Platon (7.x-3.15) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Response
id: Jawaban

en: Help
id: Bantuan

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Question
id: Pertanyaan

en: Always
id: Selalu

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Score
id: Skor

en: login
id: masuk log

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Calendar
id: Kalender

en: Start
id: Mulai

en: Duration
id: Durasi

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: White
id: Putih

en: Results
id: Hasil

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Questions
id: Soal

en: Available
id: Ketersediaan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: of
id: dari

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Manage questions
id: Manajemen soal

en: Pass rate
id: Nilai lolos

en: Question Results
id: Hasil Soal

en: Status message
id: Pesan status

en: Light blue
id: Biru muda

en: Attempts allowed
id: Batas uji ulang
