Spider Video Player (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Priority
pt: Prioridade

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Go
pt: Ir

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: Required
pt: Obrigatório

en: One
pt: Um

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Insert
pt: Inserir

en: Upload
pt: Carregar

en: Error
pt: Erro

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Tudo

en: Url
pt: URL

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Up
pt: Para cima

en: here
pt: aqui

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Repeat
pt: Repetir

en: Shuffle
pt: Embaralhar

en: Down
pt: Abaixo

en: Order
pt: Pedido

en: Close
pt: Fechar

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: New
pt: Novo

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Themes
pt: Temas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Save order
pt: Salvar ordem

en: Folder Name
pt: Nome da Pasta

en: Videos
pt: Vídeos

en: Library
pt: Biblioteca

en: No tags available.
pt: Nenhuma tag disponível

en: Thumb
pt: Miniatura

en: Start with
pt: Começa com
