Platon (7.x-3.19) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Response
hi: उत्तर

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Question
hi: सवाल

en: Footer
hi: पादलेख

en: Score
hi: स्कोर

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Start
hi: शुरू

en: Forum
hi: फोरम

en: Operation
hi: काम

en: Duration
hi: अवधि

en: Messages
hi: संदेश

en: Results
hi: परिणाम

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Finished
hi: संपूर्ण

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Status message
hi: स्थिति संदेश
