Spider Video Player (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Priority
id: Prioritas

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Go
id: Cari

en: Size
id: Ukuran

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Upload
id: Unggah

en: Error
id: Kesalahan

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Up
id: Ke atas

en: here
id: di sini

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Repeat
id: Diulangi

en: Down
id: Ke bawah

en: Order
id: Urutan

en: Close
id: Tutup

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: New
id: Baru

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Themes
id: Tema

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Library
id: Pustaka
