Spider Video Player (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Required
mr: आवश्यक

en: One
mr: एक

en: Name
mr: नाव

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: ID
mr: आय डी

en: Upload
mr: अपलोड

en: Error
mr: तृटी

en: All
mr: सर्व

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: here
mr: येथे

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Close
mr: बंद

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Frames background transparency
mr: फ्रेम्स पार्श्वभूमी पारदर्शकता

en: Control buttons main color
mr: नियंत्रण बटणे मुख्य रंग

en: Control buttons transparency
mr: नियंत्रण बटणे पारदर्शकता

en: Sliders color
mr: स्लाइडर रंग
