Platon (7.x-3.15) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Administration
ja: 管理

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Login
ja: ログイン

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Response
ja: レスポンス

en: Help
ja: ヘルプ

en: Menu
ja: メニュー

en: Continue
ja: 継続

en: Question
ja: 質問

en: Always
ja: 必須

en: Footer
ja: フッター

en: Score
ja: 得点

en: login
ja: ログイン

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Add to cart
ja: カートに入れる

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Start
ja: 開始

en: Forum
ja: フォーラム

en: Duration
ja: 期間

en: Messages
ja: メッセージ

en: White
ja: 白

en: Results
ja: 結果

en: No limit
ja: 無制限

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Questions
ja: 質問

en: Passed
ja: パスされた

en: Available
ja: 利用可能

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: of
ja: の

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Quiz
ja: クイズ

en: Manage questions
ja: 問題の管理

en: Pass rate
ja: 合格基準

en: Question Results
ja: 問題の結果

en: Attended
ja: 参加した

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Opens
ja: 開始中

en: Closes
ja: 締め切り

en: (skipped)
ja: (スキップ済)

en: Attempts allowed
ja: 許可された試み
