Platon (7.x-3.15) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা
