Spider Video Player (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Priority
ja: 優先度

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Go
ja: 実行

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Required
ja: 必須

en: One
ja: 1

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Playlists
ja: プレイリスト

en: Upload
ja: アップロード

en: Error
ja: エラー

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Url
ja: URL

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Up
ja: 上へ

en: here
ja: こちら

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Shuffle
ja: シャッフル

en: Down
ja: 下へ

en: Order
ja: オーダー

en: Close
ja: 閉じる

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: New
ja: 新

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Themes
ja: テーマ

en: Apply
ja: 適用

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Save order
ja: 順序の保存

en: Folder Name
ja: フォルダ名

en: Library
ja: ライブラリー

en: No tags available.
ja: 利用可能なタグがありません。

en: Thumb
ja: サムネール
