Plato Típico (7.x-4.8) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Welcome
da: Velkommen

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Set up translations
da: Klargør oversættelser

en: Failed to load Drupal user %user -- node %title not saved.
da: Indlæsning af Drupal-brugeren %user mislykkedes -- indholdselementet %title blev ikke gemt.

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: On-page translation and sharing
da: Oversættelse og deling direkte på siden

en: Enable on-page translation input
da: Aktivér oversættelse direkte på siden

en: You can always disable this feature (the Localization client module) later, set up permissions or even turn it off per user.
da: Du kan altid deaktivere denne feature (modulet Localization client) senere, ændre tilladelser for den, eller endda slå den fra pr. bruger.

en: Share translations submitted with localize.drupal.org
da: Del indsendte oversættelser med localize.drupal.org
