Spider Video Player (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Priority
it: Priorità

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Required
it: Obbligatorio

en: One
it: Una

en: Name
it: Nome

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Insert
it: Inserisci

en: Upload
it: Carica

en: Error
it: Errore

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Up
it: Su

en: here
it: qui

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Repeat
it: Ripeti

en: Shuffle
it: Ordine casuale

en: Down
it: Giù

en: Order
it: Ordina

en: Close
it: Chiudi

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: New
it: Nuovo

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Themes
it: Temi

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Videos
it: Video

en: Library
it: Biblioteca
