Platon (7.x-3.13) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Read more
hu: Tovább

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Help
hu: Súgó

en: Menu
hu: Menü

en: Always
hu: Mindig

en: Footer
hu: Lábléc

en: Score
hu: Eredmény

en: logout
hu: kilépés

en: login
hu: bejelentkezés

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Calendar
hu: Naptár

en: Forum
hu: Fórum

en: Duration
hu: Időtartam

en: Messages
hu: Üzenetek

en: White
hu: Fehér

en: Results
hu: Eredmények

en: No limit
hu: Nincs korlát

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Questions
hu: Kérdések

en: Passed
hu: Kihagyott

en: Available
hu: Elérhető

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Quiz
hu: Kvíz

en: Manage questions
hu: Kérdések kezelése

en: Pass rate
hu: Teljesítési százalék

en: Attended
hu: Részt vett

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Opens
hu: Megnyílik

en: Closes
hu: Lezáródik

en: Light blue
hu: Világoskék

en: Dark gray
hu: Sötétszürke

en: Header background
hu: Fejléc háttere

en: Attempts allowed
hu: Engedélyezett próbálkozások

en: Upload an image
hu: Kép feltöltése

en: guest
hu: vendég

en: My achievements
hu: Eredményeim

en: Training catalogue
hu: Képzési katalógus

en: Couldn't upload file.
hu: A feltöltés sikertelen.

en: Very light gray
hu: Nagyon világos szürke

en: Light gray
hu: Világosszürke

en: Medium gray
hu: Középszürke

en: Dark blue
hu: Sötétkék

en: Deep blue
hu: Mélykék

en: Leaf green
hu: Levélzöld

en: Blood red
hu: Vérvörös

en: Platon (default)
hu: Platón (alapértelemezett)

en: Aristoteles
hu: Arisztotelész
