Spider Video Player (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (50 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Go
vi: Đi

en: Size
vi: Dung lượng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Required
vi: Bắt buộc

en: One
vi: Một

en: Name
vi: Tên

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: Insert
vi: Chèn

en: Playlists
vi: Danh mục nhạc

en: ID
vi: Mã

en: Upload
vi: Tải lên

en: Error
vi: Lỗi

en: Create
vi: Tạo

en: All
vi: Tất cả

en: Off
vi: Tắt

en: Published
vi: Đã công bố

en: Up
vi: Lên

en: here
vi: ở đây

en: Background color
vi: Màu nền

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Shuffle
vi: Trộn

en: Down
vi: Xuống

en: Order
vi: Thứ tự

en: Close
vi: Đóng

en: Lines
vi: Dòng

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: New
vi: Mới

en: Top left
vi: Trên trái

en: Top right
vi: Trên phải

en: Bottom right
vi: Dưới phải

en: Bottom left
vi: Dưới trái

en: Themes
vi: Sắc thái

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Publish
vi: Xuất bản

en: Unpublish
vi: Ngưng xuất bản

en: Upload a File
vi: Tải lên một tập tin

en: Save order
vi: Lưu thứ tự

en: Videos
vi: Phim

en: Library
vi: Thư viện
