Platon (7.x-3.20) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Response
fr: Réponse

en: Help
fr: Aide

en: Continue
fr: Continuer

en: Always
fr: Toujours

en: Footer
fr: Pied de page

en: logout
fr: se déconnecter

en: login
fr: s'authentifier

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Start
fr: Début

en: Operation
fr: Opération

en: Duration
fr: Durée

en: White
fr: Blanc

en: Results
fr: Résultats

en: No limit
fr: Aucune limite

en: Failed
fr: Échec

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Passed
fr: Passé

en: Available
fr: Disponible

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Started
fr: Démarré

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: of
fr: sur

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: In progress
fr: En cours

en: My courses
fr: Mes cours

en: Manage questions
fr: Gérer les questions

en: In Progress
fr: En cours

en: Pass rate
fr: Taux de réussite

en: @quiz Title
fr: Titre du @quiz

en: No @quiz results found.
fr: Aucun résultat du @quiz trouvé.

en: Question Results
fr: Résultats de la question

en: Attended
fr: A participé

en: Buy access
fr: Acheter l'accès

en: Status message
fr: Message d'état

en: Evaluated
fr: Évalué

en: Opens
fr: Ouverts

en: Closes
fr: Ferme

en: (skipped)
fr: (sauté)

en: Not evaluated
fr: Non évalué

en: Light blue
fr: Bleu clair

en: Header background
fr: Arrière-plan de l'entête

en: Attempts allowed
fr: Tentatives autorisées

en: View answers
fr: Voir les réponses

en: My achievements
fr: Mes réalisations

en: welcome @user
fr: bienvenue @user

en: Training catalogue
fr: Catalogue de formations

en: Theory
fr: Théorie
