Spider Video Player (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Priority
is: Forgangur

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: One
is: Einn

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Insert
is: Setja inn

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Error
is: Villa

en: Create
is: Stofna

en: All
is: Allt

en: Url
is: Vefslóð

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Up
is: Upp

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Down
is: Niður

en: Order
is: Pöntun

en: Close
is: Loka

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: New
is: Nýtt

en: Apply
is: Virkja

en: Save order
is: Vista pöntun
