Spider Video Player (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Go
hi: चले जाओ

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Required
hi: ज़रूरी

en: One
hi: एक

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: Error
hi: त्रुटि

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Url
hi: URL

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Up
hi: ऊपर

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Shuffle
hi: मिश्रण

en: Down
hi: नीचे

en: Order
hi: क्रम

en: Close
hi: बंद करे

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: New
hi: नया

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: Library
hi: लाइब्रेरी
