Spider Video Player (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Priority
fr: Priorité

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Go
fr: Allez

en: Size
fr: Taille

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Required
fr: Requis

en: One
fr: Un

en: Name
fr: Nom

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Insert
fr: Insérer

en: Playlists
fr: Listes de lecture

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload
fr: Transférer

en: Error
fr: Erreur

en: Create
fr: Créer

en: All
fr: Tout

en: Url
fr: URL

en: Off
fr: Désactivé

en: Published
fr: Publié

en: Up
fr: Haut

en: here
fr: ici

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Repeat
fr: Répéter

en: Shuffle
fr: Mélanger

en: Down
fr: Bas

en: Order
fr: Ordre

en: Close
fr: Fermer

en: Lines
fr: Lignes

en: Circles
fr: Cercles

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: New
fr: Nouveau

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Themes
fr: Thèmes

en: Apply
fr: Appliquer

en: Publish
fr: Publier

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Control bar position
fr: Position de la barre de contrôle

en: Save order
fr: Enregistrer l'ordre

en: Folder Name
fr: Nom du dossier

en: Videos
fr: Vidéos

en: Auto play
fr: Lecture automatique

en: Nature
fr: Nature (vert)

en: Library
fr: Bibliothèque

en: No tags available.
fr: Aucune étiquette disponible.

en: play
fr: lecture

en: Not Required
fr: Non requis

en: Directory:
fr: Répertoire :
