enfocar diferentes sucesos do sistema a diversos destinos, como o rexistro do sistema, a base de datos, un correo electrónico, etc...

en: Regional and language
gl: Rexionais e de idioma

en: Regional settings, localization and translation.
gl: Configuración rexionais, de localización e tradución.

en: Settings for the site's default time zone and country.
gl: Opcións predeterminadas para o sitio de fuso horario e do país.

en: Configure display formats for date and time.
gl: Configurar formatos de presentación para data e hora.

en: Add new date type.
gl: Engadir novo tipo de data.

en: Delete date type
gl: Eliminar tipo de data

en: Allow users to delete a configured date type.
gl: Permita os usuarios eliminar un tipo de data configurado.

en: Configure display format strings for date and time.
gl: Configurar formato de cadeas para data e hora.

en: Edit date format
gl: Editar formato de data

en: Allow users to edit a configured date format.
gl: Permitir que os usuarios editen un formato de data configurado.

en: Search and metadata
gl: Busca e metadatos

en: Local site search, metadata and SEO.
gl: Busca interna do sitio, metadatos e SEO.

en: General system related configuration.
gl: Configuración relacionada co sistema xeral.

en: Tools that enhance the user interface.
gl: Ferramentas que melloran a interface de usuario.

en: Content workflow, editorial workflow tools.
gl: Fluxo de traballo do contido, ferramentas de fluxo de traballo editorial.

en: Content authoring
gl: Autoría do contido

en: Settings related to formatting and authoring content.
gl: Opcións relacionadas co formato e autoría do contido.

en: The host !host is no longer blocked because it is not a valid IP address.
gl: O servidor !host xa non está bloqueado porque non é unha dirección IP válida.

en: Inserted into {role_permission} the permissions for role ID !id
gl: Permisos para a ID de rol !id insertados en {role_permission}

en: more information
gl: máis información

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
gl: Para executar cron de fóra do sitio web, ir a <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
gl: A sua configuración foi gardada.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
gl: Non hai vocabularios dispoñibles. <a href="@link">Engadir vocabulario</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
gl: Non hai termos dispoñibles. <a href="@link">Engadir termo</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
gl: Actualmente non hai contido clasificado con este termo.

en: Tokens related to taxonomy terms.
gl: Comodins relacionados con termos de taxonomía.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
gl: Comodins relacionados cos vocabularios de taxonomía.

en: Creating vocabularies
gl: Creando vocabularios

en: <em>vocabulary</em>: Music
gl: <em>vocabulario</em>: Música

en: <em>term</em>: Jazz
gl: <em>termo</em>: Jazz

en: <em>sub-term</em>: Swing
gl: <em>subtermo</em>: Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
gl: <em>subtermo</em>: Fusión

en: <em>term</em>: Rock
gl: <em>termo</em>: Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
gl: <em>subtermo</em>: Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
gl: <em>subtermo</em>: Hard rock

en: You can assign a sub-term to multiple parent terms. For example, <em>fusion</em> can be assigned to both <em>rock</em> and <em>jazz</em>.
gl: Pode asignar un subtermo a varios pais; por exemplo: <em>fusión</em> pódese asignar a <em>rock</em> e a <em>jazz</em>.

en: Terms in a <em>free-tagging vocabulary</em> can be built gradually as you create or edit content. This is often done used for blogs or photo management applications.
gl: Os termos nun <em>vocabulario de etiquetado libre</em> pódense construir gradualmente o crear ou editar contido. Isto faise habitualmente para aplicacións de blogs ou de xestión de fotos.

en: Assigning vocabularies to content types
gl: asignando vocabularios a tipos de contido

en: Classifying content
gl: Clasificando contido

en: After the vocabulary is assigned to the content type, you can start classifying content. The field with terms will appear on the content editing screen when you edit or <a href="@addnode">add new content</a>.
gl: Despois de que o vocabulario é asignado o tipo de contido, pode comenzar a clasificar o contido. O campo cos termos aparecerá na pantalla de edición de contido cando vostede edite ou <a href="@addnode">agregue un novo contido</a>.

en: Viewing listings and RSS feeds by term
gl: Ver os listados e as canles de noticias RSS por termo

en: Each taxonomy term automatically provides a page listing content that has its classification, and a corresponding RSS feed. For example, if the taxonomy term <em>country rock</em> has the ID 123 (you can see this by looking at the URL when hovering on the linked term, which you can click to navigate to the listing page), then you will find this list at the path <em>taxonomy/term/123</em>. The RSS feed will use the path <em>taxonomy/term/123/feed</em> (the RSS icon for this term's listing will automatically display in your browser's address bar when viewing the listing page).
gl: Cada término de taxonomía proporciona automáticamente unha páxina enumerando o contido que teña a sua clasificación e unha canle de novas RSS correspondente; por exemplo: Se o térmo de taxonomía <em>country rock</em> ten un ID 123 (o que pode ver mirando a URL que sale cando pasa o cursor sobre o térmo enlazado, que se puede pulsar para navegar a páxina co listado), verá esa lista na ruta <em>taxonomy/term/123</em>. A canle de novas RSS usará a ruta <em>taxonomy/term/123/feed</em> (o icono RSS para o listado deste térmo amosarase de forma automática na barra de direccións do seu navegador o visitar a páxina do listado).

en: Extending Taxonomy module
gl: Ampliando o módulo de taxonomía

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
gl: Existen <a href="@taxcontrib">bastantes módulos de terceiros</a> que amplían o comportamento do módulo Taxonomía na presentación e organización de térmos.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
gl: A taxonomía usase para categorizar o contido. Os térmos agrupanse en vocabularios; por exemplo: Un vocabulario chamado "froita" contendría térmos como "mazá" e "plátano".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
gl: Pode reorganizar os térmos en %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar, e agrupar térmos baixo un térmo pai deslizándos debaixo e a dereita do pai.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
gl: Os %capital_name conteñen térmos agrupados baixo os seus térmos pais. Pode reorganizar os térmos de %capital_name usando os seus iconos de arrastrar e soltar.

en: Administer vocabularies and terms
gl: Administrar vocabularios e termos

en: Edit terms in %vocabulary
gl: Editar termos de %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
gl: Eliminar termos de %vocabulary

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: Term reference
gl: Referencia de termo

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
gl: Este campo garda unha referencia a un termo de taxonomía.

en: Autocomplete term widget (tagging)
gl: Control de autocompretar termo (etiquetado)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
gl: O vocabulario que contén as opcións para este campo.

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
gl: El módulo Barra de Ferramentas presenta os enlaces dos elementos de menú administrativos de nivel superior e os enlaces de outros módulos na zona superior da pantalla. Para máis información, consulte o manual en pantalla sobre o módulo <a href="@toolbar">Barra de Ferramentas</a>.

en: Displaying administrative links
gl: Amosando vínculos administrativos

en: Use the administration toolbar
gl: Usar a barra de ferramentas de administración

en: Toggle drawer visibility
gl: Alternar visibilidade do caixón

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
gl: Proporciona unha barra de ferramentas que mostra os elementos de menú de administración e as ligazóns de outros módulos.

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
gl: O módulo de Seguimento (Tracker) presenta o contido engadido ou actualizado máis recentemente no seu sitio, e permitelle seguir o contido novo creado por cada usuario. Este módulo non ten opcións de configuración. Para máis información, vexa as páixinas do manual na pantalla sobre o <a href="@tracker">módulo de Seguimento</a>.

en: The Tracker module adds a new menu item to the Navigation menu, called <em>Recent content</em>. You can configure menu items via the <a href="@menus">Menus administration page</a>.
gl: O módulo Seguimento agrega un novo elemento de menú ó menú de navegación chamado <em>Contido recente</em>. Pode configurar os elementos de menú a través da páxina de <a href="@menus">administración de menús</a>.

en: Tracking new and updated site content
gl: Seguimento do contido novo e actualizado do sitio

en: The <a href='@recent'>Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
gl: A páxina de <a href='@recent'>Contido recente</a> amosa contido novo e actualizado en orden cronolóxico inverso, listando o tipo de contido, título, nome do autor, número de comentarios, e hora da última actualización. O contido considerase actualizado cando ocorren cambios no texto, ou cando se agregan novos comentarios. A solapa<em>O meu contido recente</em> limita as listas o usuario actualmente identificado.

en: Tracking user-specific content
gl: Seguimiento do contenido por usuario concreto

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
gl: Para seguir o contido novo ou actualizado dun usuario concreto, seleccione a solapa <em>Seguimento</em> na páxina do perfil de ese usuario.

en: All recent content
gl: Todo o contido recente

en: My recent content
gl: O meu contido recente

en: Track content
gl: Monitorizar contido

en: Enables tracking of recent content for users.
gl: Activar o seguimento do contido recente para os usuarios.

en: The Content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">Locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the Content translation module is key to creating and maintaining translated site content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Content translation module</a>.
gl: O módulo de Traducción de contido (Content translation) permite a tradución do contido a distintos idiomas. Traballando xunto o <a href="@locale">módulo Rexionalización</a> (Locale) (que xestiona os idiomas instalados e permite a tradución da interfaze do sitio), o módulo de Tradución de contido é esencial na creación e mantemento do contido traducido do sitio. Para máis información, consulte as páxinas do manual na pantalla sobre o <a href="@translation">módulo de Tradución de contido</a>.

en: Configuring content types for translation
gl: Configurando tipos de contidos para tradución

en: Assigning a language to content
gl: Asignando unha linguaxe ao contido

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing content.
gl: Usar o menú desplegable de <em>Idioma</em> para seleccionar i idioma apropiado o crear ou editar contido.

en: Translating content
gl: Traducindo contido

en: Users with the <em>translate content</em> permission can translate content, if the content type has been configured to allow translations. To translate content, select the <em>Translation</em> tab when viewing the content, select the language for which you wish to provide content, and then enter the content.
gl: Os usuarios co permiso de <em>Traducir contido</em> poden traducir o contido sempre que ese tipo de contido se este configurado de modo que se poda traducir. Para traducir un contido, seleccione a solapa <em>Tradución</em> o ver ese contido.

en: Maintaining translations
gl: Mantendo traduccións

en: If editing content in one language requires that translated versions also be updated to reflect the change, use the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark the translations as outdated and in need of revision. Individual translations may also be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
gl: Se a edición do contido nun idioma necesitase cas versións traducidas se actualizasen tamén para reflexar o cambio, use a caixa <em>Marcar traducións como caducadas</em> para indicar cas traducións non están o día e necesitan revisarse. As traduccións individuais tamén se poden marcar para a sua revisión seleccionando a caixa "Esta tradución necesita actualizarse" no formulario de edición da tradución.

en: Translate content
gl: Traducir contido

en: There is already a translation in this language.
gl: Xa existe unha tradución nesta lingua.

en: No actions available for this trigger. <a href="@link">Add action</a>.
gl: No hai accións dispoñibles para este trigger. <a href="@link">Engadir acción</a>.

en: Missing/undefined save action (%save_aid) for %aid action.
gl: Falta/non está definida a acción de gardado (%save_aid) para a acción %aid.

en: The %label action has been appended, which is required to save the property change.
gl: A acción %label foi anexada, o que é necesario para salvar a modificación de propiedade.

en: The %label action was moved to save the property change.
gl: A acción %label foi trasladada para gardar o cambio de propiedade.

en: The Trigger module provides the ability to cause <em>actions</em> to run when certain <em>triggers</em> take place on your site. Triggers are events, such as new content being added to your site or a user logging in, and actions are tasks, such as unpublishing content or e-mailing an administrator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
gl: O módulo Disparador (Trigger) proporciona a capacidade de que certas accións se executen cando algúns <em>disparadores</em> aparecen no sitio. Esos disparadores son sucesos como a adición de novo contido, o inicio de sesión dun usuario. As acciones son tarefas como a retirada da publicación de contidos ou o envío dun correo electrónico a un administrador. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@trigger">módulo Disparador.</a>

en: Configuring triggers and actions
gl: Configurar triggers e accións

en: When either saving new content or updating existing content
gl: Despois de gardar novo contido ou de actualizar contido existente.

en: After saving updated content
gl: Despois de gardar contido actualizado

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
gl: O gardar contido novo ou o actualizar un xa existente.

en: After creating a new user account
gl: Despois de crear unha nova conta de usuario

en: After updating a user account
gl: Despois de actualizar unha conta de usuario

en: Configure when to execute actions.
gl: Configurar cándo executar accións.

en: Installing updates
gl: Instalar actualizacións

en: Preparing to update your site
gl: Preparándose para actualizar o seu sitio web

en: Installing %project
gl: Instalando %project

en: Preparing to install
gl: Preparándose para instalar

en: Error installing / updating
gl: Erro o instalar ou actualizar

en: Installed %project_name successfully
gl: Instalouse %project_name con éxito

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
gl: A actualización completouse correctamente. O seu sitio xa non está en modo de mantemento.

en: Update was completed successfully.
gl: A actualización finalizou correctamente.

en: Update failed! See the log below for more information.
gl: Fallou a actualización! Vexa o rexistro de abaixo para máis información.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
gl: Fallou a actualización! Vexa o rexistro de abaixo para máis información. O seu sitio aínda está en modo de mantemento.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
gl: A instalación foi rematada con éxito. O seu sitio xa non está en modo de mantemento.

en: Installation was completed successfully.
gl: A instalación foi rematada con éxito.

en: Installation failed! See the log below for more information.
gl: Fallou a instalación! Vexa o rexistro de abaixo para máis información.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
gl: Fallou a instalación! Vexa o rexistro de abaixo para máis información. O seu sitio aínda está en modo de mantemento.

en: Failed to get available update data.
gl: Non se puido acceder os datos de actualización dispoñibles.

en: No available update data
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Checking available update data
gl: Comprobando datos de actualización dispoñibles

en: Trying to check available update data ...
gl: Tentando comprobar os datos de actualización dispoñibles ...

en: Error checking available update data.
gl: Erro o comprobar os datos de actualización dispoñibles.

en: Checking available update data ...
gl: Comprobando os datos de actualización dispoñibles ...

en: Checked available update data for %title.
gl: Datos de actualización dispoñibles para %title comprobados.

en: Failed to check available update data for %title.
gl: No se puideron comprobar os datos de actualización dispoñibles para %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
gl: Houbo un erro o tentan acceder os datos de actualización dispoñiibles.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
gl[0]: Comprobados os datos de actualización dispoñibles para un proxecto.
gl[1]: Comprobados os datos de actualización dispoñibles para @count proxectos.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
gl[0]: Non se puideron conseguir os datos de actualización dispoñibles para un proxecto.
gl[1]: Non se puideron conseguir os datos de actualización dispoñibles para @count proxectos.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
gl: Houbo un problema recibindo a información de actualización. Ténteo de novo máis tarde.

en: (Theme)
gl: (Tema)

en: (Release notes)
gl: (Notas da versión)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
gl: Esta actualización é un cambio relevante de versión, o que significa que non ten compatibilidade reversible ca versión que ten funcionando actualmente. Se lle recomenda que lea as notas da versión e que continue só baixo a sua propia responsabilidade.

en: (Security update)
gl: (Actualización de seguridade)

en: (Unsupported)
gl: (Sen mantemento)

en: All of your projects are up to date.
gl: Todos os seus proxectos están actualizados.

en: Download these updates
gl: Descargar estas actualizacións

en: Manual updates required
gl: Actualizacións manuais necesarias

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
gl: As sctualizacións do núcleo Drupal non admiten neste momento.

en: You must select at least one project to update.
gl: Ten que seleccionar polo menos un proxecto para actualizar.

en: Downloading updates
gl: Baixando actualizacións

en: Preparing to download selected updates
gl: Preparándo a descarga das actualizacións seleccionadas

en: Downloading updates failed:
gl: Fallou a descarga das actualizacións:

en: Updates downloaded successfully.
gl: Actualizacións baixadas con éxito.

en: Fatal error trying to download.
gl: Erro irrecuperable ao tentar descargar.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
gl: Faga una copia de seguridade da súa base de datos e do sitio web antes de continuar. <a href="@backup_url">Aprenda cómo</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
gl: Realizar actualizacións co sitio web en modo de mantemento (Altamente recomendado)

en: Install from a URL
gl: Instalar dende unha URL

en: For example: %url
gl: Por exemplo: %url

en: Upload a module or theme archive to install
gl: Subir un arquivo de módulo ou tema para instalar

en: For example: %filename from your local computer
gl: Por exemplo: %filename do seu ordenador

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
gl: Debe indicar unha URL o subir un arquivo o servidor para a instalación.

en: The provided URL is invalid.
gl: A URL especificada non é válida.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
gl: Non se pode recuperar un proxecto de Drupal de %url.

en: Provided archive contains no files.
gl: O arquivo proporcionado non contén documentos.

en: Unable to determine %project name.
gl: No se puido determinar o nome de %project.

en: %project is already installed.
gl: %project xa está instalado.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
gl: No se puido extraer %file. Non é un arquivo válido.

en: Downloading %project
gl: Descargando %project

en: Failed to download %project from %url
gl: No se puido descargar %project de %url

en: Includes:
gl: Inclúe:

en: Enabled: %includes
gl: Activado: %includes

en: Disabled: %disabled
gl: Desactivado: %disabled

en: Depends on: !basethemes
gl: Depende de: !basethemes

en: Required by: %subthemes
gl: Necesario para: %subthemes

en: The Update manager module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts administrators to available updates. In order to provide update information, anonymous usage statistics are sent to Drupal.org. If desired, you may disable the Update manager module from the <a href='@modules'>Module administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href='@update'>Update manager module</a>.
gl: O modulo de actualización comproba periódicamente a existencia de novas versións para o código do seu sitio (incluindo os módulos e temas contribuidos por terceiros) e advirte os administradores da sua existencia. Para obter a información necesaria de actualización, envíanse estadísticas anónimas a Drupal.org. Se o desexa, pode desactivar o módulo xestor de actualizacións dende a <a href='@modules'>páxina de administración de módulos</a>. Para máis información, consulte as páxinas do manual na pantalla sobre o <a href='@update'>Módulo xestor de actualizacións </a>.

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
gl: O xestor de actualizacións tamén permite os administradores actualizar e instalar módulos e temas por medio da interfaze de administración.

en: Checking for available updates
gl: Buscando actualizacións dispoñibles

en: A report of <a href="@update-report">available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for the frequency for checking updates (which are performed during <a href="@cron">cron</a> runs) and e-mail notifications at the <a href="@update-settings">Update manager settings</a>  page.
gl: Un informe sobre as <a href="@update-report">actualizacións dispoñibles</a> avisarálle cando existan novas versións dispoñibles para a súa descarga. Pode configurar as opcións de frecuencia de comprobación de actualizacións (que se realizan o executar <a href="@cron">cron</a>) e dos avisos por correo electrónico na páxina de <a href="@update-settings">opcións do xestor de actualizacións</a>.

en: Performing updates through the user interface
gl: Actualizando a través da interface de usuario

en: The Update manager module allows administrators to perform updates directly through the administration interface. At the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages you will see a link to update to new releases. This will direct you to the <a href="@update-page">update page</a> where you see a listing of all the missing updates and confirm which ones you want to upgrade. From there, you are prompted for your FTP/SSH password, which then transfers the files into your Drupal installation, overwriting your old files. More detailed instructions can be found in the <a href="@update">online handbook</a>.
gl: O modulo xestor de actualizacións permite os administradores realizar actualizacións directamente a través da interfaze de administración. Na parte superior das páxinas de <a href="@modules_page">módulos</a> e <a href="@themes_page">temas</a> verá un enlace para actualizarse as novas versións. Éste enlace levarálle a <a href="@update-page">páxina de actualizacións</a>, onde verá unha lista das actualizacións pendentes e poderá confirmar cáles quere efectuar. Dende alí, se lle pedirá o seu contrasinal FTP/SSH, tralo cal se transferirán os arquivos a sua instalación de Drupal, sobrescribindo os antigos. Instruccións máis detalladas están dispoñibles no <a href="@update">manual en pantalla</a>.

en: Installing new modules and themes through the user interface
gl: Instalando novos módulos e temas a través da interface de usuario

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href="@install">install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> link at the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
gl: Tamén pode instalar do mesmo modo novos módulos e temas a través da <a href="@install">páxina de instalación</a>, ou pulsando sobre o enlace <em>instalar novo módulo/tema</em>, na parte superior das páginas de <a href="@modules_page">módulos</a> e <a href="@themes_page">temas</a>. Nese caso, pediráselle que proporcione a URL da descarga ou que suba dende a súa máquina unha versión.

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
gl: Non hai información actualización dispoñible. Executar <a href="@run_cron">cron</a> ou <a href="@check_manually">comprobar manualmente</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
gl: Pode instalar automáticamente as actualizacións que lle faltan usando o xestor de actualizacións:

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
gl: O séu sitio está actualmente configurado para enviar estos correos electrónicos cando existan actualizacións dispoñibles. Para recibir avisos únicamente das actualizacións de seguridade, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
gl: O seu sitio está configurado para enviar estos correos electrónicos só cando hai dispoñibles actualizacións de seguridade. Para recibir avisos de cualquer actualización dispoñible, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
gl: A versión instalada de, polo menos, un dos módulos ou temas, xa non ten mantemento. Se lle recomenda vivamente actualizalo ou desactivalo. Consulte a páxina do proxecto para máis detalles.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
gl: Houbo un problema o intentar comprobar as <a href="@update-report">actualizacións dispoñibles</a> para Drupal.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
gl: Houbo un problema na comprobación das <a href="@update-report">actualizacións dispoñibles</a> para os séus módulos ou temas.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
gl: Consulte a páxina de <a href="@available_updates">actualizacións dispoñibles</a> para máis información e instalar as actualizacións pendentes.

en: Ready to update
gl: Preparado para actualizar

en: Update manager
gl: Xestor de actualización

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
gl: Comprobar as actualizacións dispoñibles e pode instalar módulos e temas de forma segura a través dunha interface web.

en: No people available.
gl: Non hai persoas dispoñibles.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
gl: Este papel recibirá novos permisos de forma automática cada vez que se active un módulo. Cambiar esta opción non alterará os permisos xa existentes.

en: Registration and cancellation
gl: Creación e cancelación de contas

en: Who can register accounts?
gl: Quen pode crear contas?

en: Administrators only
gl: Só administradores

en: Visitors, but administrator approval is required
gl: Visitantes, pero é necesaria a aprobación dos administradores

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
gl: Pedir verificación de correo electrónico cando un visitante crea unha conta.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
gl: Obligaráse os novos usuarios a validar a súa dirección de correo electrónico antes de iniciar sesión no sitio e se lles asignará un contrasinal creado polo sistema. Cando esta opción se desactiva, os usuarios iniciarán sesión nada mais rexistrarse e podrán seleccionar o seu propio contrasinal durante o proceso de rexistro.

en: When cancelling a user account
gl: Ao cancelar unha conta de usuario

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
gl: Os usuarios cos <a href="@permissions-url">permisos</a> de %select-cancel-method ou %administer-users poden anular este método predeterminado.

en: Select method for cancelling account
gl: Seleccionar o método para cancelar a conta.

en: Administer users
gl: Administrar usuarios

en: Personalization
gl: Personalización

en: Enable signatures.
gl: Activar firmas.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
gl: O directorio %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Enable user pictures.
gl: Activar imaxes de usuario.

en: Picture directory
gl: Directorio de imaxes

en: Picture display style
gl: Estilo de presentación de imaxes

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
gl: O estilo seleccionado empregaráse na presentación e a imaxe orixinal manterase.Oos estilos pódense configurar no área de administración</a> de <a href="!url">estilos de imaxe</a>.

en: Picture upload dimensions
gl: Dimensións da imáxen a subir

en: Picture upload file size
gl: Tamaño do archivo de imaxen a subir

en: E-mails
gl: Correos electrónicos

en: Welcome (new user created by administrator)
gl: Benvida (novo usuario creado polo adminstrador)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Editar os correos electrónicos de benvida que se envían os novos membros de contas creadas por un administrador.

en: Welcome (awaiting approval)
gl: Benvida (pendente de aprobación)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
gl: Editar as mensaxes de benvida que se envían os novos membros cando fai falla aprobación administrativa.

en: Welcome (no approval required)
gl: Benvida (sen necesidade de aprobación)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
gl: Editar as mensaxes de correo electrónico que se envían os novos membros cando se rexistran cando no fai falla aprobación dos administradores.

en: Password recovery
gl: Recuperación de contrasinal

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
gl: Editar as mensaxes de correo electrónico que se envían os usuarios cando solicitan una nova contrasinal.

en: Account activation
gl: Activación da conta

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
gl: Activar e editar as mensaxes de correo electrónico que se envían os usuarios o activar a súa conta (cando un administrador activa a conta dun usuario que xa se rexistrou nun sitio onde a aprobación administrativa do rexistro é necesaria).

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
gl: Activar e editar as mensaxes de correo electrónico que se envían os usuarios cando a súas contas quedan bloqueadas.

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
gl: Editar as mensaxes de correo enviadas aos usuarios cando tentan cancelar as súas contas.

en: Account canceled
gl: Conta cancelada

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
gl: Activar e editar as mensaxes de correo electrónico que se envían os usuarios cando se cancelan as súas contas.

en: Notify user when account is canceled.
gl: Avisar o usuario cando se cancela a conta.

en: The role name %name already exists. Choose another role name.
gl: O nome de rol %name xa existe. Elixa outro nome de rol.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
gl: Iniciou a sesión como %user. <a href="!user_edit">Cambie o seu contrasinal.</a>

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
gl: Outro usuario (%other_user) xa se identificou no sitio nesta máquina, pero vostede intentou usar un enlace de inicio de sesión para o usuario %resetting_user. Por favor, <a href="!logout">peche sesión</a> e intente usar o enlace de nuevo.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
gl: A ligazón de inicio de sesión dun só uso que premeunon é válido.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
gl: Xa empregou a ligazón para iniciar sesión dun só uso. xa non e necesario usar esta ligazón para entrar. Por favor, cambie o seu contrasinal.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
gl: <p>Este é un inicio de sesión dun só uso para %user_name e caducará en %expiration_date.</p><p>Prema este botón para iniciar sesión no sitio e cambiar o seu contrasinal.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón de inicio de sesión dun só uso que xa non é válido ou que foi usado. Por favor, pida un novo a través do seguinte formulario.

en: When cancelling your account
gl: Ao cancelar a súa conta

en: When cancelling the account
gl: Ao cancelar a conta

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
gl: É necesaria unha confirmación por correo electrónico para cancelar a conta.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
gl: Cando está activado, o usuario debe verificar a cancelación da conta por correo electrónico.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
gl: Cando está activado, o usuario recibirá unha notificación por correo electrónico despois de que a conta sexa cancelada.

en: Are you sure you want to cancel your account?
gl: Seguro que desexa cancelar a súa conta?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
gl: Seguro que desexa cancelar a conta %name?

en: Select the method to cancel the account above.
gl: Seleccione o método para cancelar a conta de arriba.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
gl: Unha solicitude de confirmación para cancelar a súa conta foi enviada a súa dirección de correo electrónico.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
gl: A súa conta quedará bloqueada e xa non poderá iniciar sesión. Todo o seu contido quedará atribuido o seu nome de usuario.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
gl: A súa conta quedará bloqueada e xa non poderá iniciar sesión. Todo o seu contido quedará oculto para todo o mundo salvo os administradores.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
gl: A súa conta eliminaráse e se borrará toda a información desa conta. Todo a autoría do seu contido asignaráse o usuario %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
gl: A súa conta será eliminda e borraráse toda a información desa conta. Todo o contido creado por vostede será eliminado.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón de cancelación de conta que caducou. Por favor, pedir un novo través do seguinte formulario.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
gl: Enviada a solicitude de cancelación da conta a %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
gl: Tokens relacionados con contas individuais de usuario.

en: Tokens related to the currently logged in user.
gl: Comodíns relacionados co usuario conectado actualmente.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
gl: O módulo Usuario (User) permite os usuarios rexistrarse e iniciar sesión e pechala. Tamén permite a aqueles usuarios que teñen os permisos necesarios xestionar os roles de usuario (que se usan para clasificar usuarios) e os permisos asociados con esos roles. Para máis información, consulte as páxinas do manual en pantalla sobre o <a href="@user">módulo usuario</a>.

en: Creating and managing users
gl: Creación e xestión de usuarios

en: The User module allows users with the appropriate <a href="@permissions">permissions</a> to create user accounts through the <a href="@people">People administration page</a>, where they can also assign users to one or more roles, and block or delete user accounts. If allowed, users without accounts (anonymous users) can create their own accounts on the <a href="@register">Create new account</a> page.
gl: O módulo Usuario permite ós usuario cos <a href="@permissions">permisos</a> axeitados contas de usuario a través da páxina de <a href="@people">administración de persoas</a>, onde tamén poden asignar un ou máis roles ós usuarios e bloquear contas de usuario. Se se permite, os usuarios sen conta (usuarios anónimos) poden crear as súas propias contas na páxina <a href="@register">crear nova conta</a>.

en: User roles and permissions
gl: Papeis de usuarios e permisos

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. By default there are two roles: <em>anonymous user</em> (users that are not logged in) and <em>authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on choices you made when you installed Drupal, the installation process may have defined more roles, and you can create additional custom roles on the <a href="@roles">Roles page</a>. After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href="@permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing a particular type of content, editing or creating content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
gl: Os <em>roles</em> usanse para agrupar e clasificar usuarios. A cada usuario podese asignar un ou máis roles. De partida hai dous roles: <em>usuario anónimo</em> (un visitante que non se identificou iniciando sesión como usuario) e <em>usuario registrado</em> (usuarios que se han inscrito e que sí han iniciado sesión identificándose como usuarios). Dependendo das opcions que elixiu cando instalóu Drupal, podense haber definido máis roles durante o proceso de instalación e pode crear máis roles na <a href="@roles">páxina de roles</a>. Despois de crear roles, pode especificar permisos para cualquera rol na <a href="@permissions_user">páxina de permisos</a>. A concesión dun permiso capacita os usuarios cun rol concreto realizar unha acción no sitio, como por exemplo poder ver un tipo de contido, crear ou editar contido, administrar opcións dun módulo concreto ou ser capaz de usar unha función concreta do sitio (como as búscas).

en: The <a href="@accounts">Account settings page</a> allows you to manage settings for the displayed name of the anonymous user role, personal contact forms, user registration, and account cancellation. On this page you can also manage settings for account personalization (including signatures and user pictures), and adapt the text for the e-mail messages that are sent automatically during the user registration process.
gl: A páxina de configuración de conta</a> permitelle xestionar as opcións do nome que se amosa para o rol de usuario anónimo, os formularios de contacto personais, o rexistro de usuarios e a cancelación de contas. Nesta páxina tamén pode xestionar as opcións de personalización de contas (incluindo as firmas e as imáxes de usuarios) e adaptar o texto das mensaxes de correo electrónico que se envían automáticamente durante o proceso de inscripción como usuario).

en: By default, Drupal comes with two user roles:
gl: Por defecto, Drupal ven con dous roles de usuario:

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
gl: Usuario anónimo: este rol emprégase para os usuarios que non teñen conta ou que non se identificaron.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
gl: Usuario rexistrado: este rol é o que se asigna automáticamente a todos os usuarios que inician sesión.

en: This form lets administrators add, edit, and arrange fields for storing user data.
gl: Este formulario permiteos administradores engadir, editar e reordear os campos para almacenar datos dos usuarios.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
gl: Este formulario permite os administradores configurar cómo se deben amosar os campos o presentar unha páxina de perfil de usuario.

en: User module timezone form element.
gl: Elemento do formulario da zona horaria do módulo de usuario.

en: User module history view element.
gl: Elemento de vista de historial do módulo de usuario.

en: Administer permissions
gl: Administrar permisos

en: View user profiles
gl: Ver pefís de usuario

en: Change own username
gl: Cambiar o nome de usuario propio

en: Cancel own user account
gl: Cancelar a propia conta de usuario

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
gl: Aviso: o contido pódese conservar, retirar da publicación ou transferirse o usuario %anonymous-name dependendo da configuración das <a href="@user-settings-url">opcións de usuario</a>.

en: Select method for cancelling own account
gl: Seleccione método de cancelación para a propia conta

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
gl: Permitense espazos en branco; os signos de puntuación nos están permitidos agás puntos, guións, apóstrofes e guións baixos.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
gl: A sinatura é moi longa: Debe ter %max caracteres o menos.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
gl: Sentímolo, moitas tentativas de inicio de sesión dende a súa dirección IP. Esta dirección IP está bloqueada temporalmente. Ténteo de novo máis tarde ou <a href="@url">solicite un novo contrasinal</a>.

en: Cancelling account
gl: Cancelando conta

en: Cancelling user account
gl: Cancelando conta de usuario

en: %name has been disabled.
gl: %name foi desactivado.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name]

en: An administrator created an account for you at [site:name]
gl: Un administrador creou para vostede unha conta en [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name] (pendente de aprobación administrativa)

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    Grazas por rexistrarse en [site:name]. A súa petición dunha conta de usuario está pendiente de aprobación. Unha vez aprobada, recibirá un novo correo electrónico ca información necesaria para iniciar sesión, dispoñer o seu contrasinal e outros detalles.
    
    -- O equipo de [site:name]

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
gl: [user:name] solicitou unha conta

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
gl: Información sobre a substitución de inicio de sesión para [user:name] en [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name] (aprobado)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (blocked)
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name] (bloqueada)

en: Account cancellation request for [user:name] at [site:name]
gl: Petición de cancelación de conta de [user:name] en [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (canceled)
gl: Detalles da conta de [user:name] en [site:name] (cancelada)

en: Cancel the selected user accounts
gl: Cancelar as contas de usuario seleccionadas

en: The user account %name cannot be cancelled.
gl: A conta de usuario %name non se pode cancelar.

en: When cancelling these accounts
gl: Ao cancelar estas contas

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
gl: Estás seguro que queres cancelar estas contas de usuario?

en: Cancel accounts
gl: Cancelar contas

en: To make your password stronger:
gl: Para facer o voso contrasinal máis forte:

en: Make it at least 6 characters
gl: Darlle polo menos 6 caracteres

en: Add lowercase letters
gl: Engadir letras minúsculas

en: Add uppercase letters
gl: Engadir letras maiúsculas

en: Add numbers
gl: Engadir números

en: Add punctuation
gl: Engadir puntuación

en: Make it different from your username
gl: Facer que sexa distinta do seu nome de usuario

en: Weak
gl: Débil

en: Fair
gl: Razoable

en: Blocked user: %name %email.
gl: Usuario bloqueado: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
gl[0]: Hay 1 usuario en liña actualmente.
gl[1]: Hay @count usuarios en liña actualmente.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
gl[0]: Sentimolo, houbo máis dun intento errado de iniciar a sesión con esta conta Esta bloqueada temporalmente. Inténteo de novo máis tarde ou <a href="@url"> solicite unha nova contrasinal</a>.
gl[1]: Sentimolo, houbo máis de @count intentos errados de iniciar a sesión con esta conta Esta bloqueada temporalmente. Inténteo de novo máis tarde ou <a href="@url"> solicite unha nova contrasinal</a>.

en: Find and manage people interacting with your site.
gl: Localizar e xestionar qué persoas interactúan co seu sitio web.

en: Confirm account cancellation
gl: Confirmar cancelación da conta

en: User passwords rehashed to improve security
gl: Os contrasinais de usuario foron rencriptados para mellorar a seguridade

en: Migrated user time zones
gl: Fusos horarios de usuario migradas

en: Minimal
gl: Mínimo

en: Start with only a few modules enabled.
gl: Comezar só con algúns módulos habilitados.

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
gl: Escriba unha lista de palabras separadas por comas para describir o seu contido.

en: Install with commonly used features pre-configured.
gl: Instalar cás características de uso máis común preconfiguradas.

en: Content width
gl: Ancho do contido

en: Fluid width
gl: Ancho fluído

en: Fixed width
gl: Ancho fixo

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
gl: Especificar se o contido debe adaptarse a un ancho fixo ou adaptarse e fluir conforme o ancho da fiestra do navegador.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
gl: Un tema multicolumna que pode configurarse para modificar as cores e alternar entre deseños de ancho fixo e fluido.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
gl: Un tema visual para admistración dunha columna, sen tablas, de ancho variable.

en: This theme demonstrates Drupal's default HTML markup and CSS styles. To learn how to build your own theme and override Drupal's default code, see the <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide</a>.
gl: Este tema mostra o código HTML e os estilos predeterminados de Drupal. Para aprender a construir o seu propio tema e sobrescribir o código orixinal de Drupal, consulte a <a href="http://drupal.org/theme-guide">Guía de temas gráficos</a>.

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
gl[0]: Hai unha actualización pendente (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).
gl[1]: Hai @countactualizacións pendentes (aplicaranse @number_applied e saltaranse @number_incompatible).

en: The Blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>. By default, the blog entries are displayed by creation time in descending order, with comments enabled, and are promoted to the site's front page. For more information, see the online handbook entry for <a href='@blog'>Blog module</a>.
gl: O módulo Blogue permite os usuarios rexistrados manter un diario electrónico ou <em>blogue.</em> Os blogues están formados por envíos individuais que, en principio, amosanse por orden cronolóxico descendente basándose na sua creación, con posibilidade de facer comentarios e publicalos na páxina principal. Para saber máis, consulte as páxinas sobre o <a href='@blog'>módulo Blogue</a> do manual en pantalla.

en: Author textfield
gl: Campo de texto autor

en: Subject textfield
gl: Campo de texto asunto

en: A contact form with category %category already exists.
gl: Un formulario de contacto coa categoría %category xa existe.

en: Hello !recipient-name,
gl: Ola !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of a field @field_name that doesn't exist or is currently inactive.
gl: Intentóuse crear unha instancia dun campo field @field_name que non existe ou está inactivo.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
gl: Intentouse crear unha instancia do campo @field_name no paquete @bundle que xa dispón dunha instancia de dito campo.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
gl: API para engadir campos a entidades tales coma nodos e usuarios.

en: Overview of fields on all entity types.
gl: Información xeral dos campos en todos os tipos de entidades.

en: Configuring text formats
gl: Configurando formatos de texto

en: Show more content
gl: Mostrar máis contido

en: Collapse
gl: Pregar

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
gl: O entorno de probas require que a clase DOMDocument esté dispoñible. Comprobe o comando de configuración na <a href="@link-phpinfo">páxina de información de PHP</a>.

en: Error messages to display
gl: Mensaxes de erro que se deben amosar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
gl: Recomendase non amosar mensaxes de erro nos sitios en funcionamiento real.

en: Cannot open %file_path
gl: Non se pode abrir %file_path

en: Term name textfield
gl: Campo de texto do nome do termo

en: Term description textarea
gl: Área de texto da descrición do termo

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
gl: As instruccións para reiniciar a contraseña enviaránse o correo %email. Debe pechar a sesión para utilizar o enlace de reinicio de contrasinal que verá no correo.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
gl: Escriba o seu contrasinal actual para modificar %mail ou %pass. !request_new.

en: Current password
gl: Contrasinal actual

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
gl: O seu contrasinal actual é incorrecto ou esqueceuno; peró é  necesario para cambiar o %name.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
gl: Unha mensaxe de benvida con máis instruccións foille enviada por correo o novo usuario <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Unha mensaxe de benvida con instrucións adicionais foi enviada a súa dirección de correo electrónico.

en: Configure user accounts.
gl: Configurar contas de usuario.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
gl: Configurar o comportamento estándar de usuarios, incluíndo os requisitos de rexistro, e-mails, campos, e fotos dos usuarios.

en: %module module installed.
gl: Modulo %module instalado.

en: Table %name already exists.
gl: A tabla %name xa existe.

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table doesn't exist.
gl: No se pode renomear %table como %table_new: a táboa %table non existe.

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table_new already exists.
gl: No se pode renomear %table como %table_new: a táboa %table_new xa existe.

en: Cannot add field %table.%field: table doesn't exist.
gl: Non se pode engadir o campo %table.%field: a táboa non existe.

en: Cannot add field %table.%field: field already exists.
gl: Non se pode engadir o campo %table.%field: o campo xa existe.

en: Cannot set default value of field %table.%field: field doesn't exist.
gl: Non se pode definir o valor predeterminado do campo %table.%field: o campo non existe.

en: Cannot remove default value of field %table.%field: field doesn't exist.
gl: Non se puido eliminar el valor predeterminado do campo %table.%field: o campo non existe.

en: Cannot add primary key to table %table: table doesn't exist.
gl: Non se puido engadir a chave primaria a táboa %table: a táboa non existe.

en: Cannot add primary key to table %table: primary key already exists.
gl: Non se puido engadir a chave primaria a táboa %table: a chave primaria xa existe.

en: Cannot add unique key %name to table %table: table doesn't exist.
gl: Non se puido engadir a chave única %name a táboa %table: a táboa non existe.

en: Cannot add unique key %name to table %table: unique key already exists.
gl: Non se puido engadir a chave única %name a táboa %table: xa existe unha chave única.

en: Cannot add index %name to table %table: table doesn't exist.
gl: Non se puido engadir o índice %name a táboa %table: a táboa non existe.

en: Cannot add index %name to table %table: index already exists.
gl: Non se puido engadir o índice %name a táboa %table: o índice xa existe.

en: Cannot change the definition of field %table.%name: field doesn't exist.
gl: Non se puido modificar a definición do campo %table.%name: o campo non existe.

en: Cannot rename field %table.%name to %name_new: target field already exists.
gl: Non se pode renomear o campo %table.%name como %name_new: o campo xa existe.

en: Use this page to create a new custom block.
gl: Use esta páxina para crear un novo bloque personalizado.

en: Number of recent blog posts to display
gl: Número de entradas recentes do blog para amosar

en: @node_type comment
gl: comentario de @node_type

en: Edit comment %comment
gl: Editar comentario %comment

en: Planning fields
gl: Campos de planificación

en: What the field will be called
gl: Cómo se chamará o campo

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
gl: Un campo ten unha <em>etiqueta</em> (o nome amosado na interfaze de usuario) e un <em>nome máquina</em> (o nombre usado internamente). A etiqueta poderáse cambiar despois de crear o campo se fora necesario, pero o nombre máquina non poderá modificarse unha vez creado.

en: What type of data the field will store
gl: Tipo de datos que almacenará o campo

en: Each field can store one type of data (text, number, file, etc.). When you define a field, you choose a particular <em>field type</em>, which corresponds to the type of data you want to store. The field type cannot be changed after you have created the field.
gl: Cada campo pode almacenar un tipo de datos (texto, números, ficheiros, etc.). Cando define un campo, ten que elexir un <em>tipo de campo</em> específico que corresponderá co tipo de datos que desexa almacenar. O tipo de campo non poderá modificarse unha vez creado o campo.

en: How the data will be input and displayed
gl: Como se introducirán e mostrarán os datos

en: How many values the field will store
gl: Número de valores que almacenará o campo

en: Reusing fields
gl: Reutilizando campos

en: Once you have defined a field, you can reuse it. For example, if you define a custom image field for one content type, and you need to have an image field with the same parameters on another content type, you can add the same field to the second content type, in the <em>Add existing field</em> area of the user interface. You could also add this field to a taxonomy vocabulary, comments, user accounts, etc.
gl: Unha vez que ha definido un campo, pode reutilizarlo; por exemplo: Si define un campo de imaxe personalizado para un tipo de contido e precisa un campo de imaxe cos mesmos parámetros en outro tipo de contido, pode engadir ese mesmo campo o segundo tipo de contido na área <em>Engadir campo existente</em> da interfaz de usuario. Ademáis, pode engadir este campo a vocabularios de taxonomía, comentarios, contas de usuario, etc.

en: Some settings of a reused field are unique to each use of the field; others are shared across all places you use the field. For example, the label of a text field is unique to each use, while the setting for the number of values is shared.
gl: Algunhas opcións dun campo reutilizado son únicas para cada uso do campo; outras son compartidas en todos os lugares onde se use o campo. Por exemplo, a etiqueta dun campo de texto é única para cada uso, mentras que a configuración para o número de valores compartese.

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
gl: Hai dúas razóns principais para reutilizar campos. Primeiro, reutilizar campos pode aforrarlle tempo de definición de novos campos. Segundo, reutilizar campos ademáis permitelle visualizar, filtrar, agrupar e ordenar contido por campo, en diferentes tipos de contido a vez. Por exemplo, o módulo contribuido Views permitelle crear listas e tablas de contido. Así, se usa o mesmo campo en distintos tipos de contido, pode crear una Vista que contenga todos os tipos de contidos xuntos que amosan o campo, ordenados por ese campo, e/ou filtrados por ese campo.

en: Fields on content items
gl: Campos nos elementos de contido

en: Fields on taxonomy terms
gl: Campos en términos de taxonomía

en: Fields on user accounts
gl: Campos en contas de usuarios

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
gl: Os campos en contas de usuario son definidos a nivel do sitio na  <a href="@fields">pestana Administrar campos</a> da páxina de <a href="@accounts">Configuración da conta</a>. Cando se defina un campo para unha conta de usuario, agregaráse ese campo a cada conta de usuario. Por exemplo, podría agregar un campo de texto longo para permitir os usuarios incluir a súa biografía.

en: Fields on comments
gl: Campos en comentarios

en: Administer text formats and filters
gl: Administrar formatos de texto e filtros

en: @type language detection
gl: detección de lingua de @type

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
gl: Os textos do archivo subido reemplazarán os xa existentes, os novos engadiranse. As formas plurais actualizaránse.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
gl: Manteránse os textos e os plurais existentes. Só se engadiran os textos novos.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by Drupal and modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Define the order of evaluation of language detection methods on this page.
gl: Definir cómo se decide qué lingua é empregada para amosar os elementos da páxina (principalmente o texto ofrecido por Drupal e módulos, como etiquetas de texto e texto de axuda). Esta decisión realizarase evaluando unha serie de métodos de detección de linguas; o primeiro método que obteña un resultado determinará a lingua que se empregará para ese tipo de texto. Defina a orde de evaluación dos métodos de detección de linguaxe nesta páxina.

en: User interface text
gl: Texto da interfaze do usuario

en: Use the detected interface language.
gl: Utilizar o idioma de interface detectado.

en: Add new %type
gl: Engadir novo %type

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
gl: O novo conxunto crearáse copiando elementos do seu conxunto predeterminado de atallos.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
gl: O novo conxunto crearáse copiando elementos do conxunto %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
gl: Actualmente está utilizando o conxunto de atallos %set-name.

en: edit set name
gl: editar nome do conxunto

en: delete set
gl: eliminar conxunto

en: Create new set
gl: Crear conxunto novo

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
gl: O conxunto de atallos %set_name foi creado. Pode editalo dende esta páxina.

en: Updated set name to %set-name.
gl: Actualizouse o nome do conxunto a %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
gl: Se escolleu este conxunto de atallos como conxunto predeterminado para todos ou algúns usuarios, poderían verse afectados o eliminalo.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
gl: Seguro que desexa eliminar o conxunto de atallos %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
gl: O conxunto de atallos %title foi eliminado.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
gl[0]: 1 usuario escolleu ou se lle asignou este xogo de accesos directos.
gl[1]: @ usuarios escolleron ou se lles asignou este xogo de accesos directos.

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the online handbook entry for <a href="@shortcut">Shortcut module</a>.
gl: O módulo de atallos permite os usuarios crear conxuntos de <em>enlaces directos</em> as páxinas máis vistadas do sitio. Os atallos están incluidos en <em>conxuntos</em>. Cada usuario con permisos de <em>Seleccione calquera conxunto de atallos</em>pode seleccionar un conxunto de atallos creados por cualquera perona no sitio. Para obter máis información, consulte a documentación en liñea para <a href="@shortcut">Módulo de atallos (Shortcut module)</a>.

en: Administering shortcuts
gl: Administrando atallos

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href="@shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
gl: Os usuarios co permiso de <em>Administrar atallos</em> poden xestionar os conxuntos de atallos e editar os atallos incluidos neles dende a <a href="@shortcuts">Páxina de administración de atallos</a>.

en: Choosing shortcut sets
gl: Escollendo conxuntos de atallos

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
gl: Os usuarios con permiso para intercambiar os conxuntos de atallos poden elexir un conxunto de atallos para utilizalo dende a lapela de atallos da sua páxina de usuario.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
gl: Definir qué conxunto de atallos se usará na <a href="@shortcut-link">Solapa de atallos</a> da sua páxina de usuario.

en: Edit current shortcut set
gl: Editar o actual conxunto de atallos

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
gl: Se edita este atallo afectará a aqueles usuarios que o teñan seleccionado ou foran asignados o mesmo. Se concede o permiso de "Seleccionar calquer conxunto de atallos" xunto con este permiso permitirá a edición de cualquer conxunto de atallos.

en: Select any shortcut set
gl: Seleccionar cualquer conxunto de atallos

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
gl: Seleccionar un dos conxuntos de atallos como activo. Sen este permiso un administrador seleccionará os conxuntos de atallos para os usuarios.

en: Add and modify shortcut sets.
gl: Engadir e modificar conxuntos de atallos.

en: Add shortcut set
gl: Engadir conxunto de atallos

en: Edit set name
gl: Editar nome de conxunto

en: Delete shortcut set
gl: Eliminar conxunto de atallos

en: @remote could not be saved to @path.
gl: No se puido gardar @remote en @path

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
gl: Drupal necesita que teña habilitadas as extensións PHP da lista seguinte (vexa a <a href="@system_requirements">páxina de requisitos do sistema</a> para máis información):

en: Database support
gl: Soporte de base de datos

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
gl: Parece que o seu servidor web non admite ningunha das extensións de bases de datos PDO. Consulte co sue proveedor de aloxamento web se admiten PDO (Obxetos de Datos PHP) e se dispoñen dalgunha das bases de datos que <a href="@drupal-databases">admite Drupal</a>.

en: Footer first column
gl: Primeira columna do pé de páxina

en: Footer second column
gl: Segunda columna do pé de páxina

en: Footer third column
gl: Terceira columna do pé de páxina

en: Footer fourth column
gl: Cuarta columna do pé de páxina

en: Kyrgyz
gl: Kirguís

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
gl: A función theme() non debe ser chamada ata que tódolos módulos esten cargados.

en: GD library PNG support
gl: Funcionalidade PNG da biblioteca GD

en: The date the comment was most recently updated.
gl: A data na que foi actualizado por última vez o comentario.

en: Comment posted: %subject.
gl: Comentario enviado: %subject.

en: On value
gl: Valor para activado

en: If left empty, "1" will be used.
gl: Se o deixa en branco, se empregará "1".

en: Off value
gl: Valor para desactivado

en: If left empty, "0" will be used.
gl: Se o deixa en branco, se empregará "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
gl: Este campo está desactivado porque non ten permisos suficientes para editalo.

en: Select a forum.
gl: Seleccione un foro.

en: GD library rotate and desaturate effects
gl: Efectos de rotación e desaturado da biblioteca GD

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
gl: Ver, editar e borrar todo o contido, independentemente das restricións de permiso.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID.
gl: Debe validar a sua dirección de correo electrónico para esta conta antes de acceder a través de OpenID.

en: The HTML ID %id is unique.
gl: O identificador HTML %id é único.

en: Syslog format
gl: Formato do archivo do Syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
gl: Especifica o formato da entrada de arquivo de rexistro do sistema. As seguintes variables están dispoñibles: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL base do sitio.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Sello temporal Unix da entrada de rexistro.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>A categoría a cual pertence este mensaxe.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Dirección IP do usuario que provoca o mensaxe.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>O URI solicitado.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>Se estivera dispoñible, referente HTTP.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID do Usuario.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Un enlace para asociar con este mensaxe.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>O mensaxe a almacear no rexistro.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
gl: Os recursos externos poden ser optimizados automáticamente, o que reducirá tanto o tamaño como o número de peticións o seu sitio web.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
gl: Data en formato 'tempo-dende'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
gl: A localización do ficheiro relativo á raíz de Drupal.

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
gl: Ocorreu un erro HTTP @errorcode o acceder a @remote

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services. If you are certain that Drupal can access web pages but you are still seeing this message, you may add <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> to the bottom of your settings.php file.
gl: A configuración do seu sistema ou rede non permite a Drupal acceder a páginas web, o que produce un funcionamento limitado. Esto podese deber a configuración do seu servidor web ou as opcións do seu PHP. Debe resolvelo para poder descargar información sobre informacións dispoñibles, obter información dos canles de novas, iniciar sesión a través de OpenID ou usar servizos que dependan da conexión de rede. Se está seguro de que Drupal pode acceder a páxinas web e aínda así sigue vendo este mensaxe, pode agregar <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> o final do seu arquivo settings.php.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
gl: A tradución de %title en %language xa existe, crearáse un novo %type en lugar dunha tradución.

en: Your modules have been downloaded and updated.
gl: Os seus módulos foron descargados e actualizados.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
gl: <a href="@update">Executar as actualizacións da base de datos</a>

en: @name <em>(locked)</em>
gl: @name <em>(bloqueado)</em>

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
gl: ¿Seguro que quere eliminar o rol %name?

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
gl: Os permisos danlle o control sobre o que os usuarios poden facer e ver no seu sitio. Vostede pode definir un grupo específico de permisos para cada rol. (Vexa a páxina de <a href="@role">Roles</a> para crear un rol). Dous roles importantes a considerar son usuarios rexistrados e administradores. Calquer permiso otorgado o rol de usuarios rexistrados daráse a cualquer usuario que poda iniciar sesión no seu sitio. Pode convertir a cualquera rol no rol administrador do sitio, o que significa que todos os novos permisos se lle asignarán automáticamente. Pode facer esto na páxina de <a href="@settings">Opcións de Usuario</a>. Debe ter codado e asegurarse que só os usuarios de confianza obteñan este acceso e este nivel de control do sitio.

en: Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined on the <a href="@permissions">permissions page</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the names and order of the roles on your site. It is recommended to order your roles from least permissive (anonymous user) to most permissive (administrator). To delete a role choose "edit role".
gl: Os roles permitenlle optimizar a seguridade e administración de Drupal. Un rol define un grupo de usuarios que teñen certos privilexios definidos na <a href="@permissions">páxina de permisos</a>. Exemplos de roles son usuario anónimo, usuario rexistrado, moderador, administrador, etcétera. En esta sección pode definir os nomes e orde dos roles do seu sitio. É recomendable que ordene os roles dende o que ten menos permisos (usuario anónimo) o que ten máis (administrador). Para eliminar un rol seleccione "editar rol".

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Swiss German
gl: Suízo Alemán

en: Scots
gl: Escocés

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
gl: O arquivo seleccionado %filename non pode ser subido. Só se permiten arquivos cas seguientes extensións: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
gl: Caché de páxinas para usuarios anónimos

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
gl: Un tema flexible con moitas rexiones que se lle poden cambiar as cores.

en: Highlighted
gl: Resaltado

en: Sidebar second
gl: Segunda barra lateral

en: Triptych first
gl: Tríptico o principio

en: Triptych middle
gl: Tríptico o medio

en: Triptych last
gl: Tríptico o final

en: Main background
gl: Fondo principal

en: Sidebar background
gl: Fondo da barra lateral

en: Sidebar borders
gl: Beira da barra lateral

en: Footer background
gl: Fondo do pé da páxina

en: Plum
gl: Cirola

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
gl: Unha lista separada por espazos das etiquetas HTML permitidas no contido dos artigos das canles. As etiquetas non permitidas son eliminadas do contido.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
gl: %field só pode conter letras a-z, guións baixos ou guións.

en: %field cannot contain any markup.
gl: %field non pode conter marcas.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
gl: No hai alias de URL dispoñibles. <a href="@link">Engadir alias de URL</a>.

en: Content reindexing
gl: Reindexando o contido

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
gl: As paxinas en cache non serán recreadas ata que non transcurra o menos este periodo.

en: Expiration of cached pages
gl: Caducidade das páxinas en caché

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
gl: O tempo máximo que unha caché externa pode empregar unha versión antiga dunha páxina.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcins de presentación dó tema %name. Cando o seu sitio se amose con este tema visual, usaránse estas opcións.

en: Administer software updates
gl: Administrar as actualizacións de software

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
gl: Escriba un enderezo de correo electrónico válido ou utilizar un identificador de enderezo de correo electrónico como  %author.

en: @required_name (Missing)
gl: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
gl: @required_name (Precisase a versión @compatibility)

en: @name requires at least PHP @version.
gl: @name precisa o menos PHP @version.

en: Unresolved dependency
gl: Dependencia non resolta

en: @name requires this module.
gl: @name require este módulo.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
gl: @name requiere este modulo e versión. Actualmente estase  usando @required_name version @version

en: Site details
gl: Detalles do sitio

en: Title and slogan
gl: Título e lema

en: Firehouse
gl: Cuartel de bombeiros

en: Ice
gl: Xeo

en: Can't handle more than one field storage engine
gl: Non se pode manexar máis dun motor de almacenamento dos campos.

en: Field storage engine not found.
gl: Non se atopou o motor de almacenamento dos campos.

en: For this query an entity type must be specified.
gl: Debe especificarse un tipo de entidade para esta consulta.

en: Entity %entity has no base table.
gl: A entidade %entity non ten táboa de base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
gl: Non se sabe cómo ordear @key en @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
gl: O prefixo da táboa da base de datos que ha indicado, %prefix, non é válido. O prefixo da táboa só pode conter caracteres alfanuméricos, puntos ou guións baixos.

en: Default settings file
gl: Arquivo de configuración predeterminado

en: The default settings file does not exist.
gl: O arquivo de configuración por defecto non existe.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
gl: O instalador de @drupal precisa que o arquivo %default-file non se modifique de ningunha forma con respecto a da descarga orixinal.

en: Māori
gl: Maori

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
gl: Reordenar as filas por peso numérico en lugar de arrastrar.

en: Show row weights
gl: Mostrar pesos da fila

en: Hide row weights
gl: Ocultar pesos da fila

en: Attempt to create an instance of field @field_name without an entity type.
gl: Intento de crear unha instancia do campo @field_name sen un tipo de entidade.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on forbidden entity type @entity_type.
gl: Intento de crear unha instancia do campo @field_name no tipo de entidade @entity_type, que está prohibida.

en: Attempt to update an instance of a nonexistent field @field.
gl: Intento de actualizar unha instancia de campo inexistente @field

en: Attempt to update an instance of field @field on bundle @bundle that doesn't exist.
gl: Intentouse actualizar unha instancia do campo @field no paquete @bundle que non existe.

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
gl: Intento de purgar un campo @field_name que todavia ten instancias.

en: %name: the value may be no less than %min.
gl: %name: el valor non pode ser menor que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
gl: %name: el valor non pode ser maior que %min.

en: No fields have been defined yet.
gl: Non hai campos definidos todavía.

en: Weight for new field
gl: Peso do novo campo

en: Weight for added field
gl: Peso do campo agregado

en: Custom display settings
gl: Opcións de presentación personalizada

en: Use custom display settings for the following view modes
gl: Usar as opcións de presentación personalizada para os seguintes modos de vistas

en: The %view_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href="@url">configure them</a>.
gl: O modo %view_mode usa agora as súas propias opcións de presentación. Quizá quera <a href="@url">configuralas</a>.

en: User interface for the Field API.
gl: Interfaze de usuario para o API de campos.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
gl: Separe as extensións cun espazo ou una coma e non escriba o punto que as precede.

en: Edit an existing effect within a style.
gl: Editar un efecto existente dentro dun estilo.

en: Delete an existing effect from a style.
gl: Eliminar un efecto existente dun estilo

en: Node module element
gl: Elemento do módulo Nodo

en: Close overlay
gl: Pechar superposición

en: Poll module settings
gl: Opcións dp módulo de enquisas

en: Poll vote
gl: Voto en enquisa

en: Poll results
gl: Resultados da enquisa

en: The new set name is required.
gl: É necesario un nome para o novo conxunto.

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
gl: O atallo %name xa existe. Escolla outro nome.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
gl: Texto esperado atopado en @field do correo electrónico: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
gl[0]: Enviouse un correo electrónico nesta proba.
gl[1]: Enviaronse @count correos electrónicos nesta proba.

en: Blocked IP addresses
gl: Direccións IP bloqueadas

en: IP addresses listed here are blocked from your site. Blocked addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
gl: As direccións IP listadas aquí están bloqueadas no seu sitio. Estas direccións bloqueadas teñen completamentente prohibido o acceso o sitio e, no seu lugar, recibirán unha breve mensaxe explicando a situación.

en: The content type %rowtype had uploads disabled but contained uploaded file data. Uploads have been re-enabled to migrate the existing data. You may delete the "File attachments" field in the %rowtype type if this data is not necessary.
gl: O tipo de contido %rowtype ten a subida de arquivos desactivada pero conten datos de arquivos subidos. As subidas reactivaronse para migrar os datos xa existentes. Se os datos non son necesarios, pode eliminar o campo "Adxuntar arquivos" no tipo %rowtype .

en: Upload module has been migrated to File module.
gl: O módulo Upload foi migrado o módulo File.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
gl: aínda sen asignar

en: not yet created
gl: aínda sen crear

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    Grazas por rexistrarse en [site:name]. Agora pode iniciar sesión premendo este enlace ou copialo e pegalo no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Este enlace é para un único inicio de sesión e lle llevará a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Tras establecer o seu contrasinal, no futuro poderá iniciar sesión identificándose en [site:login-url]:
    
    Nome de usuario: [user:name]
    contrasinal: O seu contrasinal
    
    -- O equipo de [site:name]

en: [user:name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    Un administrador do Sitio [site:name] creou unha conta para vostede. Agora pode iniciar unha sesión faciendo clic neste enlace ou copiálo e pegálo no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Este enlace é para un único inicio de sesión e levarálle a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Tras establecer o seu contrasinal, no futuro poderá iniciar sesión identificándose en [site:login-url] cos datos:
    
    Usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    Recibimos en [site:name] unha solicitude para restablecer o contrasinal da súa conta
    
    Agora pode iniciar unha sesión facendo clic neste enlace ou copiálo e pegálo no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Este enlace é para un único inicio de sesión e levarálle a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal. O enlace caduca o cabo dun día e non pasa nada se non se emprega.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    A súa conta en [site:name] foi bloqueada.

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    Realizouse unha petición para cancelar a súa conta en [site:name].
    
    Pode cancelar a súa conta en [site:url-brief] facendo clic en este enlace ou copiálo e pegálo no seu navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTA: A cancelación da súa conta non é reversible.
    
    Este enlace caduca o cabo dun día e non pasa nada se non se emprega.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    A súa conta en [site:name] foi cancelada. 
    -- O equipo de [site:name]

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
gl: A capacidade de enviar aos usuarios contrasinais en texto sen cifrar foi eliminado en Drupal 7. As súas plantillas de correo electrónico foron modificado para eliminar esa posibilidade. Debería vostede <a href="@template-url">revisar esas plantillas</a> para asegurase de que se leen correctamente.

en: None (original image)
gl: Ningún (imaxe orixinal)

en: The URL of the account edit page.
gl: A URL da páxina de edición conta.

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
gl: A palabra chave de @endpoint foi rechazada debido a que non ten un formato correcto. Palabra chave: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
gl: A palabra chave recibida dende @endpoint está fora do límite (diferencia de tempo: @intervals). Comprobe posibles diferencias de reloxo.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
gl: Intento de resposta de palabra chave bloqueado dende @ip. Palabra chave: @nonce.

en: Comment display
gl: Presentación de comentarios

en: New field name
gl: Nombre de campo novo

en: Error opening socket @socket
gl: Produciuse un erro ao intentar abrir o socket  @socket.

en: delivery callback not found
gl: callback de entrega non atopada

en: callback %callback not found: %q.
gl: callback %callback non atopada: %q

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque o destino non é válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file non puido ser copiado, porque o directorio de destino non está configurado correctamente. Isto pode estar causado por un problema de permisos do arquivo ou directorio. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
gl: O arquivo %file non puido ser copiado porque xa existe un co mesmo nome no directorio de destino.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: O arquivo especificado %file no se puido eliminar, por que o destino non é válido. Hai máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
gl: O arquivo %file especificado non puido ser eliminado debido a que non é un URL válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
gl: a informaciión non se puido gardar, porque o destino non é válido. Máis información dispoñible no rexistro do sistema.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non puido ser copiado, porque o destino %destination é inválido. Isto xeralmente é causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contedor de fluxo.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
gl: O arquivo %file (%realpath) non pode ser copiado porque non existe.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo, porque xa existe un ficheiro co mesmo nome no destino.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
gl: El arquivo %file non pode ser copiado porque se sobrescribiría a si mesmo.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
gl: O arquivo %file especificado non pode ser copiado en %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non se puido mover porque o destino %destino non é válido. Isto pode estar causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file (%realpath) non puido ser borrado porque a URI non é válida. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_delete() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
gl: Os datos non puideron ser gardados porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_save_data() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
gl: A súa configuración de PHP só admite un único tipo de base de datos, polo que foi seleccionado automáticamente.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
gl: Non se puido conectar co servidor de base de datos. O servidor informa da seguinte mensaxe: %error. <ul><li>¿Está operativo o servidor?</li><li>¿Existe a base de datos e escribiu ben o séu nome?</li><li>¿Escribiu ben o usuario e contrasinal?</li><li>¿Escribiu ben o nome do servidor?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
gl: A versión de PHP que vostede está a usar ten problemas coñecidos con PostgreSQL. Necesita actualizar PHP a 5.2.11, 5.3.1 ou superior.

en: Exit block region demonstration
gl: Salir da demostración da rexión de bloque

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
gl: Para personalizar o panel de control requirese o permiso !permission-name.

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
gl: Para personalizar a páxina do panel de control, mova os bloques as rexións na <a href="@dashboard">páxina de administración (Dashboard)</a>, ou active JavaScript nesta páxina para poder usar a interfaze de arrastrar e soltar.

en: Configure available dashboard blocks
gl: Configurar os bloques do panel de control dispoñibles

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
gl: Arrastre e solte estos bloques nas columnas inferiores. Os cambios gárdanse automáticamente. Máis opcións dispoñibles na <a href="@dashboard-url"> páxina de configuración</a>

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
gl: Configurar os bloques que se poden mostrar no panel de control.

en: The Database logging module allows you to view an event log on the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
gl: O módulo de rexistro de base de datos permitelle ver un rexistro de eventos na páxina de <a href="@dblog">Mensaxes recentes de rexistro</a>. O rexistro é unha lista cronolóxica de eventos gardados que conteñen información de uso e de rendimento, erros, advertencias e información operacional. Os administradores deberían revisar o rexistro regularmente para asegurarse de que o sitio está funcionando de forma correcta.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
gl: En caso de errors oo problemas no sitio, a páxina de <a href="@dblog">Mensaxes recentes de rexistro</a> pode ser útil para depurar erros, xa que mostra a secuencia de eventos. Os mensaxes de rexistro conteñen información de uso, advertencias e erros.

en: The Database logging module monitors your website, capturing system events in a log (shown here) to be reviewed by an authorized individual at a later time. This log is a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the Recent log messages report on a regular basis, as it is often the only way to tell what is going on.
gl: O módulo de rexistro de base de datos monitorea o sitio web, capturando eventos do sistema en un rexistro (mostrado aquí) para ser revisado por persoas autorizadas posteriormente. Este rexistro é unha lista de eventos que contén datos de uso e de rendimento, erros, advertencias e información operacional. É vital revisar regularmente o reporte de mensaxes recentes do rexistro, xa que con frecuencia é a única forma de saber qué ocorre.

en: Database log messages to keep
gl: Mensaxes de rexistro da base de datos a manter

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: O número máximo de mensaxes a manter no rexistro da base de datos. Require unha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a>.

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina unha cadena como sufixo do valor, como «m», «kb/s». Deixe en branco para non utilizar ningunha. Separe o singular e o plural cunha barra vertical («libra|libras»).

en: Thousand marker
gl: Indicador de millares

en: Display prefix and suffix.
gl: Amosar prefixo e sufixo.

en: Display with prefix and suffix.
gl: Amosar con prefixo e sufixo.

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -

en: Trim length
gl: Recortar lonxitude

en: No field is displayed.
gl: Non se amosa ningún campo.

en: No field is hidden.
gl: No hai ningún campo oculto.

en: Format settings:
gl: Opcións de formato:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
gl: O archivo empregado no campo !name non pode ser referenciado.

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
gl: Os formatos de texto son presentados en páxinas de edición de contido na orde establecida nesta páxina. O primeiro formato dispoñíbel para un usuario será seleccionado de forma predeterminada.

en: Missing text format: %format.
gl: Falta o formato de texto: %format.

en: Link image to
gl: Vincular imaxe a

en: Image style: @style
gl: Estilo de imaxe: @style

en: Linked to content
gl: Vinculado a contido

en: Linked to file
gl: Vinculado a arquivo

en: Shown when hovering over the menu link.
gl: Mostrar cando pase o cursor por riba do enlace de menú.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. To configure these settings for a particular content type, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, click the <em>edit</em> link for the content type, and go to the <em>Menu settings</em> section.
gl: O módulo menú permitelle a creación sobre a marcha de enlaces de menú nos formularios de envío de contido. Para configurar estas opcións para un tipo de contido en particular, visite a páxina <a href="@content-types">Tipos de contido</a>, faga clic no enlace <em>editar</em> para ese tipo de contido, e diríxase a sección <em>Opcións do menú</em>.

en: Undefined language (@langcode)
gl: Idioma non definido (@langcode)

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.

en: Administrative overlay
gl: Capa administrativa superposta

en: Use the overlay for administrative pages.
gl: Usar a capa superposta para as páxinas administrativas.

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
gl: Mostrar as páxinas administrativas na parte superior da páxina na que comezou.

en: A <a href="@php-code">PHP code</a> text format has been created.
gl: Creouse un formato de texto de <a href="@php-code">código PHP</a>.

en: Choose which search modules are active from the available modules.
gl: Escoller qué módulos de busca están activados dos módulos dispoñibles.

en: Default search module
gl: Módulo de busca predeterminado

en: Choose which search module is the default.
gl: Escoller que módulo de busca e o predeterminado

en: Your default search module is not selected as an active module.
gl: O seu módulo de busca predeterminado non está seleccionado como un módulo activo.

en: Search is currently disabled.
gl: A busca está actualmente desactivada.

en: Syslog identity
gl: Identidade de Syslog

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page.  Leave blank to display the default content feed.
gl: De forma opcional, especifique una URL relativa para amosar coma páxina principal. Deixeo en branco para mostrar o canle de novas de contido por defecto.

en: Error pages
gl: Páxinas de erro

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '%path' non é válida ou vostede non ten permisos para acceder a ela.

en: Last run: %cron-last ago.
gl: Última execución fai %cron-last.

en: Run cron every
gl: Executar cron cada

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
gl: Se é activado, so os usuarios co <a href="@permissions-url">permiso</a> «Usar sitio en modo de mantemento» poden entrar e realizar o mantemento; o resto dos visitantes verán o aviso de modo de mantemento configurado abaixo. Os usuarios autorizados poden entrar na páxina de <a href="@user-login">iniciar sesión</a>.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
gl: Para que o sitio e os seus módulos continúen operando correctamente, un conxunto de operacións administrativas rutinarias teñen que executarse de forma regular. O módulo System xestiona esta tarefa facendo uso do cron. Vostede pode verificar o estado das tarefas do cron visitando a <a href="@status">Páxina de Informe de estado</a>. Para máis información, consulte a entrada do manual en líña <a href="@handbook">configuración de tarefas do cron</a>. Vostede pode configurar unha tarefa do cron visitando a páxina <a href="@cron">Configuración do cron</a>

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
gl: Cambiar nome do sitio web, correo electrónico, lema, páxina por defecto, eo número de mensaxes por páxina, páxinas de erro.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
gl: Xestionar as tarefas de mantemento automáticas do sitio.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection, because it is in use by the following modules: %modules.
gl: Non se eliminou o arquivo temporal "%path" o eliminar a basura, porque o están usando os seguintes módulos: %modules.

en: Weight for added term
gl: Peso para o termo engadido

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
gl: Subdirectorio das carpetas de arquivos subidos no que se gardarán as imáxes.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
gl: As imáxes que excedan este tamaño serán reducidas.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
gl: Tamaño máximo de arquivo para as imaxes subidas. O tamaño de subidas normalmente está limitado pola configuración de PHP, e as imaxes reducense automáticamente as dimensións especificadas arriba.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
gl: A súa foto ou imaxe virtual. As imáxes que excedan @dimensions píxeles serán reducidas.

en: [user:name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:name],
    
    A súa conta en [site:name] foi activada.
    
    Agora pode conectarse ppremendo este enlace ou copiálo e pegálo no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Este enlace é para un único inicio de sesión e levarálle a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal , poderá conectarse a [site:login-url] no futuro empregando:
    
    Usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Upload an image to go with this article.
gl: Subir unha imaxe para acompañar este artigo.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
gl: Perfil mínimo para facer probas. Incluye só os módulos absolutamente necesarios.

en: The settings file is writable.
gl: Pódese escribir no arquivo de configuración.

en: The settings file is owned by the web server.
gl: O arquivo de configuración é propiedade do servidor web.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
gl: O instalador de @drupal non puido crear o arquivo de configuración coa propiedade de arquivo correcta. Acceda o seu servidor web, borre o arquivo %file existente, e cree un novo copiando o arquivo %default_file a %file. Pode atopar máis detalles sobre a instalación de Drupal en <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Se ten problemas cos permisos dos arquivos no seu servidor, consulte o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
gl: Consulta de unión non válida: sen condicións

en: Weight for @block block
gl: Peso do bloque @block

en: Region for @block block
gl: Rexión do bloque @block

en: Comment approval
gl: Aprobación do comentario

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href='@comment-approval'>Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href='@admin-comment'>Published comments</a> administration page.
gl: Os comentarios dos usuarios co permiso <em>Omitir aprobación de comentario</em> publícanse de contado. Tódolos demais comentarios colócanse na cola de <a href='@comment-approval'>Comentarios sen aprobar</a>, ata que un usuario co permiso de <em>Administrar comentarios</em> os publique ou elimine. Os comentarios publicados pódense xestionar ó completo na páxina de administración <a href='@admin-comment'>Comentarios publicados</a>.

en: Post comments
gl: Publicar comentarios

en: Skip comment approval
gl: Omitir aprobación de comentario

en: View and customize your dashboard.
gl: Ver e personalizar o seu panel.

en: Customize your dashboard.
gl: Personalizar o seu panel de control.

en: This function can only be used to delete fields without data
gl: Esta función só se pode usar para eliminar campos sen datos.

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
gl: Seguro que quiere desactivar o formato %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
gl: Os formatos de texto deshabilitados eliminanse completamente da interfaze administrativa, e non se amosará ningún contido almacenado con ese formato. Non se pode desfacer esta acción.

en: Disabled text format %format.
gl: Formato de texto %format desactivado.

en: Text Formats
gl: Formatos do texto

en: Disable text format
gl: Desactivar o formato de texto

en: Hot topic, new comments
gl: Discusión candente, novos comentarios

en: Hot topic
gl: Discusión candente

en: Normal topic
gl: Discusión normal

en: Closed topic
gl: Discusión pechada

en: Reference for usage, configuration, and modules.
gl: Referencia de uso, configuración, e módulos.

en: and where %property is %value
gl: e onde %property é %value

en: where %property is %value
gl: onde %property é %value

en: and where
gl: e onde

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for Drupal sites uses the <a href="@rdfa">RDFa specification</a> which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core Drupal modules define RDF mappings for their data model, and the core Drupal themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@rdf">RDF module</a>.
gl: O módulo RDF enriquece o seu contido con metadatos que permiten a outras aplicacións (e.x., motores de búsca, agregadores, e demáis) entender millor as suas relacións e atributos. Esta saída de datos de sistema enriquecida semánticamente para sitios Drupal usa a <a href="@rdfa">especificación RDFa</a> que permite os datos RDF integrarse en código HTML. Outros módulos poden definir correspondencias dos seus datos con términos RDF, e o módulo RDF habilita estos datos RDF no tema. Os módulos do núcleo de Drupal definen correspondencias RDF para o seu modelo de datos, e os temas do núcleo de Drupal mostran esta información de metadatos RDF xunto coa información visual para os usuarios. Para máis información, consulte a documentación en líña do <a href="@rdf">módulo RDF</a>.

en: Current URL is @url.
gl: A URL actual é @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
gl: O título de páxina @actual é igual que @unexpected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
gl: O título de páxina @actual non é igual que @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
gl: Resposta HTTP non esperada !code,  real !curl_code

en: Configure @module permissions
gl: Configurar os permisos de @module

en: Select and configure your themes.
gl: Selecciona e configura os teus temas.

en: Administer settings.
gl: Administrar a configuración.

en: View reports, updates, and errors.
gl: Ver informes, actualizacións e erros.

en: Stores temporary data for system_update_7061.
gl: Almacena datos temporais para system_update_7061.

en: Administrative toolbar
gl: Barra de ferramentas administrativa

en: Install new module or theme
gl: Instalar módulo ou tema novo

en: Install new module
gl: Instalar novo módulo

en: Install new theme
gl: Instalar novo tema

en: %property is %value
gl: %property é %value

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
gl: Xestionar contas de usuarios, roles e permisos.

en: Renamed the 'post comments without approval' permission to 'skip comment approval'.
gl: O permiso 'publicar comentarios sen aprobación' foi renomeado 'omitir aprobación de comentario'.

en: Nothing
gl: Nada

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
gl: %type: !message en %function (liña %line de %file).

en: Update @title
gl: Actualizar @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único para o sistema. Só pode conter letras minúsculas, números e guións baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
gl: O nome de sistema debe conter caracteres únicos.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome de sistema debe conter únicamente letras minúsculas, números, e guións.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
gl: O nome de sistema xa está en uso. Debe ser único

en: Asturian
gl: Asturiano

en: English, British
gl: Ingles, Británico

en: Haitian Creole
gl: Crioulo haitiano

en: Portuguese, International
gl: Portugués, Internacional

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Weight for row @number
gl: Peso para a fila @number

en: Parent for @title
gl: Pai de @title

en: New field label
gl: Etiqueta do novo campo

en: Parent for new field
gl: Pai do novo campo

en: Type of new field
gl: Tipo de campo novo

en: Widget for new field
gl: Control para campo novo

en: Existing field label
gl: Etiqueta para campo existente

en: Parent for existing field
gl: Pai do campo existente

en: Existing field to share
gl: Campo existente para compartir

en: Widget for existing field
gl: Control para campo existente

en: Label display for @title
gl: Presentación de etiqueta de @title

en: Formatter for @title
gl: Formateador para @title

en: Parents for @title
gl: Pais de @title

en: Visibility for @title
gl: Visibilidade para @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
gl: Hai datos para este campo na base de datos. As opcións de este campo xa non se poden cambiar.

en: Weight for new file
gl: Peso do novo arquivo

en: Choose a file
gl: Seleccione un arquivo

en: Weight for new effect
gl: Peso do novo efecto

en: @title language provider
gl: Proveedor de idioma @title

en: Enable @title menu link
gl: Activar o enlace do menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
gl: Un nome único para construir a URL do menú. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guións.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
gl: Un nome único de sistema para este tipo de contido. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guións baixos. Este nome será usado para construir a URL das páxinas para agregar %node, nas que os guións baixos serán convertidos a guións.

en: Choice label
gl: Etiqueta de opción

en: New choice label
gl: Nova etiqueta de opción

en: Vote count for choice @label
gl: Cantidade de votos para a opción @label

en: Vote count for new choice
gl: Cantidade de votos para opción nova

en: Weight for choice @label
gl: Peso da opción @label

en: Weight for new choice
gl: Peso da nova opción

en: Category for @title
gl: Categoría para @title

en: Active modules
gl: Módulos activos

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP 5.2.5, or PHP @version with the htmlspecialchars security patch backported.
gl: A súa instalación de PHP é moi vella. Drupal require polo menos PHP 5.2.5, ou PHP @version con parche de seguridad para htmlspecialchars aplicado.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
gl: O seu servidor web parece non admitir PDO (Obxetos de Datos de PHP). Pregunte o seu proveedor de aloxamento se admite a extension PDO nativa. Vexa a páxina de <a href="@link">requisitos do sistema</a> para máis información.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal 7 requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
gl: O seu servidor web parece ter unha version de PDO incorrecta. Drupal 7 require a extensión orixinal que ven con PHP. Este sistema ten a versión de PECL anterior. Vexa a páxina de <a href="@link">requisitos do sistema</a> para máis información.

en: List of trigger actions when !description
gl: Lista de accións trigger cando !description

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
gl: A versión da base de datos %version é menor ca mínima requerida %minimum_version.

en: !theme (default theme)
gl: !theme (tema predeterminado)

en: !theme (administration theme)
gl: !theme (tema de administración)

en: The Dashboard module provides a <a href="@dashboard">Dashboard page</a> in the administrative interface for organizing administrative tasks and navigation, and tracking information within your site. The Dashboard page contains blocks, which you can add to and arrange using the drag-and-drop interface that appears when you click on the <em>Customize dashboard</em> link. Within this interface, blocks that are not primarily used for site administration do not appear by default, but can be added via the <em>Add other blocks</em> link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Dashboard module</a>.
gl: O módulo Dashboard proporciona unha <a href="@dashboard">páxina de Panel de control</a> na interfaze administrativa para organizar as tarefas administrativas e navegación, e monitorear información no seu sitio. A páxina de Panel de control conten bloques que se poden engadir e organizar usando unha interfaze de arrastrar e soltar que aparece cando se fai clic no enlace <em>Personalizar panel de control</em>. Dentro de esta interfaze, os bloques que non son utilizados principalmente para a administración do sitio non aparecen de forma predeterminada, pero podense agregar a través do enlace <em>Agregar outros bloques</em>. Para máis información, consulte as páxinas do manual en linea sobre o <a href="@handbook">módulo Dashboard</a>.

en: Rearrange blocks for display on the <a href="@dashboard-url">Dashboard page</a>. Blocks placed in the <em>Dashboard (inactive)</em> region are not displayed when viewing the Dashboard page, but are available within its <em>Customize dashboard</em> interface. Removing a block from active dashboard display makes it available on the main <a href="@blocks-url">blocks administration page</a>.
gl: Reacomodar bloques para desplegar na <a href="@dashboard-url">páxina de administración (Dashboard)</a>. Bloques ubicados na rexión <em>páxina de administración (Dashboard) (inactiva)</em> non son amosados o ver a páxina Dashboard, pero están dispoñibles dentro da interfaze de <em>Personalizar dashboard</em>. Remover un bloque do despliegue da páxina de administración (Dashboard) activa o fai dispoñible na <a href="@blocks-url">páxina de administración de bloques</a> principal.

en: Add other blocks
gl: Engadir outros bloques

en: URL fallback
gl: URl alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
gl: Usa unha linguaxe xa detectada para a URL se non atopa ningunha.

en: %type_name: Create new content
gl: %type_name: Crear un novo contido

en: %type_name: Edit own content
gl: %type_name: Editar contido propio

en: %type_name: Edit any content
gl: %type_name: Editar calquera contido

en: %type_name: Delete own content
gl: %type_name: Borrar contido propio

en: %type_name: Delete any content
gl: %type_name: Eliminar calquera contido

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
gl: Se ten problemas para acceder as páxinas de administración deste sitio, desactive a superposición (overlay) na sua páxina de perfil.

en: Dismiss this message.
gl: Omitir esta mensaxe.

en: Options for the administrative overlay
gl: Opcións da capa superposta de administración

en: Next steps
gl: Seguintes pasos

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
gl: O arquivo %file non pode ser copiado, porque o directorio destino %destination non está configurado correctamente..

en: @driver_name settings
gl: opcións de @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
gl: MySQL, MariaDB ou equivalente

en: Database file
gl: Arquivo de base de datos

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
gl: A ruta absoluta o arquivo onde os datos de @drupal serán almacenados. Este debe ter permisos de escritura para o servidor web e debería existir fora da raíz web.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
gl: O directorio especificado non ten permisos de escritura para o servidor web.

en: Autocomplete popup
gl: Popup con autocompletado

en: Searching for matches...
gl: Buscando coincidencias...

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (entities include content items, comments, user accounts, and taxonomy terms). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href="@field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field">Field module</a>.
gl: O módulo Field permite definir campos personalizados de datos para tipos de <em>entidades</em> (as entidades incluen elementos de contido, contas de usuarios y térmos de taxonomía). O módulo Field encargase de almacenar, cargar, editar e amosar datos de campos. A maioría dos usuarios non interactuarán co módulo Field directamente, senon que utilizarán a interfaze de usuario do <a href="@field-ui-help">módulo Field UI</a>. Os desarroladores de módulos poden utilizar o Field API para facer que os novos tipos de entidades permitan que se lles adxunte novos campos. Para máis información, consulte o artígo no manual acerca do <a href="@field"> módulo Field</a>.

en: No fields are present yet.
gl: Non hai campos presentes aínda.

[ctx: Font weight]
en: Strong
gl: Forte

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
gl: Ler máis<span class="element-invisible"> acerca de @title</span>

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: De forma opcional, especifique unha URL alternativa pola   que se poda acceder a este contido. Por exemplo, escriba «acerca» cando escriba unha páxina acerca do sitio. Use una ruta relativa e non engada a barra inclinada o final, senón o el alias da URL non funcionará.

en: The number of votes that have been cast on a poll.
gl: O número de votos que foron emitidos nunha enquisa.

en: The length of time the poll is set to run.
gl: A duración da enquisa.

en: Uninstall @module module
gl: Desinstalar módulo @module

en: Aggregate and compress CSS files.
gl: Xuntar e comprimir os arquivos CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
gl: Xuntar os arquivos JavaScript.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
gl[0]: Para desinstalar @module, o seguinte módulo debe ser desinstalado primeiro: @required_modules
gl[1]: Para desinstalar @module, os seguintes módulos deben ser desinstalados primeiro: @required_modules

en: Enable newly added modules
gl: Activar módulos engadidos recentemente

en: Enable newly added themes
gl: Activar temas engadidos recentemente

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it on the main <a href="@modules">Modules page</a>.
gl: O proceso de desinstalación elimina toda a información relacionada cun módulo. Para desinstalar un módulo primeiro ten que deshabilitalo na <a href="@modules">páxina de módulos</a>.

en: View the administration theme
gl: Ver o tema de administración

en: Database system
gl: Sistema de base de datos

en: Database system version
gl: Versión do sistema de base de datos

en: Hide shortcuts
gl: Ocultar atallos

en: Indexed %count content items for tracking.
gl: Indexados %count elementos do contido para seguimento.

en: Release notes for @project_title
gl: Notas de lanzamento para @project_title

en: The role settings have been updated.
gl: As opcións de papel foron actualizadas.

en: Disable the account and keep its content.
gl: Desactivar a conta e manter o seu contido.

en: Disable the account and unpublish its content.
gl: Desactivar a conta e retirar da publicación o seu contido.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
gl: Eliminar a conta e atribuír todo o seu contido ao usuario %anonymous-name.

en: Delete the account and its content.
gl: Eliminar a conta, eo seu contido.

en: Display on user registration form.
gl: Mostrar no formulario de rexistro de usuarios.

en: This is compulsory for 'required' fields.
gl: Isto é obrigatorio para os campos marcados como «requerido».

en: Drupal system listing compatible test
gl: Proba compatible coa listaxe de sistema de Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
gl: Módulo de soporte para probar a función drupal_system_listing

en: Drupal system listing incompatible test
gl: Proba incompatible có listado de sistema de Drupal

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
gl: Hai @count accións orfas (%orphans) na táboa de accións. !link

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
gl[0]: 1 comentario borrado.
gl[1]: @count comentarios borrados.

en: Use field label instead of the "On value" as label
gl: Usa a etiqueta do campo en lugar da "En valor" como etiqueta

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
gl[0]: 1 entrada borrada.
gl[1]: @count entradas borradas.

en: tracker
gl: seguimento

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
gl: Non existe soporte para a actualización automática do núcleo de Drupal. Consulte a <a href="@upgrade-guide">guía de actualización</a> para información acerca de cómo actualizar o núcleo de Drupal de forma manual.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal !version: %names
gl[0]: %archive_file conten unha versión de %names que non é compatible con Drupal !version.
gl[1]: %archive_file contén versións de módulos ou temas que non son compatibles con Drupal !version: %names

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
gl: O axuste de configuración %setting está actualmente en 'current_value%', pero debe ser '%needed_value'. Pode cambialo executando a seguinte consulta: !query

en: List (integer)
gl: Lista (número enteiro)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
gl: Este campo almacena valores enteiros duna lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Período de tempo en días»: 1 => 1 día, 7 => 1 semán, 31 => 1 mes.

en: List (float)
gl: Lista (número decimal)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
gl: Este campo almacena valores reais duna lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Fracción»: 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
gl: Este campo almacena valores de texto dunha lista de valores permitidos en pares «valor => etiqueta», por exemplo: «Estados de EEUU»: IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
gl: Os valores posibles que pode conter este campo. Escriba un valor pola líña, no formato chave|etiqueta.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
gl: A clave é o valor almacenado, e debe ser numérico. A etiqueta será usada nos valores mostrados e formularios de edición.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
gl: A etiqueta é opcional: se unha lína contén un só número, este será usado como chave e etiqueta.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
gl: Tamén se aceptan listas de etiquetas (unha etiqueta por líña), pero só se o campo aída non conten valor algún. Crearánse automáticamente chaves númericas a partir das posicións na lista.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
gl: A chave é o valor gardado. A etiqueta será usada nos valores mostrados e en formularios de edición.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
gl: A etiqueta é opcional: se unha líña contén un só texto, usaráse como chave e etiqueta.

en: Allowed values list: invalid input.
gl: Lista de valores permitidos: entrada non válida.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
gl: Lista de valores permitidos: algúns valores foron eliminados mentras estaban sendo usados.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
gl: Non se puido establecer a conexión co servidor, que enviou a seguinte mensaxe: !message Para máis información sobre a instalacion ou actualización de código no seu servidor, consulte o <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
gl: No se pode analizar o arquivo de información: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
gl: O arquivo de información (%info_file) non ten un atributo 'nome' definido.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
gl: O entorno de probas precisa que o límite de memoria de PHP sexa de %memory_minimum_limit como mínimo. O seu valor actual é %memory_limit. <a href="@url">Siga estos pasos para continuar</a>.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
gl: Pode atopar <a href="@module_url">módulos</a> e <a href="@theme_url">temas</a> en <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. Se permiten as siguintes extensiones: %extensions.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
gl: O seu servidor non permite actualizar módulos e temas dende esta interfaz. No seu lugar, actualice os módulos e temas subindo as versións novas directamente o servidor, según se describe no <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
gl: O seu servidor non soporta instalar módulos e temas dende esta interfaze. En cambio, instale módulos e temas subindoos diréctamente o servidor, como está descrito no <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
gl[0]: A instalación de módulos e temas require de <strong>acceso @backends</strong> o séu servidor. Consulte o <a href="@handbook_url">manual</a> para outros métodos de instalación.
gl[1]: A instalación de módulos e temas require de acceso o séu servidor por medio de un dos seguientes métodos: <strong>@backends</strong>. Consulte o <a href="@handbook_url">manual</a> para outros métodos de instalación.

en: %archive_file does not contain any .info files.
gl: %archive_file non conten ningún arquivo .info.

en: Administer content and comments.
gl: Administrar contido e comentarios.

en: RSS category
gl: Categoría RSS

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
gl: %name debe ser un valor válido de cor CSS

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
gl: Non se pode renomerar o campo %id (%old_field_name) a %new_field_name porque non usa o tipo de almacenamento field_sql_storage.

en: Changes to the style have been saved.
gl: Os cambios o estilo foron gardados.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
gl: Este bloque amosase só se <a href="@languages">hai o menos dous idiomas habilitados</a> e <a href="@configuration">a negociación de idioma</a> está establecida en <em>URL</em> ou <em>sesión</em>.

en: (Machine name: @type)
gl: (Nome de sistema: @type)

en: Not optimized
gl: No optimizado

en: OpenID suggests the use of the GMP Math library for PHP for optimal performance. Check the <a href="@url">GMP Math Library documentation</a> for installation instructions.
gl: OpenID suxire o uso da librería GMP Math de PHP para un rendimento óptimo. Comprobe a <a href="@url">documentación da librería GMP Math</a> para obter instruccións de instalación.

en: OpenID Math library
gl: Biblioteca Math OpenID

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
gl[0]: O módulo @module está ausente, entón o seguinte módulo desactivaráse: @depends.
gl[1]: O módulo @module está ausente, entón os seguintes módulos desactivaránse: @depends.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
gl: O nome de sistema non se pode «engadir» ou «listar».

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the installed languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Active o soporte multi idioma para este tipo de contido. Se activa, un campo de selección de idioma agregaráse o formulario de edición, permitindolle seleccionar un dos <a href="!languages">idiomas activos</a>. Vostede tamén pode activar as traduccións para este tipo de contido, o que lle permite ter o contido traducido a cualquera dos idiomas instalados. Se o desactiva, os novos posts son gardados co idioma por defecto. O contido existente non se verá afectado o cambiar esta opción.

en: Unknown field: @field_name
gl: Campo descoñecido: @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
gl: %field: Só debería haber un separador decimal (@separator).

en: Enable !title
gl: Activar @title

en: Set !title as default
gl: Seleccionar !title como predeterminada

en: Enabled modules: %modules
gl: Módulos activos: %modules

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser copiado, porque o destino %destination é inválido. Isto xeralmente é causado polo uso indebido de file_copy() ou a falta dun contedor de fluxo.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
gl: O arquivo %file non pode ser copiado porque non existe.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser movido, porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_move() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
gl: O arquivo %file non puido ser borrado porque a URI non é válida. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_delete() ou a falta dun contenedor de fluxo.

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
gl: Falta a propiedade do paquete na entidade de tipo @entity_type.

en: Fields type(s) in use
gl: Tipo(s) de campo en uso

en: Fields pending deletion
gl: Campos pendentes de eliminación

en: (module: !module)
gl: (módulo: !module)

en: Extend site functionality.
gl: Estender a funcionalidade do sitio web.

en: The requested page "@path" could not be found.
gl: A páxina solicitada "@path" non foi atopada.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
gl: O formulario quedou obsoleto. Copie calqueira tarefa non gardada no seguinte formulario e logo <a href="@link">recargue esta páxina</a>.

en: There are several decisions you will need to make before defining a field for content, comments, etc.:
gl: Hai varias decisión que vostede deberá tomar antes de definir un campo para o contenido, os comentarios, etc.:

en: The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
gl: <p><em>Cambiar as opcións seguintes hara que se reconstrua o índice do sitio. O índice de búsca non é limpado, senon que se actualiza sistemáticamente para reflexar as novas opcións. A búsca seguirá funcionando pero o novo contido non será indexado ata que todo o contido existente sexa reindexado.</em></p><p><em>As opcións predeterminadas deberían ser adecuadas para a maioría dos sitios.</em></p>

en: Active search modules
gl: Módulos de busca activos

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
gl: No hai atallos dispoñibles. <a href="@link">Engadir un atallo</a>.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
gl: Deixe esto en branco para eliminar tanto o nome de usuario como o contrasinal existentes.

en: To change the password, enter the new password here.
gl: Para cambiar o contrasinal, escriba aquí o novo contrasinal.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
gl: As credenciais de autentificación HTTP deben incluir un nome de usuario ademáis dun contrasinal.

en: Incompatible with this version of Drupal core.
gl: Incompatible con esta versión do núcleo de Drupal.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
gl: Cron ocupase da execución de tarefas periódicas coma a comprobación de actualizacións e indexación de contidos para a busca.

en: The clean URL test passed.
gl: Pasou o test de URL limpas.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
gl: As URLs limpas están activadas, pero fallou o test de URL limpa. Quite a marca da casilla de abaixo para desactivar as URLs limpas.

en: The clean URL test failed.
gl: Fallou o test de URL limpas.

en: User name and password
gl: Nome de usuario e contrasinal

en: User module account form elements.
gl: Elementos de formulario en contas do módulo User.

en: There was a problem creating field %label: !message
gl: Houbo un problema creando o campo %label: !message

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
gl: @module (<span class="admin-missing">incompatible con</span> esta versión do núcleo de Drupal)

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
gl: A súa procura usou demasiadas expresións E/OU. Só os primeiros @count termos foron incluidos nesta procura.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
gl: A proba non pode ser executada porque non foi configurada correctamente.

en: Found field with name @name
gl: Atopado campo con nome @name

en: Found field with name @name and value @value
gl: Atopado campo con nome @name e valor @value

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
gl: Un campo de listado (@field_name) que teña datos non pode cambiar as súas chaves.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único de sistema contendo letras, números e guións baixos.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
gl: El estilo %style foi restaurado o seus valores predeterminados.

en: View details for all votes
gl: Ver detalles de todos os votos

en: No blocked IP addresses available.
gl: Non hai direccións IP bloqueadas dispoñibles.

en: Taxonomy field @field_name not found.
gl: O campo de taxonomía @field_name non foi atopado.

en: Subscribe to !feed-title
gl: Subscribirse a !feed-title

en: No book content available.
gl: Ningún contido de libro dispoñible.

en: Field type(s) in use - see <a href="@fields-page">Field list</a>
gl: Tipo(s) de campo en uso - vexa a <a href="@fields-page">lista de campos</a>

en: logged in users only
gl: Somentes usuarios conectados

en: No OpenID identities available for this account.
gl: Non hai identidades OpenID dispoñibles para esta conta.

en: Uyghur
gl: Uigur
