Spider Video Player (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (45 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Next
ca: Següent

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Priority
ca: Prioritat

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Go
ca: Vés-hi

en: Size
ca: Mida

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Required
ca: Necessari

en: One
ca: Un

en: Name
ca: Nom

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Insert
ca: Insereix

en: Upload
ca: Puja

en: Create
ca: Crea

en: All
ca: Tot

en: Off
ca: Inactiu

en: Published
ca: Publicat

en: Up
ca: Amunt

en: here
ca: aquí

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Down
ca: Avall

en: Order
ca: Ordre

en: Close
ca: Tanca

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Video
ca: Vídeo

en: New
ca: Nou

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Themes
ca: Temes

en: Apply
ca: Aplica

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Select theme
ca: Selecciona el tema

en: Save order
ca: Desa l'ordre

en: Library
ca: Biblioteca
